30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła w październiku

Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła w październiku

Zdjęcie: maxbelchenko / Shutterstock.com

Jak podał w środę GUS, sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła w październiku po raz pierwszy od dziewięciu miesięcy.

Przy cenach stałych sprzedaż detaliczna wzrosła w październiku o 2,8% rok do roku, po odwróceniu spadku o 0,3% we wrześniu. W październiku sprzedaż paliw stałych, ciekłych i gazowych wzrosła o 16,7% r/r, a pojazdów samochodowych, motocykli i akcesoriów o 12,3%.

Gwałtownie spadła natomiast sprzedaż gazet, książek i innych towarów w sklepach specjalistycznych o 11,1%, a mebli, sprzętu RTV i AGD o 10,9%.

Miesięczny wpływ na sprzedaż detaliczną ogółem wzrósł o 3,2% po spadku o 0,3% we wrześniu. W ujęciu miesięcznym sprzedaż detaliczna wzrosła w październiku o 3,2%, po spadku o 0,3% we wrześniu.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Budowanie branży dziennikarskiej godnej tej nazwy jest kosztownym przedsięwzięciem. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które się sprawdzają, informacje, którym można zaufać, prawdę, dokładność i bez strachu i przychylności.

Wydawnictwa prasowe na całym świecie usilnie starały się znaleźć model biznesowy, który umożliwiłby im dalsze doskonalenie się bez pogarszania wyników. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, czyli czytelników.

Takie same możliwości chcemy zaoferować naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości magazynu biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij przycisk „Wsparcie BBJ” i możesz wybrać, ile i jak często będziesz nam przesyłać swoje datki.

READ  Polska Grupa Muszkieterów „blisko osiągnięcia 10 mld zł sprzedaży w tym roku”