19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Spotify planuje uruchomić bezstratną subskrypcję Music Pro

Spotify planuje uruchomić bezstratną subskrypcję Music Pro

Z niedawnego raportu wynika, że ​​Spotify planuje wkrótce podnieść cenę abonamentu, przynajmniej w niektórych krajach. A dla tych, którzy uważają, że płacenie 10,99 dolarów miesięcznie za platformę do strumieniowego przesyłania muzyki to już za dużo, firma może wkrótce zaoferować droższą subskrypcję „Music Pro”, która umożliwi bezstratny dźwięk i kilka innych dodatkowych funkcji.

Spotify „Music Pro” oferuje bezstratny dźwięk w wyższej cenie

Plotki o wprowadzeniu przez Spotify bezstratnego dźwięku nie są niczym nowym. W rzeczywistości zaczęło się to jeszcze zanim Apple Music dodało obsługę bezstratnej transmisji w 2021 roku. Z jakiegoś powodu to, co stało się znane jako „Spotify HiFi”, nigdy nie ujrzało światła dziennego. Jednak raport z krawędź Teraz ujawniono, że platforma przygotowuje się do wprowadzenia nowego planu „Music Pro”.

Ukryta ikona w aplikacji Spotify pokazuje, czego można się spodziewać po nowym, droższym planie „Music Pro”. Najbardziej godnym uwagi dodatkiem jest obsługa bezstratnego dźwięku. Spotify udostępni pliki audio FLAC „do 24 bitów/44,1 kHz”. Dla porównania Apple Music oferuje pliki bezstratne w rozdzielczości od 16 bitów/44,1 kHz (tzw. jakość CD) do 24 bitów/192 kHz.

Dla niewtajemniczonych, bezstratny dźwięk oznacza plik audio, który został skompresowany bez utraty jakichkolwiek informacji, co oznacza, że ​​dźwięk będzie brzmiał dokładnie tak, jak oryginalny plik główny. Innymi słowy, dźwięk ma więcej szczegółów, które słuchacz może zauważyć. Aby słuchać dźwięku bezstratnego, zaleca się użycie specjalnego sprzętu – np. amplitunera Wysokiej klasy słuchawki przewodowe.

Aby jednak uzasadnić wyższą cenę, Spotify planuje również dodać jeszcze kilka rzeczy do swojego nowego poziomu z bezstratnym dźwiękiem. Na przykład kod zauważa, że ​​Music Pro odblokuje nową funkcję remiksowania, która pozwala „przyspieszać, miksować i edytować klipy audio”. W raporcie znalazły się również dowody na „pewną optymalizację słuchawek” dla konkretnych modeli, takich jak Apple AirPods.

READ  Snapchat domyślnie wyłącza swoją kontrowersyjną funkcję „układu słonecznego” po złej prasie

Istnieją również dowody na istnienie bardziej zaawansowanych filtrów opartych na sztucznej inteligencji, umożliwiających wyszukiwanie i tworzenie list odtwarzania.

Szczegóły startu nie są jeszcze znane

Nadal nie jest jasne, kiedy Spotify planuje uruchomić nowy poziom Music Pro i ile będzie to kosztować. Jednak chociaż Spotify chce pobierać więcej opłat za bezstratny dźwięk, Apple specjalnie udostępnił dźwięk hi-fi wszystkim abonentom Apple Music. Obecnie w USA usługa Apple Music kosztuje również 10,99 USD miesięcznie.

Czy zapłacisz więcej za bezstratny dźwięk w Spotify, czy rozważysz przejście na Apple Music? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.