1 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy w piątek 8 kwietnia

5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy w piątek 8 kwietnia

Oto najważniejsze wiadomości, trendy i analizy, których inwestorzy potrzebują, aby rozpocząć dzień handlu:

1. Kontrakty terminowe na akcje tracą na sile, gdy rentowność 10-letnich obligacji skarbowych osiąga najwyższy poziom od trzech lat

Traderzy na parkiecie Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych, 7 kwietnia 2022 r.

Źródło: NYSE

W piątek Wall Street ma się odbyć mieszanym otwarciem. Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje straciły na wartości, gdy rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła do najwyższego od trzech lat poziomu po tym, jak Rezerwa Federalna wskazała na początku tygodnia, że ​​potrzebne są bardziej agresywne środki do walki z inflacją. Akcje spółek technologicznych przejęły główny ciężar towarzyszącego mu wzrostu rentowności obligacji skarbowych, sprowadzając Nasdaq w dół o ponad 2,5% do czwartkowego zamknięcia, na drodze do przełamania trzytygodniowej zwycięskiej passy. S&P 500 również śledził swoją pierwszą tygodniową stratę od czterech tygodni, spadając o 1% od poniedziałku do czwartku. Dow Jones Industrial Average spadł o prawie 0,7% w ciągu tygodnia, co byłoby drugą z rzędu tygodniową stratą. W przyszłym tygodniu banki rozpoczną ostatni sezon wyników kwartalnych.

2. Rentowności obligacji nadal rosną pod przewodnictwem Fed; Głowice olejowe na straty tygodniowe

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła w piątek, przekraczając najwyższy poziom 2,667% z poprzedniego dnia do marca 2019 r. i utrzymując ją powyżej rentowności dwóch lat. Obróciły się w zeszłym tygodniu po raz pierwszy od 2019 roku. Kolejny duży spread rentowności obligacji skarbowych – 5/30 lat – pozostał po obu stronach w piątek odwrócony po odwróceniu w zeszłym tygodniu po raz pierwszy od 2006 roku. Rolowania są ważne, ponieważ historycznie miały miejsce przed recesją.

Ceny ropy w USA nieznacznie wzrosły w piątek, ale pozostały poniżej 100 USD za baryłkę. Ropa naftowa West Texas Intermediate spadła w tym tygodniu o ponad 3% po ubiegłotygodniowym spadku o prawie 13%, gdy Stany Zjednoczone ogłosiły największe w historii uwolnienie strategicznej rezerwy ropy naftowej i kraje członkowskie Międzynarodowej Agencji Energetycznej połączyły wysiłki w celu zwalczania wysokiego poziomu ropy i benzyny ceny. .

3. Ponad 30 osób zginęło w rosyjskim ataku rakietowym na ukraiński dworzec kolejowy

Rosyjski atak rakietowy na stację kolejową we wschodniej Ukrainie w piątek zabił ponad 30 osób i ranił ponad 100. Stacja była pełna ewakuowanych czekających na podróż do bezpieczniejszych obszarów rozdartego wojną kraju. Ukraińscy przywódcy ostrzegają, że walki w Donbasie, gdzie od lat Rosja prowadzi operacje wojskowe, mają przypominać II wojnę światową. Tymczasem Kreml przyznał, że siły rosyjskie, nie spodziewając się stawić czoła tak silnemu oporowi, poniosły „znaczne straty” w niesprowokowanej inwazji na Ukrainę.

4. Twitter planuje Q&A Elona Muska, gdy prezes Tesli otwiera nową fabrykę samochodów w Teksasie

Twitter planuje zorganizować sesję pytań i odpowiedzi z Elonem Muskiem, największym współpracownikiem sieci społecznościowej i nowym członkiem zarządu, według The Washington Post, powołując się na wewnętrzne wiadomości firmy. Dyrektor generalny Twittera, Parag Agrawal, ogłosił sesję rady miejskiej w ogólnofirmowym e-mailu po tygodniu wewnętrznego gniewu, że szczery dyrektor generalny Tesli i SpaceX zaszkodzi kulturze firmy i utrudni ich pracę, donosi The Post.

Musk, najbogatszy człowiek na świecie, przemawiał w czwartek wieczorem podczas uroczystego otwarcia nowej, wartej 1,1 miliarda dolarów fabryki samochodów elektrycznych w pobliżu lotniska Austin w Teksasie. Dyrektor generalny powiedział podczas wydarzenia, że ​​Tesla zamierza wyprodukować 500 000 sztuk Modelu Y w ciągu jednego roku w Austin, a firma ma również nadzieję, że rozpocznie tam produkcję Cybertruck w przyszłym roku. Dwa tygodnie temu Musk otworzył nową fabrykę Tesli w Niemczech.

5. Peter Thiel nazywa Warrena Buffetta „Dziadkiem socjopatą z Omaha”

READ  Kontrakty terminowe na akcje spadają, rozpoczynając skrócony tydzień handlowy; Disney szykuje się na zmianę prezesa