29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Terrence Howard pozywa Creative Artists Agency LLC za oszustwo podczas pracy nad programem Fox „Empire”

Terrence Howard pozywa Creative Artists Agency LLC za oszustwo podczas pracy nad programem Fox „Empire”

Los Angeles (KABC) — Aktor Terrence Howard złożył pozew przeciwko Creative Artists Agency LLC, utrzymując, że agencja talentów oszukańczo przekonała go, aby wziął mniej pieniędzy za rolę w przebojowym programie telewizyjnym „Empire”.

„Pomimo tego poczucia pewności, po latach Howard odkrył, że CAA… przedkładała własne interesy finansowe, a także interesy firm produkcyjnych, które również reprezentowała, przed własnymi interesami” – stwierdza pozew Sądu Najwyższego w Los Angeles.

Chociaż Howard – który pojawił się w piątek na konferencji prasowej wraz ze swoim prawnikiem, aby ogłosić pozew – wiedział, że CAA pakuje projekt i pobiera opłaty, nie był świadomy konfliktu interesów, z jakim boryka się CAA nie tylko w związku z nabyciem swoich praw. Pozew wymienia prywatne interesy finansowe wbudowane w projekt, ale także w reprezentację aktorów i firm produkcyjnych.

„Pan Howard złoży pozew ze względu na obowiązki, których jego agenci wielokrotnie nie dopełnili” – powiedział prawnik James Bryant z firmy prawniczej Cochran. „To facet, który po raz kolejny zagrał główną rolę w jednym z odnoszących największe sukcesy programów telewizyjnych w historii tej stacji, a Fox zarabiał na samych reklamach ponad 125 milionów dolarów rocznie. Ten facet raz po raz otrzymywał zaniżone wynagrodzenie”.

Podczas gdy producenci chcą utrzymać najwyższy budżet produkcji na jak najniższym rozsądnie możliwym poziomie, aktorzy chcą otrzymać maksymalną wartość za swoją pracę – stwierdza pozew. Prawnicy twierdzą, że CAA przekonało Howarda, aby uwierzył, że jego wynagrodzenie jest sprawiedliwe w stosunku do jego pracy aktorskiej w serialu.

„Ufałem, że CAA się mną zaopiekuje, a oni zadbali o siebie” – powiedział aktor. „Nie mogę powiedzieć, że była to kwestia rasistowska, ale nie mogę sobie wyobrazić, że biali aktorzy mogliby się równać z liczbami, wyróżnieniami i uznaniem na całym świecie, jakie posiadam. Nie wyobrażam sobie, aby CAA pozwoliło na wykorzystywanie mnie w sposób pozwolili Foxowi znęcać się nade mną” – powiedział. Albo zarabiać w taki sam sposób, jak mi płacono.

READ  Meghan Markle donosi o zastraszaniu pochowanym przez pałac i „boi się przeszkadzać lub prowokować Harry'ego i Meghan”

Howard (54 l.) domaga się bliżej nieokreślonego odszkodowania kompensacyjnego i karnego. Eyewitness News skontaktował się z CAA z prośbą o oświadczenie, ale nie otrzymał odpowiedzi. Kancelaria Cochran stwierdziła, że ​​pozew nie obejmuje obecnie kwoty odszkodowania, która zostanie ustalona w późniejszym terminie.

„Empire” miał debiutancki odcinek pilotażowy, który obejrzało prawie 10 milionów widzów, co stanowi najwyższy debiut stacji Fox od trzech lat – twierdzi garnitur.

„W rezultacie Empire odniosło natychmiastowy sukces, nie tylko przekraczając oczekiwania stacji pod względem oglądalności, ale także przynosząc znaczne uznanie krytyków w całej branży rozrywkowej” – stwierdzono w pozwie.

Howard zagrał w filmach „Crash” i „Hustle”. & przepływ.”

City News Service, Inc. wniosło swój wkład. Przygotowując ten raport.