22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tyrese Maxey z Sixers wyprzedził Coby’ego White’a i został najlepszym biegaczem w NBA

Tyrese Maxey z Sixers wyprzedził Coby’ego White’a i został najlepszym biegaczem w NBA

We wtorek wieczorem obrońca Philadelphia 76ers Tyrese Maxey został wybrany najcenniejszym zawodnikiem NBA, pokonując Coby’ego White’a z Chicago Bulls i Alperina Senghuna z Houston Rockets.

23-letni Maxey miał przełomowy sezon w Sixers, osiągając średnie w karierze najwyższe w punktach (25,9), zbiórkach (3,7), asystach (6,2), przechwytach (1,0) i zdobytych trzech punktach (212). Po raz pierwszy został także gwiazdą All-Star, kiedy przeszedł na pełnoetatową grę rozgrywającego po wymianie Jamesa Hardena do Los Angeles Clippers.

„Musiałem podjąć inne kroki” – powiedział Maxey w wywiadzie dla TNT, zanim Minnesota Timberwolves zmierzyła się z Phoenix Suns w drugim meczu pierwszej rundy serii we wtorek wieczorem, kiedy odebrał nagrodę. „Przed sezonem nie wiedziałem, jak to będzie z Jamesem, więc musiałem codziennie pracować nad pick-and-rollami, podaniami i odczytami. ..te małe rzeczy są ekscytujące.” Ja bardziej niż inni, bo chyba nie udało mi się w ostatnich latach zagrać takich spektakli, jakie robię w tym roku.

„Chcę po prostu być najlepszą wersją siebie, jaką mogę być”.

Maxi otrzymał 51 głosów za pierwsze miejsce, 18 głosów za drugie miejsce i 10 głosów za trzecie miejsce, kończąc z 79 głosami i otrzymując łącznie 319 punktów.

White odpadł w sumie z 91 głosami, ale otrzymał 32 głosy za pierwsze miejsce, 43 głosy za drugie miejsce i 16 głosów za trzecie miejsce, co daje łącznie 305 punktów.

Singun zdobył 92 punkty na trzecim miejscu, za nim był napastnik Thunder Jalen Williams na czwartym miejscu i zawodnik New York Knicks Jalen Brunson na piątym miejscu.

„To wspaniałe uczucie” – powiedział Maxey o zdobyciu nagrody. „Ktoś taki jak ja, który szczyci się tym, że wkłada dużo pracy, szkoli ludzi i znajduje sposoby na poprawę swojej kondycji o 1% za każdym razem, gdy idę na siłownię, szczerze, dobrze jest, gdy to wychodzi na jaw”.

READ  Chet Holmgren: Najlepszy wybór nr 2 zabłysnął w swoim debiucie w NBA Summer League, gdy ustanowił rekord

Radość ze zdobycia nagrody była dla Maxeya trochę przyćmiona po mocnym zakończeniu poniedziałkowego meczu w drugim meczu pierwszej rundy rozgrywek Filadelfii przeciwko New York Knicks. Chociaż Maxey zakończył mecz z 35 punktami, w ostatnich 30 sekundach oddał kluczową stratę, która zakończyła się zwycięstwem drużyny Knicks za trzy punkty.

We wtorek liga opublikowała raport z ostatniej chwili, w którym podano, że Maxey został sfaulowany nie raz, ale dwa razy w trakcie gry, w której popełnił stratę.

Maxey, który zajmie 20. miejsce w drafcie NBA na rok 2020 z Kentucky, Maxey przekształcił się z zawodnika grającego na pół etatu jako debiutant w regularnie grającego na boisku w Filadelfii i doskonałego, długoterminowego towarzysza najcenniejszego gracza ligi. , Joel Embiid. Prawdopodobnie nie było nikogo więcej w narożniku Maxeya niż Embiida, którego nieustannie nazywa najlepszym graczem w drużynie.

Nagroda dla najbardziej ulepszonego gracza była pierwszą z nagród trwających przez cały sezon ligi, które zostaną rozdane w ciągu następnych dwóch tygodni i pierwszą z czterech nagród, które zostaną rozdane w tym tygodniu. W środę zostanie ogłoszona nagroda dla szóstego Człowieka Roku ligi, w czwartek nagroda Gracza Roku, a w niedzielę nagroda Trenera Roku.