20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Strzelanina na autostradzie na Zachodnim Brzegu: co najmniej jedna osoba zginęła, a kilka innych zostało rannych w strzelaninie na obrzeżach Jerozolimy

Strzelanina na autostradzie na Zachodnim Brzegu: co najmniej jedna osoba zginęła, a kilka innych zostało rannych w strzelaninie na obrzeżach Jerozolimy

Policja izraelska/policja izraelska

Patrol izraelskiego personelu bezpieczeństwa po strzelaninie na okupowanym Zachodnim Brzegu.


Jerozolima
CNN

Według władz izraelskich co najmniej jedna osoba zginęła, a inne zostały ranne w czwartek w wyniku strzelaniny na autostradzie na okupowanym Zachodnim Brzegu na obrzeżach Jerozolimy.

Służba ratunkowa Magen David Adom poinformowała, że ​​w wypadku zginął dwudziestokilkuletni mężczyzna. Dodała, że ​​pięć innych osób zostało rannych od kul, w tym dwudziestokilkuletnia kobieta, która jest w poważnym stanie.

Magen David Adom powiedział, że szósta osoba również została ranna, ale nie sprecyzowała, w jaki sposób ona odniosła obrażenia.

Izraelska policja podała w oświadczeniu, że trzech uzbrojonych mężczyzn otworzyło ogień w pobliżu punktu kontrolnego przywódcy po przybyciu pojazdami jadącymi od strony osady Maale Adumim w kierunku Jerozolimy.

Policja izraelska/policja izraelska

Do strzelaniny doszło w pobliżu izraelskiej osady Maale Adumim.

W oświadczeniu napisano, że „zaczęli strzelać z broni automatycznej M-16 do cywilów w pojazdach”, którzy czekali w ruchu ulicznym.

Policja opisała napastników jako terrorystów i mieszkańców okolic Betlejem, ale nie podała żadnych innych informacji na temat tożsamości strzelców.

Dodała, że ​​siły bezpieczeństwa „zneutralizowały” dwóch strzelców na miejscu zdarzenia, a kolejny „próbował uciec”.

Była fala Ataki terrorystyczne W ostatnich tygodniach przeciwko Izraelczykom na okupowanym Zachodnim Brzegu. Co najmniej siedmiu zginęło w ok strzelanie W pobliżu synagogi w Jerozolimie pod koniec stycznia 2023 r., który szef policji Yaakov Shabtai określił jako „jeden z najgorszych ataków terrorystycznych w ciągu ostatnich kilku lat”.

Sprostowanie: tę historię zaktualizowano, aby wyjaśnić, że do strzelaniny w pobliżu synagogi w Jerozolimie doszło w styczniu 2023 r.

To rozwijająca się historia, która będzie aktualizowana.