29 marca, 2024

Stephen Curry osiąga 16 sekund, aby wygrać nagrodę dla najlepszego gracza roku;  LeBron James zwycięzca gry paznokci

Stephen Curry osiąga 16 sekund, aby wygrać nagrodę dla najlepszego gracza roku; LeBron James zwycięzca gry paznokci

CLEVELAND – Dwoje dzieciaków z Akron ukradło show podczas niedzielnego meczu gwiazd.

Stephen Curry Leżał w klinice strzeleckiej przez cały wieczór, notując 16 rzutów za trzy i zdobywając 50 punktów, podczas gdy James Lebron Kołysała absurdalny skok na jednej nodze, aby pokonać Drużynę LeBrona Durant 163-160.

Pewnego wieczoru, kiedy Narodowy Związek Koszykówki uhonorował 75 największych graczy, dwóch z nich — Curry i James — zaprezentowało występy godne tej okazji.

„Tak, powiedziałem mu na boisku po meczu, że to było idealne zakończenie”, powiedział Curry, który został nazwany Graczem Gry. „Ścigałem dwa lub trzy dodatkowe punkty. Myślę, że Demar [DeRozan] Uderz w duży strzał, a potem [James] Wyszedł i uderzył zwycięzcę gry.

„To było w pewnym sensie idealne zakończenie. Oczywiście dostałem najlepszego gracza; grałem naprawdę dobrze przez całą noc. Odniósł zwycięstwo w grze. Cała nasza historia serii i relacje z Akronem, i całe to wchodzenie w to, jak poszło, więc to było ładne – niezbadane w żaden inny sposób.

„Jest dokładnie na nosie, jak powinno iść”.

Curry, który na początku tego sezonu pobił rekord NBA trzema punktami za trzy, oddał 16 rzutów za trzy – to najwięcej w każdym meczu w historii NBA, i pobił poprzedni rekord All-Star, wynoszący dziewięć. . Po ustanowieniu rekordu pierwszej połowy z ośmioma trójkami, Curry miał publiczność — która przed meczem głośno wygwizdała gwiazdę Golden State Warriors — kiedy na początku trzeciej kwarty zdobył pięć rzutów za trzy z rzędu, w tym jeden na trzy. kolejne posiadłości.

Następnie trafił na swoje piętnaste miejsce 3 – więcej niż ktokolwiek kiedykolwiek osiągnął w jakiejkolwiek grze NBA – na końcu sekwencji podania, w której podał go Jamesowi, który rzucił go do Nikola Jokićkto przeszedł do Giannis Antikonmo, który następnie zamienia go w Carrie w rogu. Następnie Curry pozwolił mu polecieć i odwrócił się, by świętować, zanim piłka miękko spadła przez siatkę.

Podczas następnego limitu czasu Curry powiedział do mikrofonu, który miał na sobie dla TNT: „Czy ktoś może mi powiedzieć, jaki jest rekord punktowy?”

Ostatecznie Curry zdobył „tylko” 50 punktów – brak 2 z jego 3 punktów w czwartej kwarcie pozwoliłby mu na przekroczenie 52 punktów. Antoniego Davisa Ustanowił rekord w 2017 roku – zanim James zakończył zawody ze sztyletem Zach Lavigne.

READ  Źródła - 49 osób prawdopodobnie ma Christiana McCaffreya kontra szefowie

„Nie mogłem o tym marzyć” – powiedział James o uderzeniu zwycięzcy meczu. „Nie mogłem marzyć o tej chwili lepiej niż rzeczywistość, która właśnie się wydarzyła. Abym wrócił tutaj, jak powtarzam, 35 minut [north] Dorastając tutaj, w Akron w stanie Ohio, wygrywając Mecz Gwiazd, mój aktor i ja siedzieliśmy z tyłu, oglądając Mecz Gwiazd. Pamiętam, że 25 lat temu mieliśmy 12 i 11 lat, żałując, że nie mamy możliwości lub środków, aby dostać się do Cleveland i zobaczyć jednych z największych koszykarzy wszechczasów, ponieważ tak bardzo nas zainspirowali.

