20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Szkocja zmierzy się z Polską w towarzyskim meczu po przełożeniu eliminacji do Mistrzostw Świata

Szkocja zmierzy się z Polską w towarzyskim meczu po przełożeniu eliminacji do Mistrzostw Świata

Szkocja rozegra mecz towarzyski z Polską 24 marca zamiast przełożonego meczu eliminacji mistrzostw świata z Ukrainą, poinformował w poniedziałek Światowy Związek Piłki Nożnej.

W zeszłym tygodniu Związek Piłki Nożnej Ukrainy zwrócił się do FIFA o przełożenie meczu kwalifikacyjnego ze Szkocją po inwazji Rosji na Rosję, a mecz ma się odbyć w czerwcu.

– Piłka nożna na ESPN +: FC Daily | Piłka nożna Ameryka
– Brak ESPN? Uzyskać natychmiastowy dostęp

Zwycięzca tego meczu, który odbędzie się w Hampton Park w Glasgow, zmierzy się z Austrią lub Walią, które zmierzą się w przyszłym tygodniu w półfinale play-offów, i awansuje do listopadowego finału Mistrzostw Świata w Katarze.

Rosja, zawieszona w międzynarodowej piłce przez UEFA i FIFA, miała zagrać z Polską w eliminacjach 24 marca, ale FIFA zaoferowała Polsce kolejną rundę, w której zagrają w Szwecji lub Czechach. Miejsce w Pucharze Świata.

Aby wypełnić lukę w swoim harmonogramie, Szkocja i Polska zmierzą się w sparingu w Hampton w przyszły czwartek.

Za każdy bilet sprzedany do UNICEF United Kingdom Emergency Appe for Ukraine zostanie przekazana darowizna w wysokości 10 jenów (13,02 USD), a sponsorzy będą mogli przekazać dodatkowe darowizny podczas procesu zakupu biletu.

Szkocki kapitan Andrew Robertson powiedział w oświadczeniu: „Jako ojciec, bolesny jest widok zdjęć dzieci na Ukrainie.

„Kiedy powiedziano nam, że mecz z Ukrainą zostanie przełożony, Robert (Lewandowski) i polska drużyna zrobili wszystko, aby pomóc tej sytuacji” – powiedział.

„Przekazujemy naszą miłość i modlitwy współuczestnikom w całej ukraińskiej społeczności piłkarskiej i mamy nadzieję, że pieniądze zebrane w ramach tego konkursu pomogą już i tak ogromnym wysiłkom UNICEF na Ukrainie i pomogą w sytuacji uchodźców”.

READ  W polskim referendum w sprawie imigracji narracja polityczna – a nie obywatelska – twierdzi poseł opozycji – EURACTIV.com