27 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Strajk powoduje chaos na lotnisku w Amsterdamie, gdy zaczynają się wakacje

Strajk powoduje chaos na lotnisku w Amsterdamie, gdy zaczynają się wakacje

Podróżni czekają w kolejkach na lotnisku Schiphol w Amsterdamie, ponieważ niezapowiedziany strajk personelu naziemnego spowodował wiele opóźnień i odwołań w Amsterdamie w Holandii 23 kwietnia 2022 r. REUTERS/Anthony Deutsch

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

AMSTERDAM (Reuters) – Lotnisko Schiphol w Amsterdamie wezwało podróżnych do pozostania z dala od kilku godzin w sobotę, ponieważ strajk robotników naziemnych na początku wakacji szkolnych spowodował chaos na trzecim najbardziej ruchliwym lotnisku w Europie.

„Poczekalnia jest w tej chwili bardzo pełna… Schiphol zachęca pasażerów, aby nie przyjeżdżali już na lotnisko” – poinformowały władze lotniska w oświadczeniu wydanym na krótko przed południem (1000 GMT).

Około trzy godziny później lotnisko poinformowało, że pasażerowie są ponownie mile widziani, ale nadal musieli liczyć się z długim oczekiwaniem i potencjalnymi opóźnieniami lub odwołaniami.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Policja na krótko zamknęła zjazdy z autostrady na lotnisko w sobotę po południu, ponieważ linie biegły przed bramkami odlotów przed budynkami terminalu.

Rzecznik Schiphol powiedział, że tymczasowe zamknięcie było konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo i zebrać jak najwięcej tysięcy sfrustrowanych pasażerów na często opóźnionych lotach.

Obsługa bagażu dla KLM, holenderskiego oddziału Air France-KLM (AIRF.PA)Na początku soboty rozpoczął niezapowiedziany wcześniej strajk, aby domagać się wyższych płac i lepszych warunków pracy.

Personel naziemny KLM obsługuje około połowy całego bagażu przewożonego przez Schiphol, trzecie najbardziej ruchliwe lotnisko w Europie po Paryżu Charles de Gaulle i londyńskim Heathrow.

Związek zawodowy FNV poinformował, że strajk zakończył się w południe.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Anthony’ego Deutscha) Pisanie Barta Meijera; Montaż przez Davida Holmesa

READ  Gospodarka USA skurczyła się w pierwszym kwartale

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.