30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Telsa mogła wejść na pole wydobycia, bezpośrednio oczyszczając lit

Telsa mogła wejść na pole wydobycia, bezpośrednio oczyszczając lit

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, jest na zdjęciu uczestniczący w rozpoczęciu produkcji w „Gigafactory” Tesli 22 marca 2022 r. w Gruenheide, na południowy wschód od Berlina.

Patrick Balloul | AFP | Obrazy Getty

Elona Muska ćwierkanie Tesla Możesz zająć się wydobyciem i rafinacją litu bezpośrednio i na dużą skalę, ponieważ koszt metalu, kluczowego składnika w produkcji baterii, wzrósł tak wysoko.

„Cena litu oszalała” – napisał Musk na Twitterze. „Nie brakuje samego pierwiastka, ponieważ lit jest prawie wszechobecny na Ziemi, ale tempo wydobycia/udoskonalenia jest powolne”.

Szef technologii Tesla i SpaceX odpowiedział na tweeta, w którym wyszczególniono średnią cenę litu za tonę w ciągu ostatnich dwóch dekad, która wykazała ogromny wzrost cen od 2021 roku. Standard inteligencji metalurgicznejKoszt metalu wzrósł w ciągu ostatniego roku o ponad 480%.

Według informacji, w całych Stanach Zjednoczonych istnieją już złoża litu USGS, oddział Departamentu Spraw Wewnętrznych USA.

Lit jest cenny w akumulatorach pojazdów elektrycznych, ponieważ reprezentuje oba te aspekty Najlżejszy metal i najmniej gęste ciało stałe. Oznacza to, że baterie litowe mają rozszerzenie Wysoki stosunek energii do masyco jest ważne w przypadku transportu.

Piątkowy tweet to nie pierwszy raz, kiedy Musk podniósł ideę wydobycia litu przez Teslę.

W 2020 roku Tesla nabyła własne prawa do kopalni litu w Nevadzie po nieudanej transakcji zakupu firmy wydobywczej litu, Według Fortune, który był tam dla „osób zaznajomionych z tą sprawą”.

READ  Kontrakty terminowe Dow Jones: Wzrost na rynku nabiera tempa wraz ze wzrostem zysków Apple Pops i Amazon