19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

TSA ustanawia nowy rekord liczby podróżnych poddanych kontroli bezpieczeństwa w ciągu jednego dnia

TSA ustanawia nowy rekord liczby podróżnych poddanych kontroli bezpieczeństwa w ciągu jednego dnia

Administracja Bezpieczeństwa Transportu ogłosiła, że ​​w piątek skontrolowała ponad 2,95 miliona pasażerów linii lotniczych, ustanawiając nowy rekord w ciągu jednego dnia.

W poście na X, Agencja, wcześniej znana jako Twitter, podała w sobotę, że w piątek skontrolowała 2 951 163 osoby na punktach kontrolnych na lotniskach w całym kraju, co przekroczyło poprzedni rekord wynoszący 2 907 378, ustanowiony w niedzielę po Święcie Dziękczynienia w zeszłym roku.

„Jeśli wczoraj podróżowałeś, gratulacje, byłeś częścią rekordowego dnia!” Lisa Farbstein, rzeczniczka Administracji Bezpieczeństwa Transportu, powiedziała w… Oddzielna funkcja.

Podróżni przemieszczają się przez międzynarodowe lotnisko Hartsfield-Jackson w Atlancie przed Dniem Pamięci, w piątek 24 maja 2024 r. w Atlancie.  /Źródło: Mike Stewart/AP

Podróżni przemieszczają się przez międzynarodowe lotnisko Hartsfield-Jackson w Atlancie przed Dniem Pamięci, w piątek 24 maja 2024 r. w Atlancie. /Źródło: Mike Stewart/AP

Przed rozpoczęciem weekendu z okazji Dnia Pamięci TSA przewidywało, że piątek będzie najbardziej pracowitym dniem dla podróży lotniczych – prawie 3 miliony osób przejdzie przez punkty kontrolne na lotniskach.

W czwartek TSA przebadało prawie 2,9 miliona osób, czyli o około 11 000 mniej niż poprzedni rekord. Agencja podała, że ​​pięć z dziesięciu najbardziej pracowitych dni podróży w historii przypadało od 16 maja.

Podróży spodziewa się także podczas weekendu z okazji Dnia Pamięci Bicie rekordów drogowych.

American Automobile Association (AAA) ostrzegło przed bezprecedensowymi zatorami na drogach w ten weekend, a także możliwością zatorów na lotniskach. Jeszcze bardziej zatłoczone niż w poprzednich latach. Organizacja, która wygląda Różne czynniki ekonomiczne oraz współpracuje z innymi grupami przy planowaniu warunków podróży, Ogłaszać Szacuje się, że na początku tego miesiąca w całych Stanach Zjednoczonych 43,8 miliona ludzi przejechało co najmniej 80 mil od czwartku do poniedziałku. Według AAA oznaczałoby to 4% wzrost całkowitej liczby podróży w porównaniu z 2023 rokiem.

„Od prawie 20 lat nie widzieliśmy takiej liczby podróży w weekendy z okazji Dnia Pamięci” – stwierdziła w oświadczeniu Paula Tweedale, starsza wiceprezes ds. podróży w AAA. „Spodziewamy się, że w ten weekend odprawi się dodatkowy 1 milion pasażerów w porównaniu z 2019 r., co nie tylko oznacza, że ​​przekroczyliśmy poziomy sprzed pandemii, ale także wskazuje na nadchodzący bardzo pracowity letni sezon turystyczny”.

READ  UAW osiąga wstępne porozumienie ze Stellantis

Emily May Chakur również przyczyniła się do powstania tego raportu.

Sebastian Junger opowiada o swoim doświadczeniu bliskim śmierci w swojej nowej książce „In My Time of Dying”

Grupa z Kalifornii wykorzystuje surfing, aby pomóc weteranom radzić sobie z traumą

TSA ustanawia jednodniowy rekord liczby podróżnych poddanych kontroli bezpieczeństwa