20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Shopee zamyka biuro w Polsce, komunikat prezesa

Shopee zamyka biuro w Polsce, komunikat prezesa

Po roku działalności w Polsce Shopee zamknął swoje biuro. W oświadczeniu skierowanym do Interakcja marketingowaShophi powiedział, że firma jest zdecydowana skoncentrować się na najbardziej obiecujących możliwościach dostępnych dla nas w swoich segmentach.

„Mając to na uwadze i znaczną niepewność makroekonomiczną, która zaciemnia nasze długoterminowe perspektywy dla regionu, zamykamy naszą działalność w Polsce i zamierzamy skoncentrować się na obsłudze naszych społeczności na rynkach Shopify w Azji i Ameryce Łacińskiej. Osiągnęliśmy już znaczny wolumen i dobre długoterminowe perspektywy dla nas.” Widzimy potencjał wzrostu. W okresie przejściowym skupimy się na wspieraniu naszych lokalnych społeczności sprzedawców i kupujących oraz członków naszego lokalnego zespołu w Polsce.”

Polska strona została uruchomiona we wrześniu 2021 r. w ramach globalnego planu ekspansji firmy, który obejmował ekspansję na Indie i Stany Zjednoczone. Jednak od tego czasu Shopee musiał wycofać się z wielu swoich międzynarodowych operacji, takich jak Francja, Argentyna, Chile, Kolumbia, Meksyk i Hiszpania. Operacje zostały zamknięte wkrótce po tym, jak Sea’s Game Free Fire zostało zakazane w Indiach. Tutaj, w Azji, Shopify odciął większość swoich pracowników z biura regionalnego, jak mówi się o firmie macierzystej C. Trudność w osiągnięciu rentowności.

Jednak pomimo niedawnego zamknięcia swojego biura akcje spółki macierzystej Shopee Grupa morska wzrosła o 41% Po ogłoszeniu wyników finansowych za III kw. Biorąc pod uwagę znaczną niepewność w otoczeniu makro, firma zmieniła sposób myślenia, aby skupić się na rentowności, a nie na wzroście, powiedział Forrest Li, prezes i dyrektor generalny grupy Sea Group.

„Całkowicie zmienił nasze nastawienie, skupiając się na jak najszybszym osiągnięciu samowystarczalności i rentowności ze wzrostu, bez polegania na jakimkolwiek zewnętrznym finansowaniu” – powiedział.

Powiązane artykuły:
Podobno Shopee redukuje personel w Chinach
Mówi się, że Shopee SG dokonuje cięć w biurze, co wpłynie na zespół marketingowy
Nieszczęścia Shoby’ego trwają, gdy opuszcza Argentynę

READ  Opinia | Opuściłem Ukrainę 20 lat temu. Ale to nas nie opuściło