18 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Starlink SpaceX nawiązuje partnerstwo Wi-Fi podczas lotu z Hawaiian Airlines

Starlink SpaceX nawiązuje partnerstwo Wi-Fi podczas lotu z Hawaiian Airlines

SpaceX Starlink podpisał umowę, aby zostać dostawcą usług Wi-Fi na pokładzie Hawajskie linie lotnicze.

Zgodnie z warunkami umowy, Hawaiian Airlines będą oferować swoim gościom szybkie, szerokopasmowe usługi internetowe o niskich opóźnieniach od SpaceX, bezpłatne loty na pokładzie między wyspami, Stanami Zjednoczonymi, Azją i Oceanią. (Linie lotnicze na Hawajach)

Zgodnie z warunkami umowy, Hawaiian Airlines staną się pierwszą dużą linią lotniczą, która zaoferuje swoim gościom szybką, szybką i pozbawioną opóźnień usługę internetową Starlink z bezpłatnymi lotami na pokładzie między wyspami, Stanami Zjednoczonymi, Azją i Oceanii.

„Nawilżające oko” SPACEX NABS wygrywa z rosyjskimi hakerami na Ukrainie, mówi Pentagon

Hawaiian Airlines oferuje około 130 lotów dziennie na Hawajach, codzienne loty bez międzylądowania między Hawajami a 16 miastami w USA oraz usługi łączące Honolulu, Samoa Amerykańskie, Australię, Japonię, Nową Zelandię, Koreę Południową i Tahiti.

Największa i najdłużej działająca linia lotnicza na Hawajach wyposaży swoje samoloty Airbus A330 i A321neo, a także nadchodzącą flotę Boeingów 787-9 w usługę Starlink. Hawaje nie planują obecnie rozmieszczenia Starlink na swoich samolotach Boeing 717, które obsługują krótkie loty między wyspami hawajskimi.

Hawaii i Starlink są na wczesnym etapie wdrażania i spodziewają się, że w przyszłym roku rozpoczną instalację usług na wybranych samolotach.

wstążka ochrona w przeciwnym razie oni się zmieniają zmieniają %
HA HAWAIIAN HOLDINGS INC. 19,61 +0,02 + 0,10%

Hawaje ogłoszą wyniki kwartalne po tym, jak we wtorek zadzwoni dzwon. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

Transakcja pojawia się tak, jak zrobiła to SpaceX Uzyskaj zgodę organu regulacyjnego od Federalnej Komisji Łączności Aby przetestować Starlink na samolotach i statkach towarowych, został on wcześniej przetestowany w Internecie na kilku samolotach Gulfstream, a także samolotach wojskowych.

Założyciel SpaceX Elon Musk podniecony W październiku firma kosmiczna przeprowadziła rozmowy z liniami lotniczymi na temat korzystania ze Starlink.

SpaceX JSX

SpaceX Starlink podpisał umowę, aby stać się pokładowym dostawcą Wi-Fi dla półprywatnego przewoźnika lotniczego JSX. (młodzież)

Oprócz współpracy z Hawaiian Airlines, SpaceX zawarło porozumienie z półprywatnym przewoźnikiem lotniczym JSX, aby wyposażyć do 100 samolotów w usługę Starlink, która będzie oferowana wszystkim klientom JSX bezpłatnie jeszcze w tym roku. Ed Bastian, dyrektor generalny Delta Airlines, powiedział także Wall Street Journal, że firma obecnie testuje Starlink dla swoich lotów.

wstążka ochrona w przeciwnym razie oni się zmieniają zmieniają %
DA Delta Airlines Limited 43,27 -0,42 -0,96%

Starlink, dostępny w kilku krajach, kosztuje 110 USD miesięcznie za standardową usługę i 500 USD miesięcznie za usługę premium. Zestaw Starlink kosztuje 549 USD dla posiadaczy depozytów i 599 USD dla nowych zamówień.

Jak dotąd SpaceX wystrzeliło na orbitę ponad 2000 satelitów Starlink. Konstelacja posiada obecnie licencję na łącznie 408 satelitów, z których wszystkie znajdują się na orbicie około 550 kilometrów (około 342 mil).

Reuters przyczynił się do powstania tego raportu

READ  Kontrakty terminowe Dow: Zwyżka na rynku zbliża się do minimów w związku z inwazją na Ukrainę, nieuchronna podwyżka stóp Fed; co powinno być zrobione