29 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tour de France Femmes: Czwarty etap do Bar-sur-Aube – transmisja na żywo! | Tour de France

Najważniejsze wydarzenia

17 km do przejechania: Vos, Persico i Niewiadoma stoją teraz przed piekielną walką z przodu peletonu na bardzo zdradliwym odcinku szutrowej drogi. Biedny Van Vleuten również doznał przebicia. Wszystko się zdarza.

18 km do przejechania: Niewiadoma prowadzi atak z grupy – Voss, Garcia i Fullering biegną z nią zbliżając się do szczytu. Potem Voss trochę się potyka, skręcając z drogi, zanim powróci, więcej biada Garcii – tym razem dziura – i zabierając Manleya, gdy zatrzymuje się, by zmienić rower.

Reusser wciąż ma 25-30 sekundową przerwę na drodze.

21 kilometrów do przejechania: A teraz Marilyn Roeser z SD Worx przewyższa samą siebie na froncie, wykorzystując około 15 sekund. To świetny występ kolarza, który w tym sezonie został sparaliżowany przez Covida. Jej kolega Fullering jest widoczny w grupie za nią.

Czeka na nich jednak kilka podjazdów i odcinek szutrowy.

25,5 km do przejechania: Dwa punkty QOM dla Miszy Bredewold przed Elise Shabi, zanim Alina Amiliosk poprowadzi grupowy atak. Następnym podejściem jest Côte de Vietri.

29 kilometrów do przejechania: Wspaniała robota nieposkromionej Cecilie Ludwig, aby nadrobić stratę i zyskać mniej niż 20 sekund. To jednak nieszczęście Niewiadomy, która cierpi na przebicie. Żwirowe części wychodzą z jeźdźców zgodnie z oczekiwaniami. Ale stworzyło potencjalnie sprężyste zakończenie. W czołówce jest około 20 osób.

33 km do przejechania: Cóż, Grace Brown wyszła na pierwszy plan, ale dąży do szybkości, aby pomóc swoim kolegom z drużyny FDJ Suez Futuroscope. Następnie Van Dyck i Fullering dotarli do przodu. Voss również pozostaje w czołówce. Tymczasem Margarita Garcia również musi wymienić koło i stara się dołączyć do stada. To jest piekielny wstrząs.

35 km do przejechania: W kotlinie żwirowej ruszamy znowu, wiatr czołowy 13 km/h nie pomaga, a atak SD Worx, dowodzonej przez Lotte Kopecky, jak Demay został aresztowany. Tymczasem wczorajsza zwycięzca, Cecily Ludwig, musi wymienić koło. Vittoria Goazzini przychodzi jej z pomocą.

39 km do przejechania: Peleton przegrupowuje się z Damayem około 45 sekund do przodu, gdy zbliża się trzeci odcinek szutrowy – jeden o długości nie mniej niż 4,4 kilometra – gdy wjeżdżają do Essoyes.

44 km do przejechania: Przechodzimy do następnego sektora szutrowego, gdzie chmury kurzu unoszące się nad powierzchnią utrudniają widoczność i mobilność – i wygląda na to, że cztery motocykle, w tym Van Vleuten, raczej się zebrały, niż się zawaliły, ale udało im się. rozszyfrować. Peleton jest dość rozdrobniony, z Elaine Van Dyck na czele. Demay wciąż jest sam na czele kursu.

48 km do przejechania: Demay spada na pierwszym podjeździe, Asencio nie nadąża za Demay w tym, zdobywa pełne punkty QOM i biegnie na wzniesieniu, zyskując około 20 sekund przewagi. Za nimi południowoafrykańska Ashley Mullman Paseo wspina się ostro do przodu, co wydaje się diabolicznym podejściem.

50 km do przejechania: Na chwilę z powrotem na łagodniejszych drogach, przed kolejnym dużym podjazdem, na Cote de val des Clos, główna przewaga grupowa w żółtej koszulce ustawionej w peletonie ustabilizowała się około 1:05. Ta trzyosobowa grupa to teraz dwie osoby, od Asensio i Demai po tym, jak Demi została pokonana.

peleton
Zdjęcie: Tim de Waele / Getty Images

Côte de Celles-sur-Ource punkty

56 km do przejechania: Demi traci swoje miejsce na rzecz innych jeźdźców, a Coralie Demai prowadzi i jako pierwsza dociera na szczyt z Asensio na ogonie, gdy wjechali na pierwszy etap żwiru. Jest zakurzony i wytrzymały. Wyzwaniem jest zachowanie równowagi między ostrożnością a agresywnością.