„Dla mnie być tutaj dzisiaj, dla mojej najlepszej przyjaciółki tutaj, dla mojej żony, dzieci i rodziny, mojej mamy. Jest tak wielu ludzi, którzy widzieli, jak dorastałem z małej dziewczynki do tego, kim jestem dzisiaj. nawet – nie wyobrażam sobie lepiej tej chwili.”

Wyczyny Jamesa i Curry’ego – a także Antetokounmue, który był jedynym graczem w jakiejkolwiek drużynie grającym w jakiejkolwiek formie obrony przez dłuższy czas – towarzyszyły obchodom 75. rocznicy NBA, w którym liga uhonorowała 75 najlepszych graczy w swojej historii. Zrobiono duże grupowe zdjęcie tych, którzy byli na ringu przed rozpoczęciem meczu.

Następnie podczas przerwy zostali uhonorowani galą przez zdobywcę Oscara, reżysera Spike’a Lee, która zawierała wideo z narracją zdobywcy Oscara aktora Foresta Whitakera, a następnie obserwowali, jak każdy gracz zostaje uhonorowany pozycją – zaczynając od napastników, a następnie centra i zakończenie. ze strażnikami. Ostatnim ogłoszonym graczem był Michael Jordan, który tej nocy otrzymał największy doping.

„Bycie częścią 75 największych koszykarzy wszechczasów zabiera mnie z powrotem do mojego dzieciństwa, dorastania w Spring Hill i rejestrowania wszystkich moich inspiracji na mojej ścianie, Allen Iverson, Jason Kidd, Gary Payton, Michael Jordan, Magic Johnson, Oscar Robertson — powiedział James. „Widzieć dzisiaj tych facetów, a potem być z nimi na scenie… Nie rozumiecie.

„Staram się, abyś zrozumiała tyle, ile mogę, ale to po prostu szaleństwo”.

Sama gra korzystała z formatu zastosowanego po raz pierwszy w Chicago dwa lata temu, Elam Ending, który w tym roku przyniósł ten sam poziom intensywności i rywalizacji w ostatnich chwilach, co w debiucie.

READ  Dodatkowe punkty: Żadnych wymówek, Bucks muszą wrócić na tron ​​NBA

Po tym, jak obie drużyny rozegrały każdy z pierwszych trzech kwartałów na cele charytatywne — każdy zwycięzca z osobna zarobił 100 000 dolarów na swoją działalność charytatywną (Drużyna LeBron gra w programie I Promise Scholars w Kent State, a Drużyna Durant gra w Great Cleveland Food Bank) — zostały rozegrane w czwartym kwartale. z wynikiem docelowym.

Podczas wprowadzenia nie było niespodzianką, że James, który dorastał 40 mil na południe w Akron w stanie Ohio, otrzymał ogromne powitanie od tłumu grającego przed 11 ze swoich ponad 18 sezonów w NBA – wydając ogromny ryk i podnosząc ręce do fanów, kiedy to robili.

Oczekiwano również, że gwiazdy Golden State zostaną uhonorowane w niedzielny wieczór – Carrie, która grała, i Draymond zielonyktóry tego nie zrobił – został wygwizdany po tym, jak James i Cleveland Cavaliers grali cztery kolejne lata w finałach NBA, od 2015 do 2018 roku, wygrywając trzy z nich.

LeBron wygrał pierwszą kwartę 47-45, dzięki Luka Doncic Zdobycie ostatnich sześciu punktów dla drużyny. Drużyna Duranta wróciła i wygrała drugą kwartę 49-46 – mimo zdobycia ośmiu rzutów za trzy od Stephena Curry’ego w pierwszej połowie – i w pierwszej połowie objęła prowadzenie 94:93. Następnie obie drużyny zremisowały w trzeciej kwarcie dzięki mocnej defensywnej grze Antetokonmo pod koniec kwarty.

