16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Superksiężyc „Bacmoon” będzie bardzo jasny w lipcu: kiedy go zobaczysz?

Superksiężyc „Bacmoon” będzie bardzo jasny w lipcu: kiedy go zobaczysz?

WASHINGTON – Niedziela i poniedziałek będą oferować następną pełnię księżyca i dobrą okazję, aby zwrócić uwagę, że jest znacznie jaśniejsza, a także tak samo wspaniała, jak pojawia się superksiężyc Pac Moon.

2 i 3 lipca będzie pierwszą pełnią superksiężyca w 2023 roku. Superksiężyc Pac Moon osiągnie zenit o 7:39 ET 3 lipca, Według Almanac.com.

Będzie to pierwszy z czterech kolejnych tytułów Giants. Pozostałe będą widoczne 1 sierpnia, 30-31 sierpnia oraz 28-29 września.

Na początku tego roku mieliśmy trzy nowe superksiężyce, ale ze względu na ich położenie między Ziemią a Słońcem nie są one oświetlone i niewidoczne. Według EarthSkyI Witryna astronomiczna publikowana przez ekspertów w tej dziedzinie.

Nadchodzi „różowy księżyc”: jak, kiedy i gdzie go zobaczyć w 2023 roku

Oto jak możesz zobaczyć pięć planet i księżyc ustawionych w szeregu na wtorkowym nocnym niebie

Olbrzymie pełnie są o około 16% jaśniejsze niż inne pełnie i mogą wydawać się większe. Wynika to z ich położenia na niebie.

Księżyc porusza się wokół Ziemi po eliptycznej orbicie, która ma eliptyczny kształt, który sprawia, że ​​w niektórych punktach jest bliżej, aw innych dalej, Według NASA.

W najdalszym punkcie od Ziemi, aphelium, Księżyc znajduje się około 253 000 mil. Jej najbliższym punktem jest peryhelium, średnio około 226 000 mil od Ziemi.

Pełnia księżyca występuje, gdy Ziemia znajduje się między Księżycem a Słońcem. Księżyc otrzymuje przedrostek „super”, jeśli osiągnie swoje apogeum mniej niż 10 godzin po tym, jak jego orbita znajdzie się najbliżej Ziemi. NASA poinformowała, że ​​termin „superksiężyc” został wymyślony przez astrologa Richarda Knolla w 1979 roku.

Earthsky powiedział, że lipcowy Pascal Moon będzie bliżej Ziemi niż większość innych pełnych księżyców w tym roku. W najbliższym punkcie Księżyc Pak będzie oddalony od Ziemi o 224 895,4 mil.

READ  Jurassic: Wymioty 150 milionów lat temu ujawniają prehistorycznego drapieżnika

niebieski księżyc w sierpniu, Nazwany tak, ponieważ jest to druga pełnia księżyca w tym miesiącu, będzie najbliższa, osiągając swoje peryhelium w odległości 222 043 mil od Ziemi,

Nazwy Almanachu Starego Farmera, które odnoszą się do pełni księżyca, zostały zaczerpnięte z wielu miejsc, takich jak kultura rdzennych Amerykanów oraz amerykańskie i europejskie źródła kolonialne. Pełnia księżyca w lipcu nazywa się Pak Moon, ponieważ nastąpi w czasie, gdy poroże samców jeleni (byków) jest w pełni wzrostu.

Jest również określany jako Thunder Moon, ponieważ burze zaczynają się wczesnym latem.