5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Statek wycieczkowy zatrzymał się w Australii, aby usunąć biofaul, który zrekompensuje pasażerom

Viking Cruises zrekompensuje setki pasażerów na swoim statku wycieczkowym Orion po tym, jak wycieczkowce musiały pozostać na pokładzie i przegapić wiele przystanków, ponieważ urzędnicy zablokowali dostęp do portu z powodu Wzrost morski na kadłubie statku.

Viking Orion z 930 gośćmi zacumował w Sydney w środę, ostatni przystanek 15-dniowego rejsu z dziewięcioma przystankami w Nowej Zelandii i Australii.

Ale lokalne media doniosły, że plany się nie powiodły, po tym, jak nowozelandzcy urzędnicy poprosili statek o opuszczenie wód kraju częściowo podczas rejsu po znalezieniu niewielkich ilości organizmów – roślin, glonów i małych zwierząt – rosnących na kadłubach statków.

Płynąc bezpośrednio do Port Adelaide w Australii Południowej i omijając planowane przystanki na Tasmanii i Wyspie Południowej w Nowej Zelandii, urzędnicy zatrzymali statek około 12 mil morskich od morza, podczas gdy zawodowi nurkowie oczyścili kadłub.

Czteroletni luksusowy liniowiec zakończył swój rejs zgodnie z planem z przystankami w Melbourne i Sydney.

Uwięziona na statku przez osiem dni, adwokat Julie Rippy-Vass powiedziała, że ​​to „niezwykle rozczarowujące”, że nie odwiedzie jej to od ponownego żeglowania.

„Myślę, że większość ludzi na pokładzie zachowała zimną krew i poczucie humoru” – powiedział Rebe Vass.

„Myślę, że wszyscy są tym zmęczeni. Statek jest piękny, ale wiesz, jest tylko tyle miejsca do zbadania, więc myślę, że w pewnym sensie jest przestraszony”.

Viking potwierdził Reuterowi w oświadczeniu, że wszyscy goście otrzymają kupon równy kwocie, którą już zapłacili za wykorzystanie go na przyszłych lotach.

Ceny biletów na 15-dniowy rejs z Auckland do Sydney rozpoczynający się 10 stycznia wahają się od 8 995 AUD (6 066,23 USD) do 29 995 AUD (20 341 USD) na stronie internetowej Viking.

Viking’s Orion to drugi statek wycieczkowy, który w ciągu ostatniego miesiąca wpadł w konflikt z nowozelandzkimi urzędnikami. Nowozelandzcy urzędnicy ds. rybołówstwa powstrzymali statek wycieczkowy Coral Princess przed wejściem na wody kraju w grudniu po tym, jak na jego kadłubie znaleziono ślimaki.

READ  Ukraina chce więcej obrony przeciwlotniczej. Oto jak to działa

U GÓRY: Zdjęcie statku wycieczkowego Viking Orion w 2020 r. Zdjęcie: Getty Images.

Ta historia została zaktualizowana, aby poprawić pisownię biofaulu w tytule