14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Trasa i harmonogram huraganu Lee: Meteorolodzy przewidują, kiedy i gdzie uderzy burza

Trasa i harmonogram huraganu Lee: Meteorolodzy przewidują, kiedy i gdzie uderzy burza

Huragan Lee W dalszym ciągu przemieszcza się na północ ścieżką, która prawdopodobnie zagrozi wybrzeżom Nowej Anglii w ten weekend. W czwartek osłabło i przeszło w burzę kategorii 1. Zniesiono zegarki i ostrzeżenia dla obszarów przybrzeżnych w Massachusetts i Maine.

Skutki Lee były już odczuwalne na południowo-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, a meteorolodzy twierdzili, że Lee uwidoczni swoją obecność poprzez „niebezpieczne fale i ulewne deszcze”. prąd zrywania „Warunki” na plażach zachodniego Atlantyku przez cały tydzień.

Lee szybko przyspieszył Wody Oceanu Atlantyckiego są bardzo ciepłe Pod koniec ubiegłego tygodnia wzrósł i stał się silny Kategoria 5 Tornado pojawia się, zanim prędkość wiatru zacznie spadać.

Dokąd zmierza huragan Lee?

Według National Hurricane Center, według stanu na godzinę 8:00 czasu wschodniego w piątek Lee był huraganem 1. kategorii z maksymalnym utrzymującym się wiatrem o prędkości 85 mil na godzinę.

Huraganowe wiatry rozciągały się na odległość do 175 km od centrum Lee, a wichury tropikalne sięgały do ​​520 mil od centrum. Według Hurricane Center centrum burzy znajdowało się około 750 km na południowy wschód od Nantucket w stanie Massachusetts. Lee poruszał się na północ z prędkością 16 mil na godzinę.

Mapa udostępniona przez National Hurricane Center pokazuje prawdopodobną trasę centrum huraganu Lee na godzinę 8:00 czasu wschodniego 15 września 2023 r.

Narodowe Centrum Huraganów


„Zgodnie z prognozą centrum Lee zbliży się dziś i w sobotę do wybrzeży Nowej Anglii i Atlantyku w Kanadzie” – przewidywało Hurricane Center na początku piątku. „Oczekuje się, że Lee skręci wówczas z północnego wschodu na północny wschód i przepłynie przez Atlantyk w Kanadzie w sobotę wieczorem i niedzielę. „

„Oczekuje się, że Lee stanie się posttropikalny i zacznie słabnąć do soboty, ale nadal oczekuje się, że będzie to duża i niebezpieczna burza, gdy dotrze do wschodniej Nowej Anglii i Atlantyckiej Kanady”.

Od Petit Manan Point w stanie Maine po granicę amerykańsko-kanadyjską i do Kanady obowiązuje zegarek huraganowy.

Dla Bermudów wydano ostrzeżenie przed burzą tropikalną. z Westport w stanie Massachusetts na północ do granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady; Winnica Marty i Nantucket.

Gdzie huragan Lee dotrze na ląd?

O sprawie poinformowała stacja CBS Boston Obecnie oczekuje się, że dotrze na ląd w czwartek późnym wieczorem w sobotę na dalekim wschodzie stanu Maine, w rejonie Zatoki Fundy.

Oczekuje się, że centrum Lee przeleci w sobotę rano około 250 mil na wschód od Przylądka Zachodniego i prawdopodobnie będzie cyklonem kategorii 1, który rozwinie się w pozatropikalną burzę typu innego niż wielkanocny.

„Wiarygodność prognoz znacznie wzrosła dzisiaj, jeśli chodzi o ostateczną trasę i skutki huraganu Lee” – podała stacja.

Prezydent Biden wydał oświadczenie o stanie nadzwyczajnym dla stanu Maine późnym czwartkiem, przed przybyciem Lee, co uwolni zasoby Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego „w celu koordynowania wszystkich wysiłków związanych z pomocą w przypadku klęsk żywiołowych”.

Czy huragan Lee uderzy w Massachusetts?

Oczekuje się, że Lee uda się w kierunku wybrzeża Massachusetts, nie docierając do stanu, ale obszary przybrzeżne odczują skutki burzy.

„Jeśli mieszkasz w Cape Massachusetts lub Maine, uważnie mnie obserwuj, gdy nadejdzie weekend, bo teraz jesteś w stożku” – powiedział we wtorek meteorolog z Weather Channel Stefan Abrams w „CBS Mornings”.

