9 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tom Hanks ogłasza pierwszą „bardzo ambitną” powieść | Napisał

Ogłoszono pierwszą nagrodzoną Oscarem powieść Toma Hanksa, której premierę zaplanowano na przyszły rok. Wydawca książki opisał drugą wyprawę Hanksa do fikcji – opublikowanie zbioru opowiadań w 2017 roku – jako „bardzo ambitną” opowieść o kręceniu filmu.

Powstanie innego arcydzieła filmowego obejmuje 80 lat i kończy się tytułowym otwarciem, „ogromnym, wysadzanym gwiazdami, wartym wiele milionów dolarów filmem akcji o superbohaterach” inspirowanym komiksem.

Bohaterowie to między innymi żołnierz powracający z wojny, młody chłopak z artystycznym talentem, inspirujący i dziwaczny reżyser, wschodząca gwiazda filmowa i niestrudzony asystent produkcji.

Powieść zostanie opublikowana przez Penguin Random House (PRH) i ma ukazać się w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych 9 maja 2023 r.

Hanks, który zdobył Oscara dla najlepszego aktora za role w Filadelfii i Forrest Gump, powiedział: „Kręcenie filmów to bardzo ciężka praca przez bardzo długi okres czasu, składająca się z wielu chwil radości wystawionych na taką samą liczbę subiektywnych emocji. To największa praca na świecie”. świat i najbardziej zagmatwany biznes, jaki znam”.

Cytując Hamleta, kontynuował: „Mam nadzieję, że książka uchwyciła tyle „przypadkowych osądów i przypadkowej rzezi”, które wchodzą w filmową maksymę trzymania „zwierciadła w zgodzie z naturą”, którą widziałem (i spowodowałem) odkąd zacząłem dołączenie do Gildii Aktorów Filmowych”.

Ayla Ahmed, dyrektor wydawnicza Hutchinson Heinemann, wydawnictwa PRH, które publikuje książkę Hanksa w Wielkiej Brytanii, powiedziała, że ​​praca nad debiutem aktora była „spełnieniem marzeń wydawcy”.

Dodała: „Fakt, że napisał epos o zwykłych ludziach w nieco niezwykłym świecie, świecie tak przemyślanym, przejmującym i tak interesującym, jest niezwykły”.

Niezwykły gatunek, zbiór opowiadań Hanksa, skupiający się na jego kolekcji starych maszyn do pisania. Według PRH książka sprzedała się do tej pory w 234 000 egzemplarzy w Wielkiej Brytanii.

Mark Lawson W swoim przeglądzie Guardiana niezwykłego typupowiedział, że „może być zaskoczeniem, że aktorowi zajęło tak dużo czasu, aby nakłonić go do opublikowania własnej prozy”, podczas gdy Alex Preston, recenzja dla Observera„Opowieści Hanksa… zapomniane, na środku drogi i dotknięte prywatnym banałem za zwykłą kompetencję” – powiedział.

READ  Gwiazda Stranger Things Noah Schnapp opowiada o życiu seksualnym Willa