18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Stellandis i Leapmotor będą produkować chińskie samochody w Polsce

Stellandis i Leapmotor będą produkować chińskie samochody w Polsce

Plotki krążą od tygodni Silnik skokowy Samochody będą produkowane w fabryce Mirafiori w Turynie we Włoszech. Wygląda na to, że tak się nie stanie, gdyż Stellandis i chińska firma zdecydowały się na produkcję samochodów Leapmotor i samochodów przyszłości w fabryce w Polsce. Międzynarodowy koncern LeapmotorJoint venture z 51-procentowymi udziałami, którego właścicielem jest Stellandis.

Leapmotor będzie produkował samochody w Polsce we współpracy ze Stellandisem

Wyprodukuje go Leapmotor Minisamochód elektryczny T03 W zakładzie Stellandis w Tychach. Prowadzony przez zespół pojazdu Carlosa Tavaresa Zainwestował 1,5 miliarda euro, aby kupić 20 procent chińskiej firmy. Według Reutera Według doniesień produkcja modelu ma rozpocząć się w drugim kwartale 2024 roku.

The T03 Dostępny wyłącznie w wersji elektrycznej o zasięgu około 280 km. Ekskluzywne ceny na rynki europejskie nie zostały jeszcze ujawnione i wkrótce zostaną udostępnione, ale powinny być wysokie Citroena E-C3, wyceniony na 23 300 euro (25 200 dolarów). Powinno być więcej niż cena e-C3Jak na elektryczny minisamochód to trochę dużo.

Produkcja elektrycznego minisamochodu nie będzie odbywać się od zera, ale Leapmotor dostarczy częściowo zmontowane zestawy, które zostaną wykończone w fabryce Daiichi. Jeśli chodzi o fabrykę Mirafiori w Turynie, obecnie boryka się ona z trudnościami ze względu na niski popyt Fiata 500e I MaseratiTavares powiedział, że ma plan.

W ostatnich tygodniach mówi się o ruchomym wytwarzaniu ciepła Fiata 500 W przypadku Mirafiori gwarantowałoby to 175 000 sztuk rocznie. z 500e „Rodzeństwo”, włoskiego zakładu w Stellandis, może być więcej 200 000 jednostek produkowanej rocznie i zapewnia stabilność pracownikom. W nadchodzących tygodniach rozwiązania mogą różnić się od pierwotnie planowanych, dlatego na więcej wiadomości w tej kwestii będziemy musieli poczekać.

READ  Światowa Federacja Baseballu Softballu - była gwiazda MLB Dennis Cook będzie menadżerem Polski