„Dokładne położenie burzy i poziom skutków, jakie odnotujemy w Stanach Zjednoczonych, zostaną częściowo określone przez wysokie ciśnienie na wschodzie i niską dolinę na zachodzie” – powiedziała. „Jeśli huragan zakończy się dalej na zachód, możemy doświadczyć silniejszych wiatrów, silniejszych opadów, większych fal i powodzi na wybrzeżu. Jeśli huragan przesunie się dalej na wschód, skutki będą mniej dotkliwe”.

Donosi CBS Boston Pierwsze pasma deszczu mogą pojawić się nad wyspami i Cape Cod w piątek o zachodzie słońca, a najbardziej stabilne i najcięższe opady utrzymają się nad Cape Cod, osiągając maksimum w sobotę rano. Na obszarach przybrzeżnych mogą wystąpić fale o wysokości od 3 do 20 stóp, a także pewna erozja wybrzeża.

Stacja stwierdziła, że ​​na obszarach śródlądowych, oddalonych od wybrzeża, oczekuje się bardzo niewielu opadów i burzliwych wiatrów.

Czy huragan Lee uderzy w Nowy Jork?

Nie oczekuje się jednak, że Nowy Jork odniesie bezpośrednie uderzenie Donosi CBS Nowy Jork Przybrzeżne miasta na Long Island przygotowują się na potencjalne skutki burzy. Największe zagrożenie mogą stanowić wysokie fale, niebezpieczne prądy rozrywające i erozja plaż.

„W zeszłym tygodniu wysłaliśmy ekipy, które będą pracować przez cały weekend, zabezpieczając te drogi wodne i budując te obszary, aby chronić nasze plaże” – powiedział stacji Don Clavin, nadzorca miasta Hempstead.

Gubernator Kathy Hochul wysłała także 50 członków Gwardii Narodowej Long Island, aby pomogli przygotować się na burzę.

Modele Hurricane Lee Spaghetti

Modele pogody spaghetti, czyli wykresy spaghetti, to modele komputerowe pokazujące prawdopodobną ścieżkę burzy w miarę jej rozwoju. Modele te nie przewidują wpływu ani tego, kiedy może nadejść burza; Według kanału pogodowegoSkoncentruj się jednak na pokazaniu obszarów, które mogą być zagrożone.

Modele spaghetti huraganu Lee przeważnie pokazywały burzę przemieszczającą się nad Oceanem Atlantyckim, kierującą się na północ, zamykając lukę w pobliżu północnej Nowej Anglii. A Model spaghetti Wygenerowany we wtorek Lee, pokazany poniżej, pokazał większość prognozowanych ścieżek wzdłuż wybrzeża USA aż do co najmniej Nowej Anglii, z prawdopodobnym oddziaływaniem na północne wybrzeże Nowej Anglii lub kanadyjskie linie przybrzeżne pod koniec tego tygodnia.

Model spaghetti pokazujący prawdopodobne ścieżki huraganu Lee, 12 września 2023 r.

Narodowe Centrum Badań Atmosfery/Uniwersytecka Fundacja Badań Atmosfery


Kolejny zestaw został opublikowany w poniedziałek przez Jima Cantora z The Weather Channel: Kto napisał: „Ostatnie trendy przesunęły model #Lee z powrotem na zachód na tyle, że umieścił południowo-wschodnią Nową Anglię w stożku toru NHC. Należy zauważyć, że wskazanie toru może się tym razem mylić o setki mil w ciągu 5-6 dni Jednak prawdopodobnie będę miał powiększony…

Jaka jest prędkość wiatru kategorii huraganu?

Huragany są klasyfikowane Na Skala wiatru huraganu Saffira-Simpsona, który obejmuje pięć kategorii opartych na utrzymującej się prędkości wiatru podczas burzy. Oto podział kategorii i sposób, w jaki Narodowe Centrum ds. Huraganów opisuje potencjalny poziom szkód, jakie takie burze mogą spowodować w przypadku dotarcia na ląd:

Kategoria 1: Stała prędkość wiatru 74-95 mil na godzinę
„Bardzo niebezpieczny wiatr spowoduje pewne szkody”.

Kategoria 2: Stała prędkość wiatru 96-110 mil na godzinę
„Wysoce niebezpieczne wiatry spowodują poważne szkody”.

Kategoria 3: Stała prędkość wiatru 111-129 mil na godzinę
„Wyrządzone zostaną niszczycielskie szkody”.

Kategoria 4: Stała prędkość wiatru 130-156 mil na godzinę
„Nastąpią katastrofalne szkody”.

Kategoria 5: Stała prędkość wiatru 257 km/h lub wyższa
„Nastąpią katastrofalne szkody”.

Każda burza kategorii 3 lub wyższej jest uważana za „poważny huragan” mogący spowodować „znaczną utratę życia i szkody”.

READ  Co najmniej 17 zabitych, 50 rannych podczas wykolejenia pociągu w Iranie