22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Słowo dnia nr 799 Wskazówki, wskazówki i odpowiedzi na niedzielę, 27 sierpnia

Słowo dnia nr 799 Wskazówki, wskazówki i odpowiedzi na niedzielę, 27 sierpnia

Miłej leniwej niedzieli ludzie! Postanowiłem, że w każdą niedzielę będziemy zagłębiać się w historię, zanim przejdziemy do naszego przewodnika po Wordle. Chyba to trochę lenistwo z mojej strony. Nie muszę wymyślać niczego mądrego. Nie mogę nie wspomnieć o słynnych wydarzeniach historycznych, które miały miejsce tego dnia na przestrzeni lat, stuleci i wieków.

27 sierpnia oto kilka ważnych momentów historycznych, które pomogły ukształtować nasz świat – i okazuje się, że tego dnia wydarzyło się kilka bardzo ważnych rzeczy, w tym „opozycja Marsa”:

 1. 1859Pierwszy udany odwiert naftowy w Stanach Zjednoczonych został wykonany przez Edwina Drake’a w pobliżu Titusville w Pensylwanii, co zapoczątkowało nowoczesny przemysł naftowy.
 2. 1883Wulkaniczna wyspa Krakatoa w Indonezji wybuchła serią gwałtownych erupcji, co doprowadziło do jednej z najpotężniejszych erupcji wulkanicznych w zapisanej historii. Erupcja miała daleko idące skutki dla globalnego klimatu i warunków pogodowych.
 3. 1928: Pakt Kellogga-Brianda, znany również jako Pakt Paryski, został podpisany przez 15 krajów, które wyrzekły się wojny jako środka rozstrzygania sporów międzynarodowych. Choć ostatecznie nie zapobiegła II wojnie światowej, położyła podwaliny pod koncepcję międzynarodowego pokoju i rozbrojenia.
 4. 1962: Statek kosmiczny Mariner 2, wystrzelony przez NASA, stał się pierwszym statkiem kosmicznym, który pomyślnie okrążył Wenus, dostarczając cennych danych na temat atmosfery planety i temperatury jej powierzchni.
 5. 1967: Menedżer The Beatles, Brian Epstein, został znaleziony martwy w swoim domu w Londynie. Epstein odegrał kluczową rolę w sukcesie Beatlesów i ich międzynarodowej sławie.
 6. 2003: Mars zbliżył się do Ziemi od prawie 60 000 lat, jest to zjawisko znane jako „opozycja Marsa”. To wydarzenie pozwoliło na wyjątkowe obejrzenie planety z Ziemi.
 7. 2003Spowodowany przez człowieka pożar, znany jako Cedar Fire, rozpoczął się w Kalifornii i ostatecznie stał się jednym z największych i najbardziej niszczycielskich pożarów w historii stanu.
 8. 2007NASA wystrzeliła statek kosmiczny Phoenix z misją na Marsa. Sonda pomyślnie wylądowała na Marsie w maju 2008 roku i przeprowadziła badania obszaru polarnego planety.
 9. 2012: Apple Inc. stało się Najcenniejsza spółka notowana na giełdzie w historii, z kapitalizacją rynkową przekraczającą 620 miliardów dolarów.
 10. 2018W wieku 95 lat zmarł były prezydent Zimbabwe Robert Mugabe. Mugabe był postacią kontrowersyjną, początkowo wychwalaną za rolę w zakończeniu rządów kolonialnych, ale później krytykowano go za autorytarne rządy i politykę gospodarczą.
READ  Rihanna powraca do muzyki z oryginalnym Black Panther 2

Cóż, zróbmy to Wordle!


Jak dzisiaj rozwiązać Wordle

wskazówka: Tołstoj umieścił to na sekundę.

Wskazówka: To słowo zawiera powtarzającą się literę.

.

.

.

Zobacz wczorajszy Wordle nr 796 tutaj.


Analiza botów Wordle

Po każdym rozwiązanym słowie odwracam się w jego stronę do strony głównej Wordle Bota Zobaczmy jak wyglądała moja gra w zgadywanie.

Wreszcie dzisiaj bardzo dobra gra w zgadywanie. moc (Jak w obowiązującym, jak w nowym Gwiezdne Wojny seria Ahsoki Na Disney Plus – przeczytaj moją recenzję – na zewnątrz) zostawiło mi tylko 21 słów. płuca Zmniejszyłem tę liczbę do zaledwie 4. Moje następne przypuszczenie było szczęśliwe, ale rozsądne i pozwoliło wykluczyć inne opcje, i również się sprawdziło Cześć do galaktyki. osiedle!

Dzisiejszy wynik

Otrzymuję 1 punkt za zgadnięcie w trzech i 0 za związanie Bota Wordle. 1 dla mnie! Znowu Haza!


Etymologia dzisiaj

Słowo „pokój” ma swoje korzenie w języku staroangielskim i pochodzi od proto-germańskiego słowa „friþuz”, oznaczającego „ciszę i spokój”. Słowo to jest spokrewnione ze starosaskim „frithu”, staro-wysoko-niemieckim „fridu” i staronordyckim „friðr”, z których wszystkie mają podobne znaczenie.

Pojęcie pokoju ma głębokie znaczenie historyczne i kulturowe i było podstawowym dążeniem społeczeństw na przestrzeni dziejów. Samo słowo odzwierciedla pragnienie harmonii, braku konfliktów, stanu spokoju i stabilności.

Zagraj przeciwko mnie w konkurencyjne słowa!

Gram w bezwzględnego PvP Wordle przeciwko mojemu wrogowi Wordle But. Teraz musisz grać przeciwko mnie! Mogę być twoim wrogiem! (I oczywiście przydatny przewodnik Wordle). Ty również możesz Zagraj przeciwko botowi, jeśli masz subskrypcję New York Timesa.

 • Oto zasady:
 • 1 punkt Za słowo w 3 domysłach.
 • 2 punkty Aby zdobyć to w 2 domysłach.
 • 3 punkty Aby zdobyć to za 1 przypuszczenie.
 • 1 punkt mnie uderzyć
 • 0 punktów Aby uzyskać to w 4 domysłach.
 • -1 punkt Aby zdobyć to w 5 domysłach.
 • -2 punkty Aby uzyskać to w 6 domysłach.
 • -3 punkty przegrać.
 • -1 punkt za to, że mnie straciłeś
READ  Martha Stewart w swojej najnowszej pułapce na pragnienie miała na sobie lnianą i koronkową koszulę nocną

Możesz albo na bieżąco rejestrować swój wynik, jeśli to Twój ulubiony sport, albo po prostu grać codziennie, jeśli wolisz.

Będzie mi miło, jeśli zostawisz mi ślad Świergot Lub Facebook Drodzy Wordlerowie. Miłego dnia!

Jak zawsze cieszę się, że jestem śledzony tutaj na tym blogu i Subskrybuj mój kanał YouTube I mój stos podrzędny Dzięki temu możesz być na bieżąco ze wszystkimi recenzjami i relacjami z programów telewizyjnych, filmów i gier wideo. Dzięki!

Chodź za mną Świergot. spłacać moja strona internetowa.