20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Stowarzyszenie Edo Aquatic świętuje emerytowanego trenera Polski Benassimo

Stowarzyszenie Edo Aquatic świętuje emerytowanego trenera Polski Benassimo

Stanowy Związek Wodny Edo pod przewodnictwem Prezesa Clementa Minabowej uczcił głównego trenera stowarzyszenia Polska Benassimo, który niedawno odszedł ze służby.

Impreza pożegnalna, która odbyła się w ubiegły weekend na stadionie Samuela Okbemudia w Beninie, stolicy stanu Edo, zgromadziła starych przyjaciół polskiego Benassimo, kolegów z pływania, pływaków reprezentacji stanowej i narodowej oraz czołowych administratorów sportowych z całego świata. i w pobliżu.

Wśród czołowych osobistości Nigeryjskiej Federacji Pływackiej, które uczestniczyły w tym wydarzeniu, znaleźli się Babatunde Fatai Williams i Przewodniczący Komitetu Technicznego Federacji Wodnej, pastor Samuel Nze Obong Jesimiele, który pochwalił Trenera Polska.

Według trenera Fatai Williamsa, trenera Polski Benassimo, wyjątkowe cechy jako wspaniałego afrykańskiego pływaka i trenera zapewniły mu miejsce w jego sercu. Opisał Coach Poland jako rozjemcę, tempo i zdobywcę bramek, który wierzy w pracę na rzecz poprawy wszystkich członków zespołu.

Inni obecni dygnitarze to stały sekretarz Państwowej Komisji Sportu Edo, dr Emmanuel Igbinosa, pełniący obowiązki przewodniczącego Państwowej Komisji Sportu Edo, olimpijczyk Yusuf Alli i główny trener Stowarzyszenia Pływackiego Gombe, Joshua Oke.

Inni to trener Ayogbo Chokboy, szef trenerów Edo, trenerka Kate George i kapitan lekkoatletyki pani Latifu Nwaje, która bardzo wysoko wypowiadała się na temat emerytowanego trenera Polski Benassimo.

Główny celebrans i jego rodzina tańczyli z przyjaciółmi, podczas gdy słynna benińska muzykka chrześcijańska Mama Karaki na scenie zapewniała melodyjne dźwięki, aby wydarzenie w kompleksie Edo State Sports Commission na długo zapadło w pamięć. goście.

W przemówieniu wiceprezes Państwowego Stowarzyszenia Aquatics Edo, pan. W imieniu prezydenta Sama Imokhuede przemówili przebywający na wyjeździe do Stanów Zjednoczonych Clement Minabowa, opowiadający o zasługach emerytowanego trenera Polski Benassimo i osiągnięciach w sporcie pływackim. zostaną przeoczone. Trenera Polski określił jako geniusza, który wywarł wpływ na świat pływania.

Prezes Stanowego Stowarzyszenia Wodnego Edo, p. Najważniejszym wydarzeniem wydarzenia było ogłoszenie przez Clementa Minabową nagrody pożegnalnej w wysokości 500 000 N dla Coach Poland oraz wręczenie pamiątek i prezentów przez niektórych sympatyków. i sportowcy.

READ  Europejskie Letnie Igrzyska Virtus 2022 rozpoczęły się w Krakowie, Polska

Wyświetlenia postów: 93