29 kwietnia, 2024

Super Bowl 2024: Chiefs pokonali 49ers w thrillerze dogrywki po podaniu TD Patricka Mahomesa

Kansas City Chiefs po raz trzeci w erze Patricka Mahomesa zostali mistrzami Super Bowl.

Mahomes znalazł Mecole Hardman w niedzielnej dogrywce i przypieczętował porażkę 25-22 z San Francisco 49ers w thrillerze. Zwycięstwo w Super Bowl jest drugim z rzędu zwycięstwem Chiefs i trzecim w ciągu pięciu sezonów. Jest to także ich drugie zwycięstwo nad 49ers w Super Bowl, po pokonaniu San Francisco po sezonie 2019.

Mahomes ponownie spisał się znakomicie, wykonując 34 z 46 podań na odległość 333 jardów, a także dwa przyłożenia i jeden przechwyt. Poprowadził Chiefs do remisu pod koniec regulaminowego czasu gry, a następnie w dogrywce do zwycięstwa. W dodatkowej sesji zamienił dwa pierwsze upadki nogami, w tym bieg na czwartą i 1, aby utrzymać Chiefs przy życiu.

Wysiłek ten doprowadził do tego, że Mahomes otrzymał swoje trzecie trofeum MVP Super Bowl.

Relacja na żywo dobiegła końca123 Aktualizacja

• A teraz Patrick Mahomes został wybrany MVP Super Bowl. Jego trzecie wyróżnienie w trzech zwycięstwach w Super Bowl. Co za dziedzictwo.

• Travis Kelce był podekscytowany, zgodnie z oczekiwaniami:

• Patrick Mahomes: „Chiefowie Kansas City nigdy nie są słabsi. Po prostu to wiedz”.

• Taylor Swift i Jason Kelsey wychodzą na boisko, aby świętować po meczu.

• Andy Reid bierze kolejną kąpiel Gatorade.

• Cóż za zwycięstwo Kansas City. Chiefs są mistrzami jeden po drugim i można ich oficjalnie nazwać dynastią, która zdobyła trzecie mistrzostwo w ciągu pięciu sezonów. Patrick Mahomes i Andy Reid umacniają swoje miejsce w panteonie mistrzów wszechczasów.

• Kansas City wygrywa. Patrick Mahomes znajduje Mecole Hardman i zdobywa przyłożenie po dogrywce. Chiefs są mistrzami Super Bowl po zwycięstwie 25-22.

• Teraz Mahomes znajduje Travisa Kelce’a, który jako pierwszy dobija do linii czwartego jarda.

• Patrick Mahomes ponownie walczy o pierwszą próbę po trzeciej i pierwszej próbie. Chiefs mają piłkę na linii 13 jardów 49ers i rozpoczynają próbę.

• Teraz Chiefs zwracają się do trzeciej i szóstej, aby utrzymać napęd w ruchu.

• Gdy stawką był Super Bowl, Chiefs po prostu odrzucili go na czwarte i 1 miejsce. Patrick Mahomes biegnie po raz pierwszy, aby utrzymać Kansas City na prowadzeniu.

• Akcja w San Francisco utknęła w martwym punkcie, a 49ers zmuszeni są spróbować rzutu z gry. Jake Moody uderza z 27 jardów i daje 49ers prowadzenie 22-19. Szefowie mają teraz szansę odpowiedzieć.

• 49ers ruszają, wykorzystując trzecią karę. Christian McCaffrey biegnie z odległości 24 metrów, aby San Francisco znalazło się głęboko na terytorium Kansas City.

• Mocny rzut karny w dogrywce. Narożnik Chiefs, Trent McDuffie, został wezwany do utrzymania trzeciego i 13. miejsca. Podanie Brocka Purdy'ego było niekompletne, ale 49ers zdobyli pierwszą próbę dzięki rzucie karnemu.

• 49ers wygrali losowanie i otrzymali piłkę. Jeśli uda im się zdobyć przyłożenie, Patrick Mahomes i atakujący Chiefs będą mieli szansę odpowiedzieć.

• Jest to pierwszy mecz Super Bowl po dogrywce zgodnie z nowymi zasadami posezonowymi. Każda drużyna ma zapewnione posiadanie piłki. Przyłożenie przy pierwszym posiadaniu piłki nie kończy gry.

• Po raz drugi w historii Super Bowl mamy dogrywkę.

• Podanie Patricka Mahomesa do Travisa Kelce’a w polu punktowym stało się niekompletne i na sześć sekund przed końcem Chiefs zdecydowali się na bramkę z gry Harrisona Butkera. Butker dołącza, aby zremisować przy stanie 19-19 i potencjalnie rozpocząć dogrywkę na trzy sekundy przed końcem.

• Travis Kelce z ogromną grą. Zmienia trzecie i 7-jardowe złapanie w przewagę 22 jardów i ustawia Kansas City na linii 11 jardów San Francisco na 10 sekund przed końcem. Chiefs będą mieli co najmniej jeden strzał, aby zasygnalizować przyłożenie w czerwonej strefie.

• Pierwszy trzeci gol na wyjeździe stawia Kansas City bezpośrednio w zasięgu rzutów z gry. Chiefs mają przerwę na żądanie z piłką na 36 jardzie San Francisco na 40 sekund przed końcem.