8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Te obszary Stanów Zjednoczonych są tego lata „wysoce” narażone na awarie

(NEXSTAR) – Zgodnie z coroczną oceną przeprowadzoną przez North American Electricity Reliability Corporation (NERC), duże części Stanów Zjednoczonych mogą doświadczyć przerw w dostawie prądu tego lata.

Raport, który przewiduje gotowość sieci energetycznych zasilających klimatyzatory, urządzenia medyczne, oświetlenie i inne ważne zasoby, wykazał, że prawie dwie trzecie kraju jest „podwyższone ryzyko” utraty zasilania.

Obszary te obejmują całe kontynentalne Stany Zjednoczone od Teksasu po Zachodnie Wybrzeże, a także duże części Środkowego Zachodu i Nowej Anglii.

(Dzięki uprzejmości: NERC)

Pomimo szerokich obszarów wskazanych przez organizację non-profit, jest kilka pozytywnych wiadomości. W przeciwieństwie do zeszłorocznego raportu, nie ma obszarów „wysokiego ryzyka”, w których normalne szczytowe warunki mogłyby zmaksymalizować rezerwy operacyjne. W 2022Mapa NERC pokazała wiele stanów pod operatorem Mid-Continent Autonomous System (MISO), takich jak Arkansas, Luizjana, Michigan, Wisconsin, Iowa, Minnesota, Iowa, Illinois i Indiana, w całości lub w części.

Mark Olson, dyrektor oceny niezawodności w NERC, powiedział: oświadczenie. „Jednak awarie generatorów nadal zwiększają ryzyko związane z ekstremalnymi letnimi temperaturami, prowadząc do potencjalnych niedoborów dostaw w zachodnich dwóch trzecich Ameryki Północnej, jeśli temperatury latem wzrosną”.

Z tegorocznej analizy wynika, że ​​sieci powinny działać przy normalnej letniej pogodzie, ale przy ekstremalnych zjawiskach pogodowych, takich jak śmiertelna w 2021 r. „kopuła ciepła”okres rekordowych temperatur, które objęły większość zachodnich Stanów Zjednoczonych, może okaleczyć sieci od północno-zachodniego Pacyfiku i Pasa Słońca po Teksas, zgodnie z publikacją E&E News dotyczącą energii i środowiska.

„System jest bliżej krawędzi” – powiedział dziennikarzom John Mora, dyrektor ds. niezawodności i analizy wydajności w NERC.

Korzystając z danych z przeszłości dotyczących zużycia energii i historii temperatur przez Amerykanów w lecie, NERC szacuje, że według E&E prawdopodobieństwo wystąpienia ekstremalnych warunków tego lata wynosi 1 na 10.

READ  Szef Bed Bath & Beyond Gustavo Arnal ID służył jako węzeł komunikacyjny „Jenga Building” w Nowym Jorku: źródło

Copyright 2023 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. wszystkie prawa są zachowane. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przepisywany ani redystrybuowany.