30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Przekracza oczekiwania, zmniejsza kontakt z Rosją

Przekracza oczekiwania, zmniejsza kontakt z Rosją

UPS Przekroczył oczekiwania na pierwszy kwartał 2022 r. i powiedział, że zmniejszył kontakt z Rosją.

We wtorek szwajcarski bank poinformował o zysku netto przypadającym na akcjonariuszy w wysokości 2,136 miliarda dolarów, wyższym niż prognoza 1,79 miliarda dolarów, którą zgromadził bank.

Jest to wzrost o 17% w porównaniu z 1,82 USD odnotowanymi w tym samym okresie w 2021 r. i wynika z kwartalnego spadku zysku netto do 1,35 mld USD na koniec roku.

Bank wcześniej określił swoją ekspozycję na ryzyko rynkowe w Rosji jako „ograniczoną” i poinformował we wtorek, że 31 marca zmniejszył swoją ekspozycję do 0,4 miliarda dolarów, w porównaniu do 0,6 miliarda dolarów na koniec 2021 roku.

Ponadto powiedziała, że ​​nie ma fizycznej ekspozycji na Ukrainę czy Białoruś i nie prowadzi żadnej nowej działalności w Rosji ani z klientami w Rosji.

„Czynniki makroekonomiczne, geopolityczne i rynkowe stworzyły wysoki poziom niepewności w pierwszym kwartale, wraz z rosyjską inwazją na Ukrainę, restrykcjami i blokadami związanymi z COVID, zwiększoną zmiennością, niższymi oczekiwaniami wzrostu gospodarczego oraz obawami o rosnącą inflację i reakcję polityki pieniężnej, – poinformował bank w oświadczeniu wydanym we wtorek.

Pokrycie z tkaniny | AFP | Obrazy Getty

Przemawiając we wtorek do Jeffa Catmore’a z CNBC, dyrektor generalny UBS, Ralph Hammers, powiedział: „Tam jest dość nieprzewidywalne”.

Oto kilka innych kluczowych wskaźników za kwartał:

  • Dochód operacyjny wyniósł 9,36 mld USD w porównaniu z 8,71 mld USD rok wcześniej.
  • Zwrot z tangible equity, będącego miernikiem rentowności, wyniósł 16%, w porównaniu z 14% rok wcześniej.
  • CET1, miara wypłacalności banku, wyniosła 14,3% w porównaniu z 15% na koniec 2021 roku.

Akcje spółki od roku utrzymują się na stałym poziomie.

Europejski Bank Centralny „trochę spóźniony”

Kluczową niepewnością jest to, jak banki centralne zareagują na rosnącą inflację – a to może mieć bezpośrednie konsekwencje dla wyników banków.

„Europejski Bank Centralny przyjrzy się uważnie, co [U.S. Federal Reserve] Robi to, a Fed wyprzedza Europejski Bank Centralny. ale również, [it’s] Trochę późno, bądźmy szczerzy. Tak więc EBC też się trochę spóźnia, ponieważ nie chce… być szybszym niż Fed” – powiedział Hammers dla CNBC.

ten Europejski Bank Centralny Powiedział, że zakończy program skupu aktywów w czerwcu, ale nie podał dokładnego harmonogramu, kiedy nastąpi podwyżka stóp procentowych.

„Spodziewamy się, że pod koniec roku nastąpi pierwsza podwyżka stóp przez Europejski Bank Centralny” – powiedział Hammers.

Kolejną kwestią, przed którą stoi gospodarka europejska, jest to, czy wojna na Ukrainie wciągnie ją w recesję. Europejscy przywódcy nałożyli na Rosję surowe sankcje i rozważają dalsze środki karania Kremla, w tym zakaz importu ropy.

Zapytany, czy sankcje naftowe i gazowe wobec Rosji mogą stanowić zagrożenie dla Europy, Hammers powiedział: „Dla rosyjskiej ropy to nie tak dużo, dla rosyjskiego gazu to znacznie większe wyzwanie i to naprawdę duża część tego”.[s] Wiele gałęzi przemysłu jest uzależnionych od gazu jako podstawowego surowca do wytwarzania swoich produktów… i to może mieć wpływ drugiego rzędu, szczególnie na gospodarkę europejską”.

READ  Lummis i Gillibrand chcą umożliwić CFTC i traktować aktywa cyfrowe jak towary