20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sieć Znajdź moje urządzenie Google zostanie uruchomiona w ciągu najbliższych kilku dni

Sieć Znajdź moje urządzenie Google zostanie uruchomiona w ciągu najbliższych kilku dni

W zeszłym roku Google i Apple ogłosiły, że połączyły siły, aby rozwiązać problem niechcianego śledzenia za pomocą AirTag i innych urządzeń śledzących i pracują nad odpowiednimi specyfikacjami w tym celu. Następnie, kilka miesięcy później, Google wprowadziło niechciane alerty śledzenia na urządzeniach z Androidem 6.0 i nowszymi, a także wstrzymało wprowadzenie sieci Znajdź moje urządzenie do czasu, aż Apple wdroży podobne niechciane zabezpieczenia przed śledzeniem w iOS.

Zajęło to bardzo dużo czasu, ale teraz wydaje się, że już prawie u celu. Google wysłał e-mail do niektórych użytkowników Androida, informując ich, że długo oczekiwana sieć Znajdź moje urządzenie zostanie uruchomiona w ciągu kilku dni.

W e-mailu wyraźnie widniała informacja „za trzy dni”, co może oznaczać, że zostanie udostępniona w niedzielę lub, co bardziej prawdopodobne, w przyszły poniedziałek, 8 kwietnia. Oto, co Google pisze w e-mailu:

Dzięki nowej sieci Znajdź moje urządzenie będziesz mógł zlokalizować swoje urządzenia, nawet jeśli są offline. Możesz także znaleźć dowolne kompatybilne akcesoria Fast Pair po odłączeniu od urządzenia. Obejmuje to kompatybilne słuchawki douszne oraz słuchawki i urządzenia śledzące, które można przymocować do portfela, kluczy lub roweru. W ciągu 3 dni otrzymasz powiadomienie na urządzeniach z Androidem, gdy ta funkcja zostanie włączona. Do tego czasu możesz zrezygnować z połączenia z siecią, korzystając z funkcji Znajdź moje urządzenie w Internecie.

Możesz wcześniej zrezygnować z możliwości sieci śledzącej, przechodząc na stronę ten link, który został również udostępniony we wspomnianej powyżej wiadomości e-mail — ale działa to tylko wtedy, gdy sam otrzymasz takiego e-maila od Google. Kiedy wybierzesz ustawienie (pozostaw domyślną lokalizację Znajdź moją sieć włączoną lub zrezygnuj), pamiętaj, że dotyczy to wszystkich urządzeń z Androidem powiązanych z tym konkretnym kontem Google.

Jeśli zastanawiasz się, co kryje się za tym nieco zaimprowizowanym wdrożeniem, wygląda na to, że iOS 17.5 w końcu dodaje niechciane zabezpieczenia przed śledzeniem, które po raz pierwszy omówiono z Google w 2023 r. Z harmonogramu premiery Google wynika, że ​​iOS 17.5 zostanie wydany jako następny. Poniedziałek, więc wszystkie elementy układanki są już prawie na swoim miejscu.

READ  Naukowcy opracowują nowe ogniwo paliwowe zasilane brudem, które działa wiecznie

źródło