17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„To spełnienie marzeń”: gwiazda Aston Villi, Mattie Cash, wreszcie cieszy się z debiutu w Polsce

„To było spełnienie marzeń”: gwiazda Aston Villi, Mattie Cash, był zachwycony, że w końcu zadebiutował na arenie międzynarodowej, wygrywając 4:1 z Andorą i wspierając Polskę.

  • Matty Cash zadebiutował w Polsce w piątek, pokonując Andorę 4-1
  • Zakwalifikował się do gry dla Polski przez rodzinę matki
  • Prawy obrońca Aston Villa określił swoje wprowadzenie jako „spełnienie marzeń”.


Matteo Cash z Aston Villi był zachwycony po tym, jak Minos wprowadził Andorę 4-1 dla Polski.

Zaraz po tym, urodzony w Slow, zakwalifikował się do reprezentacji Polski przez rodzinę matki, aw październiku po negocjacjach z Polskim Związkiem Sportowym z powodzeniem przeniósł obywatelstwo.

Cash zadebiutował na arenie międzynarodowej po opuszczeniu ławki w 63. minucie. Zajął miejsce Presmisława Frankowskiego i w pozostałych minutach gry grał na prawą stronę.

Matt Cash zadebiutował w reprezentacji Polski w piątek wieczorem przeciwko Andorze w grupie I.

Prawy obrońca Aston Villa zakwalifikował się do gry w Anglii, ale reprezentował Polskę

Prawy obrońca Aston Villa zakwalifikował się do gry w Anglii, ale reprezentował Polskę

Przemawiając po meczu, 24-latek powiedział: „To spełnienie marzeń i szczególny moment dla mnie. Byliśmy piękni i to był wyjątkowy sukces.

„Daję 100 procent za każdym razem, gdy gram. Podobała mi się zabawa z chłopcami. Mam nadzieję, że będę kontynuować. Obóz treningowy był fantastyczny. Cieszyłem się każdą chwilą. Chłopcy ciepło mnie przyjęli. Chcę tu być i grać dla Polski”.

READ  Polska ponawia żądanie niemieckich reparacji wojennych - DW - 31.01.2024

Dodał: „Mam nadzieję, że da się to zrobić jeszcze wiele razy. Rozmawiałem z trenerem przed meczem i powiedział, że zagra jako część meczu. Nie wiem ile, ale byłem gotowy. Zapamiętam tę chwilę na zawsze.

Gole Roberta Lewandowskiego oraz gole Kamila Josviaka i Arcadiusa Milika wystarczyły do ​​zdobycia trzech punktów dla Polski.

Cash był uprawniony do gry w Anglii, ale został zmuszony do przyjęcia swojego polskiego obywatelstwa, z takimi jak Reese James, Trent Alexander-Arnold i Kieran Tripper przed nim w linii pekińskiej.

Polska pokonała Andorę 4-1 w piątek wieczorem i awansowała do play-offów Mistrzostw Świata

Polska pokonała Andorę 4-1 w piątek wieczorem i awansowała do play-offów Mistrzostw Świata

Polska jest również w tej samej grupie co Anglia i zapewniła sobie miejsce w play-offach Pucharu Świata dzięki wygranej w piątek wieczorem – co da Cashowi większą szansę na zakwalifikowanie się na przyszły rok w Katarze.

Przed dołączeniem do Nottingham Forest w wieku 17 lat w 2014 roku, Wycombe zarabiał dzięki drużynom młodzieżowym w Wanderers – w końcu został regularnym członkiem pierwszego zespołu i grał 141 razy.

Jego imponujący występ w mistrzostwach dał Aston Villi ruch o 14 milionów funtów w zeszłym roku, gdzie grał w 39 meczach Premier League.