29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sony potwierdza, że ​​gra Team Ninja Rise of the Ronin nie zostanie wydana w Korei

Sony potwierdza, że ​​gra Team Ninja Rise of the Ronin nie zostanie wydana w Korei

Ambitna następna gra Team Ninja, Rise of the Ronin, nie zostanie wydana w Korei Południowej.

O sprawie poinformowało wczoraj kilka koreańskich serwisów, po wycofaniu gry z koreańskiego PlayStation Store i usunięciu wszystkich materiałów promocyjnych z koreańskiego kanału PlayStation na YouTube.

Jak podano na stronie społeczności koreańskiej rolkaSony Interactive Entertainment Korea wydało oświadczenie potwierdzające, że Rise of Ronin nie zostanie wydane w Korei fizycznie ani cyfrowo.

Rise of Ronin – przegląd rozgrywkiObejrzyj na YouTube

Sony nie podało powodu odwołania premiery gry w Korei, ale przypuszcza się, że ma to związek z komentarzami reżysera gry Fumohiko Yasudy zawartymi w jednym z jego oświadczeń. Film zza kulis Powstania Ronina Przesłane przez PlayStation.

Film pokazuje, jak Yasuda odwiedza miasto Hagi i szkołę Shuka Songoku, założoną przez XIX-wiecznego uczonego Shoina Yoshidę. Yoshida był wpływowym uczonym, który nauczał wielu wybitnych postaci restauracji Meiji, która przywróciła władzę cesarską w Japonii.

„Mimo że był to inny świat i inne czasy, myślę, że można go porównać do Sokratesa” – Yasuda powiedział o Yoshidzie w filmie. „Chciałem uchwycić jego nauki i życie od chwili, gdy zacząłem pracować nad Powstaniem Roninów” – kontynuował. „Nie był tylko filozofem. Podkreślił wagę podejmowania działań”.

Uczniowie Yoshidy stali się głównymi postaciami japońskiej polityki w kolejnych latach, za rządów Yoshidy Okres MeijiDzięki temu Japonia zwiększyła swoją siłę militarną i wygrała pierwszą wojnę chińsko-japońską i wojnę rosyjsko-japońską.

Yoshida jest postrzegany jako jedna z sił napędowych firmy SykanronZnany w Korei jako Jeonghanrok. Seikanron była debatą w rządzie Meiji w 1873 r. na temat tego, czy należy dokonać inwazji na Koreę, aby wzmocnić narodową potęgę Japonii. Chociaż inwazja została wówczas odrzucona, Japonia później okupowała Koreę od 1910 do 1945 roku.

Ponieważ jego ideologie wywierają wpływ na Japonię, Yoshida jest postrzegany w Korei jako postać kontrowersyjna. Jego włączenie oraz włączenie jego ucznia Kogoro Katsury do Rise of the Ronin zostało skrytykowane w Internecie przez koreańską publiczność.

Przyjrzeliśmy się bliżej rozgrywce w Rise of the Ronin podczas styczniowego wydarzenia Sony PlayStation State of Play. Premiera ekskluzywnej gry na PS5 zaplanowana jest na 22 marca.

READ  Sword of the Vagrant trafi na PS4, Xbox One i Switcha 30 listopada, PS5 w 2023 roku