15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Start-up Rumis wkracza na polski rynek PBSA

Start-up Rumis wkracza na polski rynek PBSA

Program BPSA.

Na polski rynek inwestycji w zakresie zakwaterowania studenckiego (PBSA) wkroczył nowy gracz. roomies to startup w Polsce, którego celem jest inwestowanie w sektor PBSA.

W ciągu najbliższych pięciu lat planują wybudować 2 tys. nowoczesnych i atrakcyjnych mieszkań. Nikolas Löbel, założyciel i dyrektor generalny Roomies, ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w realizacji projektów mieszkaniowych i colivingowych w Niemczech i Polsce.

Inwestorzy Rumiego są właścicielami Grupy Loggerbox. Posiadając ponad 40 działających lokalizacji i 15 kolejnych w przygotowaniu, Lagerbox jest jednym z największych dostawców usług self-storage w Niemczech i Holandii.

Grupa akcjonariuszy Loggerbox zainwestowała w kilka sektorów nieruchomości i start-upów.

Polska jest obecnie jednym z najlepszych krajów do inwestowania w UE.

„Cieszę się, że udało nam się pozyskać firmę Lagerbox i jej założyciela, Petera N. Blauwa, za nasz pomysł na pozyskanie nowego kapitału w sektorze prywatnych kwater studenckich. Dzięki doświadczeniu, sile sieciowej i kapitałowej Lagerbox oraz zespołowi doświadczonych i zmotywowanych specjalistów w Polsce rozpoczniemy wejście na rynek z kompleksową strategią akwizycji. Na początku skupiamy się na miastach: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku.

„Kupujemy, rozwijamy i obsługujemy nasze zakwaterowanie z jednego źródła. Naszym podejściem jest stworzenie oZera, jakiego nigdy wcześniej nie było w branży PBSA. Roomies oznacza atrakcyjne zakwaterowanie z kompleksowym oZerem dla obecnego pokolenia studentów. W dzisiejszych czasach studenci chcą maksymalna elastyczność i nie tylko atrakcyjne warunki mieszkaniowe, ale także podejście do życia, wskazuje Rumis,

Nikolas Löbel, dyrektor generalny i założyciel, współlokatorzy

Sektor BPSA to rosnąca klasa aktywów w Polsce. Z ponad 1,2 milionami studentów i ponad 100 000 studentów zagranicznych, Polska jest atrakcyjnym miejscem edukacyjnym dla studentów, którzy mogą uzyskać uznane na arenie międzynarodowej kwalifikacje za ułamek kosztów w porównaniu z ich krajami ojczystymi.

Jednakże zakwaterowanie w istniejących budynkach uczelni publicznych często nie spełnia oczekiwań studentów, ponieważ często są one przestarzałe i mają ograniczone wyposażenie.

READ  Granica z Polską: Cudzoziemcy zostawiają wózki, foteliki, zimowe płaszcze i zabawki dla ukraińskich uchodźców

Prowadzi to do ogromnej redukcji nowoczesnych prywatnych PBSA. Tylko 1,6% miejsc dla studentów stacjonarnych dostępnych jest w prywatnych i nowoczesnych BPSA w Polsce. Obecnie dziewięciu głównych operatorów obsługuje zaledwie 15 000 łóżek w całej Polsce, co odzwierciedla ogromny niedobór miejsc dla studentów, pogłębiany przez rosnące umiędzynarodowienie polskich uczelni. Stwarza to warunki do szybkiego wzrostu pomieszczeń.

„Polska jest obecnie prawdopodobnie najbardziej atrakcyjnym gospodarczo krajem w UE. Bardzo wysoki wzrost PKB, dynamicznie rosnąca populacja studentów oraz atrakcyjne perspektywy wzrostu w sektorze nieruchomości przekonały nas, że dysponujemy bardzo atrakcyjnym finansowaniem na start-up z Rumi w porównaniu z resztą Europy.

Piotr N. Blau, prezes zarządu i większościowy właściciel Grupy Loggerbox

W 2022 roku Kajima Student Residence wspólnie z Griffin Capital Partners zakończyli realizację projektu Student Depot PBSA na 795 łóżek w Krakowie. To największy projekt mieszkaniowy w Polsce od czasu wejścia spółki na polski rynek w 2019 roku.