30 czerwca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Superbed Polish Chess: Indian GM Anand zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej: The Tribune India


PTI

Warszawa, 23 maja

Były mistrz świata Viswanathan Anand zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej z umiarkowanym przebiegiem drugiego dnia dywizji Blitz na Superbed Rapid i Blitz Poland Chess Tournament tutaj w poniedziałek.

W poniedziałek odniósł trzy zwycięstwa w 27. i ostatniej rundzie z Radoslavem Vojdassekiem (Polska), Richardem Rapportem (Węgry) i Grillem Szewczenką (Ukraina), ale kilka porażek zmniejszyło jego szanse na zdobycie tytułu w klasyfikacji generalnej.

Polska gwiazda Jan-Kryzstof Duda zwyciężył w klasyfikacji generalnej z 24 punktami, za nim byli Anand i Levon Aronian z 23,5 punktu oraz Fabiano Caruana (USA) z 23 punktami.

Duda zdobył pierwszą nagrodę po dramatycznym zwycięstwie w porażce z Grillem Szewczenką.

Wcześniej w sobotę wygrał bez problemu w indyjskiej dywizji Ace Rapid Division na jedną rundę przed końcem.

Starszy arcymistrz Indii, który wygrał trzy mecze pierwszego dnia turnieju Blitz, przegrał cztery remisy i dwa, w poniedziałek słabo wystartował, przegrywając z Dudą w 19. rundzie. Kiedy obaj spotkali się w niedzielę, upuścił piłkę.

Przed remisem z Davidem Gavrilescu w 21. rundzie przegrał z Antonem Korobo w następnej rundzie 26 posunięciami w sycylijskiej wariacji.

Zwycięstwo nad Grillem Szewczenką w 22. rundzie było kontynuacją porażki z Aronianem.

W 24. rundzie inny Amerykanin, Wesley Chow, został zremisowany w aferze 26 ruchów. W następnej rundzie zremisował z strzelcem Caruany, a następnie wygrał z losowym Richardem Rappordem na 26. i w finale.

READ  Polskie administracje PKN Orlen i Lotosu zatwierdzają plan połączenia