28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Technologia, która umarła w 2023 roku

Technologia, która umarła w 2023 roku

Często jednak nie pozwalamy sobie na oglądanie się wstecz [Chole Albanesisu] W Magazyn komputerowy Zrobiłem i napisałem Nekrolog technologiczny dotyczący wszystkich martwych narzędzi i usług technologicznych W ciągu ostatniego roku. Część wpisów jest dość przewidywalna: Twitter umarł i został zastąpiony przez X, który jest dokładnie taki sam, tylko inny. Nie zauważyliśmy innych przypadków, takich jak wstrzymanie dostaw DVD przez Netflix.

Google Glass znów nie żyje, tym razem w wersji dla przedsiębiorstw. Amazon zrezygnował z przekazywania pieniędzy poprzez zakupy Kindle i subskrypcje materiałów drukowanych.

Glass nie był jedyną ofiarą Google. Gmail utracił swoją podstawową wersję HTML i zamknął swój produkt Smartboard Jamboard. Sprzedali także swoje firmy internetowe, próbując skoncentrować się na podstawowej działalności. Inne godne uwagi zamknięcia Google obejmują popularną aplikację do podcastów i obsługę grup Usenet. Nie zapomnij też o ich doświadczeniu w oferowaniu telefonów Pixels w ramach subskrypcji. To też zostało zrobione.

Jak można się spodziewać, lista magazynu PC jest w pewnym stopniu zorientowana na konsumentów. Jakie produkty i usługi zorientowane na hakerów zniknęły w tym roku, a Ty będziesz tęsknić? Rynek Sculpteo? Wydrukować XYZ? Startupy w 2023 roku upadają w zastraszającym tempie, ale o większości z nich nie słyszałeś. Czy było coś, czym byłeś szczególnie rozczarowany? Daj nam znać w komentarzach.


READ  CES 2024: Jak oglądać, jak Nvidia, Samsung i inne firmy prezentują aktualizacje sprzętu i sztucznej inteligencji