Nowa analiza wykazała, że rzadka skamielina sprzed 280 milionów lat przypominająca stworzenie podobne do jaszczurki to w większości wyrzeźbiona skała pomalowana na czarno.
Skamielina permu odkryta we włoskich Alpach w 1931 roku i nazwana Tridentinozaur anticusMa kształt jaszczurki i ma ciemny kolor. Naukowcy uważają, że to zakonserwowana skóra. Jednak w rzeczywistości większość jego ciała jest dziełem człowieka, jak wynika z nowego badania opublikowanego 15 lutego w czasopiśmie. Paleontologia.
Naukowcy dokonali odkrycia, ponownie badając skamieniałość przy użyciu nowoczesnych technik, w tym modelowania 3D, obrazowania w ultrafiolecie, mikroskopów o dużej mocy i analizy chemicznej.
Główny autor badania, Walentyna RossiPaleontolog z University College Cork w Irlandii powiedziała Live Science, że ma nadzieję dowiedzieć się więcej na temat skamieniałości stworzenia, a odkrycie, że skóra jest fałszywa, było „całkowicie nieoczekiwane”.
„Przeanalizowaliśmy wiele próbek z różnych części ciała zwierzęcia, więc mamy pewność, że niestety nie zachował się żaden ślad oryginalnej tkanki miękkiej” – powiedziała.
Ale cała skamielina nie jest podróbką; W skale zachowały się prawdziwe kości kończyn tylnych i małe łuski kostne. Dlatego dodatkowe rzeźbienie i malowanie mogło być wynikiem kiepskiego przygotowania skamieniałości w poprzednich latach, a nie całkowitego fałszerstwa Człowiek z Piltdown Albo inne naukowe sztuczki.
Powiązany: „Rośliny” liczące 120 milionów lat to niezwykle rzadkie skamieniałe młode żółwie
więcej niż permski Okres (299 milionów do 252 milionów lat temu) Skamieniałości z Alp to ślady zwierząt, a nie kości, dlatego odkrycie skamieniałości, takiej jak T. Antyczny Było to ważne odkrycie na początku lat trzydziestych XX wieku. Paleontolog Piero Leonardiego Przestudiował i opisał okaz w 1959 roku, dochodząc do wniosku, że ciemny zarys skamieniałości świadczy o wyjątkowym zachowaniu tkanek.
„Nie mógł przeanalizować tej skamieniałości przy użyciu dzisiejszych technik, więc jego opis był najlepszy, jaki mieliśmy”. [scientists] „Wtedy mógłby to zrobić” – powiedział Rossi.
Rossi i jej zespół zastosowali różne techniki, aby wydobyć prawdę ze starożytnych skał. W przeciwieństwie do skamieniałego materiału organicznego, skamieniałość świeci na żółto w świetle ultrafioletowym, ujawniając obecność pewnego rodzaju powłoki. Naukowcy mieli nadzieję znaleźć pod tą farbą miękką tkankę, ale znajdował się tam jedynie syntetyczny pigment „koścista czerń”, wytwarzany ze zwęglonych kości zwierzęcych i używany w farbach.
„Wszyscy byliśmy trochę smutni, ponieważ ton tej historii całkowicie się zmienił” – powiedział Rossi.
Rossi nie wierzy, że ktokolwiek przygotował skamielinę, próbował stworzyć fałszywe stworzenie. Być może odkryli tylne kończyny i wyrzeźbili kształt jaszczurki w miejscu, w którym, jak myśleli, znajdowała się reszta zwierzęcia.
„To tak, jakby ta osoba zobaczyła odsłonięte nogi, a potem pomyślała: «No cóż, jeśli to są tylne kończyny jaszczurki i jeśli pójdę w tę stronę, muszę znaleźć coś innego»” – powiedziała Rossi.
Naukowcy odkryli także łuski kostne, zwane osteodermami, podobne do tych spotykanych u krokodyli, które mogą stanowić dodatkową inspirację dla tego, kto je wyrzeźbił, do dokończenia konturu jaszczurki. „Czarna farba nałożona w tamtym momencie miała prawdopodobnie tylko na celu zwiększenie widoczności” – dodał Rossi.
Nowe badanie pozostawia wiele otwartych pytań, w tym tożsamość stworzenia. T. AntycznyKości są słabo zachowane i brakuje im cech diagnostycznych, które pozwoliłyby badaczom porównać je z innymi gatunkami. Jednak obecność osteoderm prowadzi Rossi i jej zespół do przekonania, że jest to jakieś zwierzę podobne do gada.
„Nasze pieniądze nadal stawiamy na stworzenie przypominające gada” – powiedział Rossi.
More Stories
Boeing może nie być w stanie obsługiwać pojazdu Starliner przed zniszczeniem stacji kosmicznej
Jak czarne dziury stały się tak duże i szybkie? Odpowiedź kryje się w ciemności
Studentka Uniwersytetu Północnej Karoliny zostanie najmłodszą kobietą, która przekroczy granice kosmosu na pokładzie Blue Origin