29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

SpaceX kieruje swoje następne okno startowe Starlink na późny poniedziałkowy wieczór na Przylądku

SpaceX kieruje swoje następne okno startowe Starlink na późny poniedziałkowy wieczór na Przylądku

On gra

W poniedziałek SpaceX celuje w najnowsze okno startowe z serii nocnych startów rakiet, aby rozszerzyć stale rosnącą konstelację satelitów Starlink w celu zapewnienia szybkiego Internetu.

Chociaż SpaceX nie potwierdziło jeszcze istnienia misji Starlink 6-30, różne wskazówki nawigacyjne wskazują, że 4,5-godzinne okno startowe otworzy się w poniedziałek o 23:00 czasu wschodniego i będzie trwać po północy we wtorek do 3:31 rano.

Dodatkowe Szczegóły:

  • NA: Rakieta SpaceX Falcon 9 wyniesie satelity Starlink na niską orbitę okołoziemską ze stacji kosmicznej Cape Canaveral.
  • Lokalizacja: Uruchom Complex 40.
  • Ścieżka: południowy wschód.
  • Lokalny boom dźwiękowy: NIE.
  • Lądowanie wspomagające: Statek dronowy na Oceanie Atlantyckim.

SpaceX Starlink wygenerowało podobne okno startowe w środę o godzinie 2:47 czasu wschodniego. Ta misja Night Owl oznacza 65. wystrzelenie orbitalne w tym roku tak daleko od Wybrzeża Kosmicznego, co stanowi kolejny roczny rekord za rok 2023.

Dzień przed startem SpaceX ogłosiło, że szybka sieć internetowa Starlink jest już dostępna na Guam i Marianach Północnych na zachodnim Pacyfiku.

„Od czasu otrzymania pierwotnej licencji na obsługę sieci Starlink Generation 1 w marcu 2018 r. SpaceX szybko rozmieściła satelity, aby zapewnić Internet w trudno dostępnych miejscach w USA i za granicą” – ogłosiła firma w lutym.

Według Jonathana McDowella, astrofizyka z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, od soboty SpaceX wystrzeliło 5445 satelitów Starlink na niską orbitę okołoziemską od maja 2019 roku.

Według danych McDowella z tej liczby 5041 nadal znajduje się na orbicie.

więcej: jeść jedzenie! Oto menu z okazji Święta Dziękczynienia dla załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

W poniedziałek wieczorem meteorolodzy National Weather Service spodziewają się, że zimny front obniży temperaturę do około 57 stopni na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral, przy przeważnie zachmurzonym niebie i północno-północno-zachodnim wietrze o prędkości od 10 do 25 mil na godzinę.

READ  Pełne zaćmienie Księżyca Huntera, ostatnie zaćmienie w 2023 roku, wczesny prezent na Halloween dla obserwatorów gwiazd (zdjęcia)

Oczekuje się, że we wtorek w obiekcie wojskowym wysoka temperatura wyniesie zaledwie 68 stopni.

Najnowsze aktualizacje rozkładów jazdy na Przylądku znajdziesz na stronie floridatoday.com/launchschedule.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym magazynu Florida Today (więcej jego artykułów można znaleźć na stronie Kliknij tutaj.) Zadzwoń do Neale’a pod numer 321-242-3638 lub [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i operacji startowych na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.