25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tesla wstrzymuje produkcję w Gigafactory Berlin, aby zmodernizować fabrykę i dodać metamorfozę

Tesla wstrzymuje produkcję w Gigafactory Berlin, aby zmodernizować fabrykę i dodać metamorfozę

Mówi się, że Tesla zamyka produkcję w Gigafactory Berlin w celu unowocześnienia zakładu i dodania zmiany, aby osiągnąć wyższą zdolność produkcyjną.

Najwyższym priorytetem Tesli jest zwiększenie produkcji, aby nadążyć za zapotrzebowaniem klientów.

Producent samochodów robi to we wszystkich swoich zakładach, ale rampy są ważniejsze w Gigafactory Berlin i Gigafactory Texas, które dopiero niedawno rozpoczęły produkcję.

Giga Berlin wydaje się radzić sobie stosunkowo dobrze dzięki zastosowaniu 2170 ogniw, co umożliwia stworzenie infrastruktury baterii, do której Tesla jest przyzwyczajona i którą osiągnął. Tempo produkcji 1000 modeli samochodów tygodniowo w czerwcu.

Giga Texas wydaje się pozostawać w tyle, ponieważ walczyła o zwiększenie produkcji ogniw akumulatorowych 4680 i pakietu akumulatorów strukturalnych, ale w zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Fabryka znacznie zwiększyła produkcję Tesla zaczęła budować model Y dalekiego zasięgu z 2170 ogniwami w fabryce.

Tesla szuka teraz Gigafactory Berlin, aby nadrobić zaległości, a zakład zostanie zamknięty przez około dwa tygodnie z powodu modernizacji.

Niemcy Budować Zostało to zgłoszone dzisiaj:

Według informacji BILD, Tesla chce bojkotować operacje przez dwa tygodnie, począwszy od przyszłego poniedziałku. Nie jest jasne, ilu z 4500 pracowników zostanie wysłanych na urlopy i ilu techników pozostanie do zmiany produkcji.

Publikacja mówi również, że producent samochodów doda trzecią zmianę i rozpocznie produkcję silników elektrycznych w fabryce, zamiast importować je z Gigafactory Shanghai:

Zdaniem pracowników po przerwie w produkcji praca powinna być wykonywana na trzy zmiany zamiast na dwie. Ponadto Tesla mogłaby wówczas rozpocząć produkcję napędu w sąsiedniej hali.

Chociaż modernizacja może pomóc, największym wąskim gardłem w Gigafactory Berlin jest jej siła robocza.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiło się kilka doniesień, że Tesla ma problemy z zatrudnianiem i utrzymaniem pracowników. Niektórzy z nich sugerowali, że pensje to sprawa prywatna i że w sprawę zaangażowała się lokalna federacja IG Metall. Ale Tesla podniosła pensje wielu pracowników o 6%, aby rozwiązać problem.

READ  Wyniki wyborów i dane o inflacji na powierzchni. Tesla osiąga nowy niski poziom

Dodanie trzeciej zmiany w zakładzie po ponownym uruchomieniu zakładu jeszcze w tym miesiącu będzie wymagało znacznego wysiłku w zatrudnieniu Tesli.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Subskrybuj Electrek na YouTube, aby otrzymywać ekskluzywne filmy i zasubskrybuj notacja dźwiękowa.