30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Turner, Goldschmidt prowadzi drużynę USA obok Kuby do finału WBC

Turner, Goldschmidt prowadzi drużynę USA obok Kuby do finału WBC

Jeffa BassinaESPN4 minuty na przeczytanie

Trea Turner dwukrotnie trafia do domu dla USA w półfinale WBC

Trea Turner dwukrotnie gra dla swojego kraju przeciwko Kubie, zdobywając łącznie trzy biegi u siebie w dwóch meczach.

Miami — najlepszy na świecie pałkarz nr 9 pomógł wysłać drużynę USA na finały World Baseball Classic.

Pewnego dnia po wygraniu Wielkiego Szlema uratował turniej, Trea Turner zaliczył dwa biegi u siebie i pojechał w czterech biegach w niedzielę, aby poprowadzić Stany Zjednoczone nad Kubą 14-2 przed doładowanym, wyprzedanym tłumem 35 779 osób w LoanDepot Park.

W noc, kiedy okrzyki „Libertad!” Od czasu do czasu dzwonił na całym stadionie, a protestujący wbiegł na boisko na początku szóstej rundy, trzymając transparent wzywający do uwolnienia więźniów z 11 lipca 2021 r., antyrządowych protestów na Kubie.

Protestujący wywieszający kubańskie flagi również zmiażdżyli boisko w siódmej i ósmej rundzie, podkreślając napięcie wywołane przez reprezentację Kuby, która gra tutaj po raz pierwszy.

Noc na korcie należała do Turnera, 29-letniego shortstopa, który zimą podpisał 11-letni kontrakt o wartości 300 milionów dolarów z Philadelphia Phillies i spędził ostatnie cztery mecze WBC na dziewiątym miejscu w gwiazdorskiej drużynie . W swoim pierwszym zamachu po wielkim szlemie w ósmej rundzie, który w sobotę wyprzedził Stany Zjednoczone, wyprzedzając wcześniej niepokonaną Wenezuelę, Turner trafił solo w drugiej rundzie u siebie, co dało Stanom Zjednoczonym 3-1. Trzykrotne uderzenie Turnera w szóstym meczu zmieniło grę balansującą na krawędzi wybuchu w niekwestionowany wybuch, dając drużynie USA prowadzenie 12-2.

Amerykańskie gwiazdy świeciły w górę iw dół. Napastnik Leadoff, Mookie Betts, trafił 3 za 6 i strzelił dwa biegi. Otrzymując home run w pierwszej rundzie, Paul Goldschmidt dał Stanom Zjednoczonym prowadzenie, z którego nigdy nie zrezygnował, uderzając dwoma pałkarzami i prowadząc w czterech. Nolan Arenado, zajmujący drugie miejsce w sprzątaniu, wykonał 3 biegi, zanim opuścił mecz po uderzeniu narzutem. (Prześwietlenia rentgenowskie były ujemne). Cedric Mullins przedstawił relację z ostatniego biegu. Dobra passa Turnera była najlepsza w historii: 3 za 5 z czterema RBI, co dało mu 10 najlepszych gier w karierze w turnieju. Turner ustanowił również rekord Stanów Zjednoczonych w biegach u siebie w WBC (cztery) i wyrównał liczbę biegów u siebie w meczu WBC z Kenem Griffeyem Jr. , który służy jako trener uderzeń dla Team USA.

Kuba, która po raz pierwszy wystawiła drużynę na międzynarodowy turniej z czołowymi ligowymi baseballistami, wyglądała na trochę za dużo przez całą noc, pomimo gorącego startu, który rozwścieczył tłum pełen zwolenników drużyny, jeśli nie własnego rządu. Trzy single z amerykańską supergwiazdą Adamem Wainwrightem dały zwycięstwo niepokonanym bazom, a spacer Alfredo Despaigne dał Kubie prowadzenie 1:0.

Wainwright otrząsnął się z haczyka i nie oglądał się za siebie, rzucając po tym trzy bezbramkowe inningi, po czym ustąpił miejsca koledze rozgrywającemu St. Louis Cardinals, Milesowi Mikulasowi, który kontynuował go z czterema kolejnymi inningami, rozpracowując problemy, by pozwolić tylko na biegi. Andy Ibanez sam o piątej.

Kolejnym zwycięzcą drużyny USA jest zwycięzca poniedziałkowego konkursu Japonia-Meksyk. Japonia wystartuje z 21-letnim fenomenem rzucania ogniem, Rocky Sasaki, a także planuje rzucić zdobywcę nagrody Sawamura Yoshinobu Yamamoto – japoński odpowiednik Sai Younga – w każdym z ostatnich dwóch sezonów. Meksyk, który dał Stanom Zjednoczonym jedyną porażkę w World Series i pokonał Puerto Rico w ćwierćfinale, rozpocznie od lewego obrońcy Los Angeles Angels, Patricka Sandovala.

Po zdobyciu pierwszych WBC w 2006 i 2009 roku Japonia przegrała w półfinale w 2013 i 2017 roku, ten ostatni z drużyną USA, która wygrała turniej. Meksyk nie dotarł jeszcze do ćwierćfinału turnieju.

Używając Wainwrighta i Mikolasa, amerykański menedżer Mark DeRosa zawęził opcje rozpoczęcia finałów do praworęcznego Arizona Diamondbacks Merrill Kelly, praworęcznego Kansas City Royals Brady Singer, leworęcznego Colorado Rockies Kyle’a Vreelanda lub pomocnika służącego jako otwieracz.

READ  Trzecibazowy bliźniaków, Royce Lewis, opuści resztę sezonu zasadniczego