5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Orange Polska wprowadza Warszawskie Laboratorium 5G

Warszawskie Laboratorium dołącza do sieci podobnych placówek, które Orange wprowadza w całej Europie Antwerpia I Wynajem Oraz innych we Francji i Rumunii.

Przeprowadzone w styczniu badanie Dynata wykazało, że 74% firm w Polsce potrzebuje wsparcia dostawcy usług telekomunikacyjnych, który rozwija i testuje usługi 5G dla swojego biznesu.

Orange twierdzi, że uruchomił program laboratoriów 5G, aby zapewnić firmom możliwość wykrywania zdarzeń związanych z aplikacją 5G, a firma telekomunikacyjna otworzyła już 12 takich laboratoriów na całym kontynencie.

„5G będzie znaczącym bodźcem, który umożliwi dalszy wzrost i dynamiczną cyfryzację polskiej gospodarki” – powiedział Julian Dugaros, prezes Orange Polska.

„Orange 5G Lab to miejsce, w którym opracowywane i testowane są rozwiązania z wykorzystaniem technologii 5G, a we współpracy ze start-upami dostarczamy innowacyjne rozwiązania dla biznesu, aby nowe usługi mogły być uruchamiane szybko po wymaganych częstotliwościach do budowy 5G. Polska jest dostępna i wciąż na to czekamy.

Laboratorium zostanie podzielone na kilka stref. Sekcja „Showroom” zademonstruje rozwiązania z zakresu VR, AR i analizy wideo oparte na AI oraz autonomicznych robotach mobilnych i dronach.

Orange twierdzi, że wykorzystanie 5G pomoże szkolić pracowników korzystających z VR i cyfrowo wspierać stacje robocze za pomocą inteligentnych okularów rozszerzonej rzeczywistości.

Przewoźnik twierdzi, że pozwoli to na dokładną lokalizację i śledzenie poruszających się osób i obiektów.

Powstanie również dział deweloperski, w którym klienci będą mogli pracować nad ekosystemem sieci mobilnych 5G, rozwiązaniami obliczeniowymi EDGE czy systemami operacyjnymi IoT.

READ  Polskie pieniądze proszą Martineza o koszulkę Messiego