25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Teraz możesz przeczytać każdy przewodnik Super Nintendo, jaki kiedykolwiek wydano

Teraz możesz przeczytać każdy przewodnik Super Nintendo, jaki kiedykolwiek wydano

Biblioteka SNES

W październiku 2020 zrobiłem funkcję w projekcie który próbował znaleźć każdy przewodnik Super Nintendo, zeskanować go i przesłać online. Z przyjemnością informuję, że od lipca 2022 r. projekt zakończył ważny kamień milowy – i dla wielu z Was jest to kluczowe.

Kiedy ta funkcja została opublikowanazespół (w tym Arachness, BuffaloJoe, Timber, SNES Central i Grant Kirkhart) pracuje nad projektem —Led streamer i archiwum Bibs— Przesłano około 600 skanów, pozostało tylko około 100 podręczników do zeskanowania instrukcji dla każdej gry wydanej na Zachodzie w okresie istnienia konsoli.

To był dobry postęp, ale też im głębiej zagłębiali się w bibliotekę SNES, tym trudniej było znaleźć instrukcje do najdziwniejszych i najrzadszych gier w kolekcji. Potem w zeszłym tygodniu:

Oznacza to, że archiwa projektu zawierają teraz anglojęzyczny przewodnik po każdej oficjalnej grze Super Nintendo wydanej w tym języku. Czasem jest to wersja północnoamerykańska, czasem wersja PAL (europejska/australijska), czasem obie, jeśli istnieją różnice poza samą szatą graficzną okładki, pisownią i adresami pocztowymi na odwrocie (np. sposób Kontra 3 To się nazywało Super obrońca w regionach PAL).

Nie każda gra została wydana w zachódponieważ niektóre gry mogą mieć różne unikalne wersje w zależności od rynku językowego, ale ponieważ jest to strona w języku angielskim, pomyślałem, że to kamień milowy, który powinni wiedzieć czytelnicy!

i nadal bardzo blisko. Zespołowi brakuje tylko jednej gry, która nie chce osiągnąć „każdego zachodniego dowodu” w jednym wydaniu: oryginalnej ankiety na temat unikalnej niemieckiej wersji Zdziwiony przed Bożym Narodzeniem (Chociaż mają przetłumaczoną wersję rzadkiego Mega Drive w języku angielskim na wypadek, gdyby ktoś potrzebował informacji.)

Po tym wydaje się, że ich praca nigdy się nie kończy. Nawet gdy każda wskazówka jest skanowana i ładowana, niektóre gry – w tym wiele gier RPG – zawierają ważne informacje zapisane w innym miejscu, takie jak oddzielne mapy/etykiety, więc starają się je załadować i zeskanować tam, gdzie to możliwe. Mają też Sekcja przewodnika Super Famicom, aby się go pozbyć.

Jeśli chcesz rzucić okiem na pełną bibliotekę lub dodać ją do zakładek w razie potrzeby w przyszłości, Jest dostępny tutajchoć można też Znajdź konkretną grę w archiwum internetowym Tam też się pojawi. I mieć coś pełnego emocji, oprócz zbierania swoich broszur Peebs pracuje także nad biblioteką SNES i próbuje przejść każdą grę na Twitchu (Według ostatnich obliczeń, pozostało mu tylko 47!)

READ  Rozpoczęły się już prace nad zawartością do pobrania dla niezależnej gry RPG Sea of ​​Stars