28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Przenosi się na stary stadion na potrzeby play-offów ze względu na koncert – StadiumDB.com

Przenosi się na stary stadion na potrzeby play-offów ze względu na koncert – StadiumDB.com

Źródło: StadiumDB.com; Autorka: Paulina Skóra | Kuba Kowalski


Po rundzie spadkowej Lechia Gdańsk ma szansę wywalczyć sobie prawo do gry w barażach o awans do najwyższej ligi w Polsce. Choć do końca sezonu jeszcze kilka kolejek, w Gdańsku już myślą o zorganizowaniu ewentualnego meczu barażowego, a sprawa jest bardzo skomplikowana.

Wszystko za sprawą polskiej gwiazdy

Od miesięcy wiadomo było, że 1 i 2 czerwca 2024 roku w Polsad Plus Arena Gdańsk, siedzibie Lechii Gdańsk, odbędą się dwa koncerty wokalisty Davida Podziatły, które wypełnią największe sceny w Polsce. Oznacza to oczywiście, że organizatorzy korzystają z wydarzenia wyłącznie w tym terminie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie była to prawda W tym samym czasie zaplanowano baraże o awans do Ekstraklasy, w którym przynajmniej Lechia zagra. Kiedy David Potsiadło wynajął arenę organizatorom koncertu, operator i właściciel areny, Arena Gdańsk, nie wierzył w sukces Lechii, która niewątpliwie zagra w barażach?

Sprawa ta jest znana od dawna; Już na początku sezonu Kibice zastanawiali się, co by było, gdyby Lechia rzeczywiście znalazła się w pierwszej szóstce. Pojawiły się nawet bardzo kreatywne propozycje, np. aby koncert przerwać poszczególnymi fragmentami meczu barażowego lub przeprowadzić w przerwie meczu… Lecchia ma jednak inne rozwiązanie. Kibice zespołu i fani gwiazdy popu nie mogą się doczekać wejścia na stadion, inni zaś wybierają rozrywkę online Gry Hazardowe Za DarmoGdzie mają duży wybór darmowych gier.

Arena Polsatu Plus© Grzegorza Kaliciaka

Konkurs reklamowy w historycznej lokalizacji?

Klub wydał oświadczenie w tej sprawie. Lechia Gdańsk SAwraz z operatorem Polsat Plus Arena Gdańsk wspólnie pracują nad zapewnieniem optymalnej organizacji ewentualnego meczu blokowego. Naszym priorytetem jest zapewnienie jak najlepszej atmosfery drużynie i kibicom. Rozważamy taką możliwość Mecz rozgrywany jest na boisku przy ulicy Traguta 29, Czytając oficjalną stronę internetową. Zamieszczona została także informacja dotycząca ewentualnej dystrybucji biletów, podczas której pierwszeństwo będą mieli posiadacze karnetów na rundę wiosenną Fortuna 1. Ligi.

READ  Akcjonariusze PGNiG w Polsce wyrażają zgodę na przejęcie przez PKN Orlen

Arena przy ulicy Traguta 29© Wizyta

Powrót do martwego czasu

Stadion przy ulicy Traguta 29 powstał w 1927 roku i służył jako stadion Lechii Gdańsk od 1945 do 2011 roku. 28 września 1983 roku odbyło się najważniejsze wydarzenie sportowe w historii stadionu: mecz pomiędzy Lechią Gdańsk a Lechią Gdańsk. Juventus Turyn W Pucharze Zdobywców Pucharów. Wydarzenie przyciągnęło rekordową publiczność, na arenie pojawiło się aż 40 000 osób. Obecnie stadion może pomieścić 11 811 widzów Wykorzystywany jest także głównie jako poligon Lechii, choć swoje mecze rozgrywają tam także gracze rugby oraz jedna z niższych lig Baltea Gdańsk.

Przed rozpoczęciem bieżącego sezonu, Plotka głosi, że Lechia przeniesie się na stałe do Traguty Z powodu trudności finansowych związanych z wydaleniem z Ekstraklasy. Donoszono wówczas również, że stadion wymagał gruntownego remontu, aby uzyskać licencję na organizację meczów drugiej ligi. Należy więc spodziewać się dużej pracy w terenie, aby umożliwić play-off.