Przepaść między liderami a peletonem zgodnie z oczekiwaniami spada do nieco ponad minuty. Toczą się tam wszelkiego rodzaju walki, gdy Vollering ściga się na czele stawki. Godna uwagi jest również Cassia niviadoma.

59 km do przejechania: Czołowa grupa Asencio, Demay i Demay dołączają do kolarzy, aby rozpocząć pierwszy podjazd z przewagą kurczącą się do około 1:50, gdy droga zwęża się i peleton zaczyna spadać; Wyścig zaczyna wyglądać na trudniejszy. I spójrz na zewnątrz lub Elisa Longo Borghini, która dobrze ustawiła się w czołówce peletonu

Valerie Demme bierze swój pierwszy środkowy wyścig

64 kilometry do przejechania: Demi, jako część oderwanego trio, które ustawia się na zbliżającej się krętej, szutrowej sekcji, zdobywa pełne punkty w wyścigu przed Asencio. To trzy wcięcie ma przerwę około 2:20 peletonu. Voss zdobył tam dziewięć przydatnych punktów.

Oto pełne szczegóły:

1. Demi 25 punktów
2. Asensio 20 punktów
3. Demi 17 punktów
4. Bicze 15 punktów
5. Confalonieri 13 punktów
6. Kopecky 11 punktów
7. Georgie 10 punktów
8. Voss 9 punktów
9. Swinkel 8 punktów
10. Paladyn 7 punktów
11. Kurivar 6 punktów
12- Amaliotyczny 5 punktów
13. Balsamo 4 punkty
14. Fulling 3 punkty
15. Van Dyck 2 punkty

73 km do przejechania: Ten trzyosobowy split ma teraz ponad dwie minuty w peletonie, ale wciąż jest zdecydowanie za wcześnie. W tej chwili w peletonie przebywają zawodniczki, ponieważ Voss po jej prawej stronie otoczyła przód ze swoimi kolegami z drużyny Jumbo-Visma.

82 kilometry do przejechania: Tym razem bardziej trwała przerwa Coralie Demai, Laury Ascencio i Valerie Demme i ruszyła na prowadzenie 1:12. Voss miał za nimi krótką wspólną próbę ucieczki, ale został poważnie naznaczony, gdy się pogorszyli. Jesteśmy około 11 km od naszego pierwszego wyścigu medycznego i 20 km od naszego pierwszego odcinka szutrowego – przygotuj się na bałagan.

89 km do przejechania: Fortin nadal prowadzi w kierunku Vendeuvre-sur-Barse, ale peleton traci tylko 12-15 sekund.

Niektóre dyskusje radiowe: Alan Amos napisał: „Jeśli chodzi o relacje z Eurosportu, czy nie chodzi tylko o to, że ASO wysyła tylko od połowy wyścigu i nie ma nic wspólnego z Eurosportem, który po prostu kiepsko radzi sobie z komunikacją? Inne kanały, takie jak Według doniesień France 2 na tej stronie znajduje się w takiej samej sytuacji ”.

Tymczasem Paul Griffin po prostu chce, aby wszystko było irytujące: „Bądź wdzięczny, że Eurosport w ogóle nie pokazuje kolarstwa. ćwierć rundy Finalista Urugwaj Open Mita Badminton z Montevideo, lub gorzej, jedna z tych grup snowboardzistów, którzy trafili na ścieżkę dźwiękową, która wygląda na to, że mógłby zagrać motyw Benny Hill na Kazuo.Do góry: nikt Na kontynencie europejskim ma lepsze zrozumienie taktyki meta badmintona, niż zakładam tam rękawicę.

95 km do przejechania: Gdy tylko rzucę tę listę, napastnicy zostają złapani, zanim francuski zawodnik Valentin Fortin z Cofidis w pojedynkę wyjdzie na prowadzenie, z przerwą około 15 sekund.

