15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sue Schroeder z Core Dance sprowadza artystów z Polski na występy w Atlancie

Sue Schroeder z Core Dance sprowadza artystów z Polski na występy w Atlancie

Dyrektor artystyczna Core Dance, Sue Schroeder, spędziła w tym i zeszłym roku dużo czasu w Polsce, współpracując z artystami z tego kraju, a także z innych krajów Europy. Obecnie na zaproszenie Schroedera dwóch polskich artystów rezyduje w Atlancie. Zaprezentują adaptację swojego dzieła Anatomia W tym dniu Czwartek, 16 listopada o 18:30 w Core Dance Studio w Decatur.

Podczas przyjęcia w Core Dance dzieło zaprezentują Katarzyna Bastusak i Natalia Cylińska z Dietera Amareyi. Opisują Anatomia Jakby bawiąc się konwencjami podmiotu anatomicznego, zadaje sobie pytanie, czyje oczy widzi i jaki krajobraz tworzy jego spojrzenie.

Bastusak i Cylińska pochodzą z Gdańska. Współpracowali z Schroederem przy kilku projektach Nagradzany film o tańcu Dom (autorzy: Schroeder i Adam Larson), a w ubiegły weekend wzięli udział w amerykańskiej premierze dzieła podczas Houston Cinema Arts Festival.

Schroeder wierzy, że zapraszając artystów takich jak Bastusak i Cylinska do Atlanty i dając im przestrzeń do odkrywania i prezentowania nowych prac, wzbogaca się cała społeczność. „Zrozumienie buduje się poprzez dialog i osobiste doświadczenia, a w dzisiejszym świecie ciągłe, pełne wyzwań rozmowy artystyczne są niezbędne” – mówi Schroeder.

Opisuje salony jako inkubatory, w których rodzą się, zapładniają i wykluwają się pomysły, sprzyjające kreatywności, ożywiające sztukę konwersacji i wzbudzające energię do zmiany świata.

READ  21 gajów dla Polski | Vertikal.net