3 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tesla nie była w stanie wznowić produkcji w Szanghaju w poniedziałek

Tesla nie była w stanie wznowić produkcji w Szanghaju w poniedziałek

Ciężarówka przewozi nowe samochody Tesli w fabryce w Szanghaju w Chinach, 13 maja 2021 r. REUTERS / Aly Song / File Photo

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

SZANGHAJ, 3 kwietnia (Reuters) – TESLA (TSLA.O) Powiedział pracownikom i dostawcom, że produkcja w zakładzie w Szanghaju nie zostanie wznowiona w poniedziałek, jak oczekiwano, zgodnie z wewnętrznym zawiadomieniem udostępnionym Reuterowi.

Reuters poinformował wcześniej w niedzielę, że amerykański producent samochodów zamierza wznowić produkcję w poniedziałek, powołując się na dwa źródła, ponieważ spodziewał się, że początkowa partia pracowników zostanie uwolniona z narzuconego przez miasto zamknięcia, aby zwalczyć wzrost zachorowań na koronawirusa. Czytaj więcej

Jednak plany produkcyjne zostały anulowane w poniedziałek, zgodnie z zawiadomieniem, które nie wyjaśniało przyczyn ani nie mówiło, kiedy firma spodziewa się wznowienia działalności.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Produkcja w fabryce Tesli w Szanghaju, która produkuje samochody na rynek chiński i jest również ważnym centrum eksportowym, została wstrzymana od 28 marca po tym, jak rząd rozpoczął dwuetapowe zamknięcie, które rozpoczęło się na obszarach na wschód od rzeki Huangpu, gdzie znajduje się fabryka. usytuowany.

Tesla początkowo miał nadzieję zatrzymać działalność tylko na cztery dni, ale anulował plany produkcyjne na piątek i sobotę po tym, jak władze rozszerzyły ścisłe ograniczenia ruchu we wschodniej części miasta. Praktycznie wszystkie obszary Szanghaju są obecnie zamknięte.

Obecne wyłączenie to jedno z najdłuższych zawieszeń od czasu rozpoczęcia produkcji przez zakład pod koniec 2019 roku. Jedno ze źródeł podało, że Tesla produkuje 6000 pojazdów Model 3 i 10 000 pojazdów Model Y tygodniowo w swojej fabryce w Szanghaju.

Tesla nie odpowiedział od razu na prośby o komentarz.

„To był * wyjątkowo* trudny kwartał z powodu zakłóceń w łańcuchu dostaw i polityki Chin wolnych od COVID”, powiedział dyrektor generalny Elon Musk w sobotnim tweecie.

(Raportowanie Zhang Yan i Brendy Goh) Montaż przez Jacqueline Wong i Susan Fenton

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.