Valentin Fortin wychodzi na szczyt.
Valentin Fortin wychodzi na szczyt. Zdjęcie: Tim de Waele / Getty Images

Ta cała wczesna separacja: balsam. Magirus, Rosser, Lownett, Henderson, Marcus; Georgi, Cromwell Koch, Bogard, Manley, Lach, Gasparini, Alzini, Corivar, Kant, Schoenberger, Vandenbulk, Breedwald, Burgstrom, Allen, Leith, Puigsmann. Żaden z czołowych pretendentów do GC nie poszedł z nimi

104 km do przejechania: Pierwsza fala akcji to krótkie rozstanie trzech kolarzy – Martiny Alzini (Cofidis), Thaletta de Jong (Live Racing Extra) i Marty Lach – ale peleton dogonił ich kilka kilometrów dalej. Przed bardziej znaczącym wyjściem z 23-osobowej grupy jeźdźców otworzyli przerwę około 10-15 sekund.

118 km do przejechania: Na razie nic istotnego do opisania – osiem kilometrów i żadnych przerw; peleton wciąż dość. Tymczasem Eurosport obecnie robi to nieco szalone, kontynuując wyolbrzymianie wczorajszych wydarzeń, zamiast popisywać się dzisiaj na żywo. Chociaż daje nam to szansę na cieszenie się emocjonalnie szczęśliwym wywiadem Ludwig po wczorajszym zwycięstwie etapowym.

trochę szczegółów Na szeroko dyskutowanych dzisiaj odcinkach szutrowych – pierwszy wita kolarzy na 68,1 kilometrze, drugi na 77,4 kilometrze, potem na 89 kilometrze i czwarty na 106 kilometrach. Wyścigi trwają.

Trochę dobrych wieści: Wszyscy 131 uczestników z wczoraj jest gotowych do powrotu dzisiaj. Nie było wypłat

Jest znośnie ciepło 25 stopni do atrakcyjnego centrum Troyes, gdy zawodnicy rozpoczynają swoją drogę – przejadą przez Troyes paradę o długości 6,9 km, aby zachęcić nas do dalszej jazdy. Tylko 126,8 km…

Marianne Voss przygotowuje się do opuszczenia Troyes i rozpoczęcia czwartego etapu.
Marianne Voss przygotowuje się do opuszczenia Troyes i rozpoczęcia czwartego etapu. Zdjęcie: Dario Bellingeri/Getty Images

Jak stoją:

Przypomnienie o rankingu GC po 3 etapie

1 Marianne Voss (Jumbo Visma) 08h 30′ 36′

2 Silvia Persico (Valcar- Travel & Service) + 00 h 00 ’16’

3 Katarzyna Niewiadoma (Kanion / Sram Racing) + 00 h 00 ’16’

4 Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo) + 00:00 21”

5 Ashley Mullman Paseo (SD Worx) + 00 godz. 00 ’51’

6 Margherita Victo Garcia Canelas (Drużyna ADQ ZEA) + 00 godz. 00 ’55’

7 Demi Fullering (SD Worx) + 00 godz. 00 ’57’

8 Juliette Lapus (Drużyna DSM) + 00 godz. 01 ’05’

9 Anime Van Floten (Drużyna kobiet Movistar) + 00h 01min 14inch

10 Cecily Ludwig (FDJ Suez Futuroscope) + 00 godz. 01 ’48’

Czytanie przed wyścigiem:

Oto wczorajszy raport naszego gościa z Épernay, Jeremy’ego Whittle’a:

Preambuła

wszyscy po południui witamy na tym, co może być kluczowym etapem, a na pewno będzie to trudny etap Tour de France. Jak dotąd był to bardzo przekonujący wyścig i chociaż nie zdziwi nas znalezienie Marianne Voss w żółtej koszulce, musiała na to naprawdę ciężko pracować i została wczoraj rewelacyjnie naprawiona przez Cecily Otrop Ludwig, duńską zawodniczkę, która znakomicie odzyskana z drugiej fazy programu horroru.

Ludwig powinien nadawać się również do etapu tego dnia, wymagającego etapu, składającego się z sekcji szutrowych i pięciu ocenianych podjazdów, zanim na końcu zjedzie szybko krętymi ulicami Bar-sur-Aube. Oczekuje się, że Voss utrzyma swoją ogólną przewagę, ale Cassia Niviadoma z Canyon-SRAM, która jest trzecia w klasyfikacji generalnej, oraz zwycięzca Paris-Roubaix Elisa Longo Borghini mogą również być w mieszance.

Kolarze wystartują około 12:00 GMT/1pm CET. bądźcie czujni

Mapa etapu 4
Mapa czwartego etapu. Zdjęcie: TdF

READ  Witamy na Mullet Stadium z historią drużyn NHL grających w egzotycznych lokalizacjach