21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sony zmusza deweloperów do oferowania dwugodzinnych bezpłatnych wersji próbnych PS Plus

Sony zmusza deweloperów do oferowania dwugodzinnych bezpłatnych wersji próbnych PS Plus

Maskotki PlayStation czekają na powrót wersji demonstracyjnych gier.

zdjęcie: Sony

Kiedy zbierzesz Sony PlayStation Plus i PlayStation teraz W czerwcu najdroższa nowa kategoria będzie wynosić 18 USD miesięcznie i obejmuje ograniczone czasowo gry. Jednak większość gier obecnie nie ma takich dem. Aby to naprawić, śmiało, twórca gier Raporty teraz Sony będzie wymagać od wszystkich twórców gier, których cena hurtowa przekracza 34 USD, udostępnienia bezpłatnych wersji próbnych dla subskrybentów.

Jak dotąd wydaje się, że nowe zasady były przekazywane jedynie za pośrednictwem portalu deweloperskiego Sony, a nie oficjalnego ogłoszenia partnerów zewnętrznych. KotakuPotwierdzono źródła prywatne. Wersje próbne gry powinny zająć dwie godziny, zostać wydane w ciągu pierwszych trzech miesięcy od premiery gry i być dostępne przez co najmniej rok. Deweloperzy nadal mogą w każdym przypadku proponować alternatywne formaty demonstracyjne, a nowa zasada nie będzie miała zastosowania do gier VR.

Sony nie odpowiedziało na prośbę o komentarz.

Ta ograniczona czasowo gra jest jedną z głównych zalet Nowa klasa PlayStation Plus Premium od Sony Premiera 13 czerwca w Stanach Zjednoczonych oznacza, że ​​subskrybenci mogą grać przez pierwsze dwie godziny gier, takich jak prognozaI Rycerze Gothami nowy Wiersz świętych Bez dodatkowych kosztów. Inne nadchodzące korzyści obejmują dostęp do wielu klasycznych gier na PS1, PS2 i PSP, a także strumieniowanie w chmurze. Podsumowując, Sony ma nadzieję, że to wystarczy, aby przekonać graczy do płacenia nawet 18 USD miesięcznie.

Ale eksperymenty w grze mogą w końcu zaszkodzić niektórym deweloperom. Może to mieć ogromny wpływ na sprzedaż gier, o czym mogą zaświadczyć twórcy Steam, którzy podlegają dwugodzinnej polityce zwrotów w sklepie Valve. Sony nie wydaje się oferować żadnej dodatkowej rekompensaty deweloperom za wprowadzenie nowej funkcji.

Chociaż istnieje wiele studiów, których gry spadają poniżej minimalnego kosztu hurtowego 34 USD, większość przebojowych filmów będzie podlegać nowemu mandatowi, prawie tworząc coś w rodzaju Nowa Mini Game Pass-lite wyłącznie na PlayStation. Chyba że wielcy wydawcy, tacy jak Square Enix i inni, są w stanie wynegocjować jakiś rodzaj wykluczenia, albo Sony nie wycofa się z mandatu.

READ  .hack Zwiastun serialu z okazji dwudziestej rocznicy