26 kwietnia, 2024

Trzęsienie ziemi w Berlinie: Polska wyeliminowała Słowenię!!!

To już 41 edycjaEurobasket Szalony i boki opadają jak muchy. The Słowenia vs. nauczyli się na własnej skórze Polska (90-87)!

Po ofensywnym i globalnie wyrównanym pierwszym kwartale (29-26), jednak lekko zdominowanym przez polski kolektyw, drugi kwartał był punktem zwrotnym w grze. Zbyt niezdarny w ataku, zwłaszcza za 3 punkty i niezdolny do udanych zatrzymań w obronie, Słoweniec nabiera wody.

Wniebowzięty wspaniale Mateusz Ponitka, już w piecu i młynie, ale przede wszystkim z najlepszymi porucznikami (Michaelem Sokołowskim, Aleksandrem Balcerowskim, AJ Slaughter i Jarosławem Zyszkowskim), Polska odczytuje jej wagę. W grze Polaków nie ma złej nuty, zdobędą… 23 punkty z góry!

Drogie z piłką, głupie i ciężarowe w punktacji przez pięć długich minut Luka Doncic Wygląda na to, że fizycznie odpadł, ale jest obok płyty w grze, ponieważ jest tak sfrustrowany, że panujący mistrzowie Europy polegają tylko na tym. Vladco Concar (14 punktów) powinno być Albo spróbuj być, ponieważ w tym okresie 29-13 różnica w przerwie (58-39) jest znaczna.

Luka Doncic jest sfrustrowany jak zawsze…

Jednak po powrocie z szatni Słowenia odnalazła kolory ataku i natychmiast odczuła obrażenia. Jednocześnie trzeba powiedzieć, że Polska kumuluje porażki i złe wyniki, nie zawsze dostosowując grę, ale atakując.

Bardzo agresywnie, spuszczając nogę nisko, Luka Doncic brzmi poruszony Goran Dragic i jego porucznicy. To, w ciągu kilku minut, pozwala ludziom Aleksandra Sekulika nadrobić zaległości. Wynik jest ostateczny w trzeciej kwarcie: 24-6 dla Słowenii! W ten sposób, dając nam ostatni trzymający w napięciu akt (64-63)…

Bardzo szybko Słowenia przejęła kontrolę wchodząc do czwartej kwarty, ale Polska nie odcięła się i to był prawdziwy początek. Mano-a-mano między dwoma zespołami.

Zaskakująco i kiedy Prędkość Nie grając na swoją korzyść, Polacy odskoczyli na grzbiet znakomitego Mateusza Bonitki, który sprawdził swój triple-double (trzeci w historii EuroBasketu!). Wisienka na torcie: Luka Doncic został w końcu wyrzucony za pięć fauli, a „zabójca” Poniedka (26 punktów, 16 zbiórek, 10 asyst i 3 przechwyty), w asyście AJ ​​Slaughter, uzupełnił obrońców tytułu!

READ  Polska i Anglia składają „fałszywą” skargę, że Kyle Walker był maltretowany na tle rasowym | Anglia

Po małej panice na końcu, Polska w końcu ustanowiła swój rekord (90-87) i dotarła do półfinału EuroBasketu po raz pierwszy od 1971 roku! Teraz we Francji, od piątku…