25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Testowanie nowej kolorystyki Google Maps jest bardzo podobne do Apple Maps – Ars Technica

Testowanie nowej kolorystyki Google Maps jest bardzo podobne do Apple Maps – Ars Technica

Znajomy interfejs Map Google może wkrótce zacząć wyglądać nieco inaczej. 9to5Google Raporty wskazują, że Google testuje gruntowne przeprojektowanie domyślnej warstwy mapy z nowym schematem kolorów.

Nowa kolorystyka bardziej przypomina Mapy Apple. Obecnie Mapy Google mają szare tło dla dzikich i białych dróg, ale w nowej wersji mają prawie białe tło dla dzikich i ciemnoszarych dróg, podobnie jak Apple Maps. Ta zmiana ma sens: szary kolor jest znacznie bliższy rzeczywistemu kolorowi drogi, a ciemniejszy kolor sprawia, że ​​drogi bardziej wyróżniają się na mapie. Wszystkie kolory zostały znacznie zmodyfikowane, chociaż błękitna woda jest znacznie jaśniejsza. Zielony las jest ciemniejszy. Główne autostrady zamiast być jasnożółte, są teraz ciemnoszare niż zwykłe drogi.

9to5Google

W trybie nawigacji zastosowano także nowy schemat kolorów: ciemnozielony dla nagłówka i ciemnoniebieski dla bieżącej trasy. Wcześniej nawigacja opierała się na kolorach logo Google – nagłówek Google był zielony, pinezka lokalizacji czerwona, a trasa – niebieska, żółta lub czerwona, w zależności od natężenia ruchu. Nowy projekt jest bardziej stonowany.

Nowy wygląd nie został jeszcze powszechnie wdrożony i nie jesteśmy nawet pewni, czy jest to jednorazowy test, czy rzut oka na przyszłość Map Google. Ostatnia duża zmiana kolorów w Mapach miała miejsce w 2020 r., a wcześniej ostatnia duża zmiana wyglądu W 2017 rZatem z punktu widzenia wielkich projektantów technologii, którzy co kilka lat muszą wszystko przeprojektować, jest to prawdopodobnie właściwy moment.

READ  Wideo: THQ Nordic pokazuje nowe zwiastuny SpongeBob Kanciastoporty i AEW