To pozostawiło wynik na poziomie 139-138 na korzyść drużyny Duranta, która uplasowała się na czwartym miejscu, co oznacza, że ​​docelowy wynik wyniósł 163 punkty – o 24 więcej niż suma lidera zespołu po trzech, w ukłonie w stronę późnego Kobe Bryanta i finałowego turnieju Jamesa przygotowanie po Joel Embiid Antetokounmpo handlowało koszykami przez cały czwarty kwartał.

„Po prostu próbowałem wygrać”, powiedział Antetokonmo. „Jestem naprawdę konkurencyjny. Taka gra gwiazd, nie została stworzona dla mnie. Oczywiście przychodzę tutaj i próbuję cieszyć się grą tak bardzo, jak tylko mogę, ale nie wiem, jak tego nie robić Trudność. Trochę boję się chodzić, ponieważ zawsze staram się chodzić z pełną prędkością, bez względu na to, co robię, ponieważ taki jest sposób – jakim jestem graczem.”

READ  Franco Harris, NFL Hall of Fame, który złapał „nieskazitelne przyjęcie”, umiera w wieku 72 lat

Drugi rok z rzędu drużyna Duranta była bez kapitana, ponieważ Kevin Durant Nie mógł zagrać w niedzielnym meczu z powodu zwichnięcia MCL, które uniemożliwiło mu grę w ciągu ostatniego miesiąca. Durant miał początkowo uczestniczyć w meczu, pomimo kontuzji, ale nie stało się to po śmierci jego babci w ten weekend. zielony (plecy, łydki) i James Harden (ścięgno podkolanowe) również opuścił mecz z powodu kontuzji, z kula lamilloA Godność Murray A Garrett Allensą wykorzystywane jako substytuty.

Donovana Mitchella Ogłosił zaledwie dwie godziny przed niedzielnym napiwkiem, że też nie zagra z powodu choroby górnych dróg oddechowych, która uniemożliwiła mu udział w czymkolwiek w sobotę i, ostatecznie, samej grze All-Star. Chris PaulW międzyczasie przegapi co najmniej następne sześć do ośmiu tygodni, po tym, jak doznał złamania prawego kciuka w środowym zwycięstwie nad Houston Rockets. Jednak pomimo kontuzji Paul grał przez nieco ponad dwie minuty w pierwszej kwarcie niedzielnego meczu, chybiając jedynego strzału (lewy lay-up), zanim siedział całą noc.

Drużyna LeBrona poprawiła się do 5-0, odkąd NBA odeszło od tradycyjnego formatu Wschód-Zachód na mecz All-Star w 2018 roku i zamiast tego przyjęło obecną konfigurację zdobywania najlepszych głosów od każdej z drużyn biorących udział w konferencji z pozostałych w grze. 22 uczestników.

Ale zapał rywalizacji, który trwał do ostatniego dzwonu, podsumował, jak zmiana formatu tchnęła nowe życie w wydarzenie.

– Tak sądzę – powiedział trener Suns Monty Williams, który prowadził zespół LeBrona, po meczu, zapytany, czy nowa formuła działa. „Myślę, że nawet przed ostatnim okresem istnieje poziom rywalizacji, którego wcześniej nie widziałeś.

„Chłopaki chcą wygrać w kwartale. Chcą zmienić swoje życie za te pieniądze. A my jesteśmy w rajdach, rozmawiamy o wygraniu kwartału, nie wygrywamy, a w czwartym kwartale to NBA koszykówka i masz w niej najlepszych z najlepszych”.

„Spoglądasz na blok Jarretta na Joela, to była najlepsza gra, kradzież Giannisa, strzał LeBrona. Steve ma 50 lat. Nie grasz w ten sposób, jeśli spacerujesz”.