3 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Syn Anga Lee zagra Bruce'a Lee w epickim filmie reżysera - Deadline

Syn Anga Lee zagra Bruce’a Lee w epickim filmie reżysera – Deadline

Ekskluzywny: Sony 3000 zdjęć Zawarł pakt, który zapewni mu Oscara Ang Lee bezpośrednio Bruce’a Leefilm z synem reżysera w roli głównej Masona Lee W roli kultowego mistrza sztuk walki. Dana Futtermanaktóry obejmuje jego pracę Kabot i lisypracując nad scenariuszem, który widział poprzednie wersje autorstwa Jane Castelli, Alexa Lowa i Mabel Cheung, a ostatnio nad Tower of Wales.

Lawrence Gray, Shannon Lee, Ang Lee, Ben Everard i Brian Bell są producentami, a Elizabeth Gabler i Marisa Paiva nadzorują projekt studyjny. W ramach projektu Gabler, Paiva i Tom Rothman ponownie spotkają się z reżyserem, którzy wcześniej razem pracowali Zatoka Hyatt.

Ang Lee

Ashley Boone/Getty Images dla Paramount Pictures

Reżyser, który odcisnął swoje piętno na gatunku sztuk walki, zdobywając Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego Przyczajony tygrys ukryty smok w 2000 roku (wciąż najbardziej dochodowym międzynarodowym filmem w USA) od dawna chciał zagłębić się w historię tworzenia legend. Lee przyjechał do Stanów Zjednoczonych i stał się mistrzowskim mentorem dla aktorów takich jak Steve McQueen i nie tylko. Podszedł do tego jak uczony, mieszając i dopasowując najlepsze cechy wszystkich rodzajów stylów, które włączył do Jeet Kune Do.

Podczas gdy przystojny i łagodny Lee stał się jednym z pierwszych chińsko-amerykańskich aktorów, którzy wdarli się do telewizji w czasie największej oglądalności, grając pomocnika Kato w Zielony SzerszeńZnaczna część jego wczesnej kariery była naznaczona frustracjami, jakie znosił jako pionier, któremu nie wystarczało przyjaźń. Niepowodzenia obejmowały, gdy biały aktor David Carradine został wybrany do roli chińskiego mnicha kung-fu nad Lee w 1972 roku – niektórzy twierdzili, że wymyślili tę koncepcję – ponieważ dyrektorzy telewizji uważali, że widzowie nie są gotowi na serial prowadzony przez azjatyckiego aktora. Lee osiągnął światowy sukces w serii bardzo udanych filmów z Hongkongu. Był u progu zauważalnego boomu na rynku amerykańskim Wejście smokaZmarł nagle w wieku 32 lat, zanim film został wydany w 1973 roku.

„Bruce Lee nie był akceptowany ani jako całkowicie amerykański, ani całkowicie chiński, był pomostem między Wschodem a Zachodem, który wprowadził chińskie Kung Fu na świat, mistrzem sztuk walki i wybitnym performerem, który zrewolucjonizował zarówno sztuki walki, jak i kino akcji, – powiedział Ang Lee. ostateczna data. „Czuję się w obowiązku opowiedzieć historię tego wspaniałego i wyjątkowego człowieka, który pragnął przynależeć, który posiadał ogromną siłę w swojej 135-funtowej sylwetce i który poprzez nieustępliwą ciężką pracę urzeczywistnił niemożliwe marzenia”.

Lee po cichu pracował nad tym przez długi czas, w tym przygotowanie syna do pracy. Mason Lee szkolił się do tej roli w Azji przez ostatnie trzy lata, przez cały okres kwarantanny. Lee ma 32 lata i pojawił się na Długi bieg Billy’ego Lynna w pierwszej połowie, The Tailings część drugaa ostatnio zagrał w tajwańskiej komedii romantycznej Pozostań przy mnieDramat w Hongkongu Otchłań i Kto zabił Robina Koguta (Mo Ji Zi). Za oba filmy był nominowany do Złotego Konia dla najlepszego aktora drugoplanowego.

„Bruce Lee to długoletni projekt pasji Anga i głęboko emocjonalna historia, która przedstawia triumfy i zmagania jednego z prawdziwych bohaterów kina akcji naszych czasów” – powiedział Gabler. „Wszyscy w Sony i 3000 Pictures jesteśmy dumni, że pomogliśmy Angowi i jego zespołowi reżyserskiemu stworzyć coś, co naszym zdaniem będzie niezwykłym wydarzeniem teatralnym”.

Ang Lee jest reprezentowany przez CAA i Schreck Rose Dapello Adams Berlin & Dunham. Futterman jest reprezentowany przez UTA i Frankfurt Cornet Solicitors. Grey Matter jest reprezentowany przez adwokata UTA i Lichtera Grossmana, Jamiego Feldmana.

READ  Konto na Instagramie Kanye Westa jest ograniczone, wróć do Twittera