25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Shohei Ohtani z Angels i Ronald Acuña Jr. z Braves zdobywają nagrodę MLB MVP 2023

Shohei Ohtani z Angels i Ronald Acuña Jr. z Braves zdobywają nagrodę MLB MVP 2023

Prawy obrońca Los Angeles Angels Shohei Ohtani i prawy obrońca Atlanta Braves Ronald Acuña Jr., dwie z najjaśniejszych gwiazd baseballu, zakończyły swoje dominujące sezony w 2023 roku, zdobywając w czwartek nagrody dla najbardziej wartościowego gracza Ligi Amerykańskiej i Ligi Narodowej. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Ohtani zdobył swoją drugą nagrodę MVP po zdobyciu jednej w 2021 r. Osiągnął 0,304 z 44 home runami w 2023 r., a na kopcu osiągnął wynik 10-5 z ERA 3,14.
  • Ohtani przeszedł we wrześniu operację łokcia i oczekuje się, że wróci do zdrowia na czas, aby zagrać w 2024 r. i zagrać w 2025 r. Pomimo swoich ograniczeń 29-latek jest tej zimy czołowym wolnym agentem i oczekuje się, że podpisze ogromny kontrakt Gdziekolwiek pójdzie . .
  • Acuña prowadził MLB pod względem serii (149), trafień (217) i procentu bazowego (0,416) w 2023 r. 25-latek poprowadził drużynę Braves do rekordu 104-58, najlepszego w głównych ligach.

Dlaczego Ohtani wygrał?

Świat baseballu był pod wrażeniem sezonu 2021 Ohtaniego. To był jego przełomowy rok, kiedy wszyscy zdali sobie sprawę, jak wyjątkowy jest. Nie było wątpliwości, że w listopadzie zostanie jednomyślnym zwycięzcą MVP. Ale 2023 był lepszy. (Jego sezon również był 2022.) Jednak tegoroczne wyniki nie budzą żadnych wątpliwości. W tym roku ma wyższe OPS+ i ERA+. Jego OPS wyniósł 1,066, a WHIP 1,061.

Corey Seager miał świetny rok. Zagrał jednak w mniejszej liczbie meczów i miał niższy OPS niż Ohtani. W wojnie ofensywnej zdeklasował Ohtaniego, ale warto zauważyć, że Seager też nie gra. Jest to równie intuicyjne jak w 2021 r., nawet jeśli tak nie jest. — Sam Bloom, autor tekstów personelu Aniołów

Co dalej z Ohtanim?

Ten tytuł MVP pochodzi z darmowej agencji Ohtani. W tej chwili może podpisać kontrakt z dowolnym klubem i wiele pozostaje tajemnicą. Nie odpowiadał na pytania od 9 sierpnia, kiedy wystartował przeciwko Giants. Jego agent, który zwykle rozmawia z reporterami na spotkaniach GM, w tym roku odmówił. Operacja łokcia, którą przeszedł we wrześniu, może mieć wpływ na jego długoterminową przyszłość i być może zdolność do uderzania na początku następnego sezonu. Każdy zespół zapłaciłby za być może najlepszego gracza w baseball wszechczasów. Jednak nawet biorąc pod uwagę takie osiągnięcia, nadal istnieje wiele zmiennych, jeśli chodzi o to, gdzie Ohtani złoży raport wiosną – zarówno jeśli chodzi o jego stan zdrowia, jak i kontrakt, który chce/będzie mógł podpisać. Jego wartość pozostaje astronomiczna, ale jego status w tej chwili jest bardzo niekonwencjonalny. — Kwiat

Studium historycznego sezonu Acuña

Po prostu Acuña miał jeden z najlepszych sezonów ze wszystkich pałkarzy w historii pierwszej ligi. Osiągnął wynik 0,337 z 41 home runami, 106 RBI, wiodącymi w NL 73 skradzionymi bazami i wiodącymi w NL 1,012 OPS, stając się trzecim graczem od 1947 roku, który przewodzi swojej lidze pod względem skradzionych baz i OPS. Dołącza do Hall of Famers Williego Maysa, który zrobił to dwukrotnie w latach 1957–58, i Rickeya Hendersona w 1990 r., którzy znaleźli się na tej liście. W świecie baseballu coraz popularniejsza jest opinia, że ​​Acuña to najbardziej dynamiczny pałkarz od czasów Hendersona.

READ  Cooper Cobb nie zagra w niedzielę i może pozostać kontuzjowanym rezerwowym

Niedopowiedzeniem wyników Acuñy w 2023 roku byłoby sugerowanie, że stał się on piątym członkiem świętego klubu baseballu 40-40, gracza, który w jednym sezonie zanotował co najmniej 40 zdobytych bramek i 40 skradzionych baz. Zanim to się skończyło, Acuña został jedynym członkiem klubów 40-50, 40-60 i 40-70. Nikt inny w klubie 40-40 nie miał więcej niż 46 przechwytów.

Głębiej

Acuña Jr. staje się 1. miejsce w klubie MLB 40-70

I pomyśleć, że przed sezonem wciąż pojawiają się pytania dotyczące wersji Acuñy the Braves, który przez większą część 2022 roku zmagał się z bólem prawego kolana po operacji więzadła krzyżowego przedniego w 2021 roku, kiedy to został mianowany MVP. -Początek kalibru. Odpowiedzi na te pytania nie trzeba było długo czekać, i to w donośny sposób, tej wiosny.

Acuña został Graczem Miesiąca NL w kwietniu po tym, jak zdobył 0,352 przy czterech zdobytych bramkach, 13 skradzionych bazach i 0,986 OPS podczas gry w każdej rundzie ze wszystkich 27 meczów Braves. Nigdy nie ochłonął po tym gorącym pierwszym miesiącu. zdobywając nagrodę MVP Kolejny dwukrotny MVP NL i zakończył sezon najlepszymi wynikami w karierze w większości głównych kategorii, w tym OBP, biegi, trafienia (217), debel (35), spacery (80) i rozegrane mecze (159), a także średnia OPS, RBI i kradzieże. Tymczasem jego 84 strikeouts było najmniejszą w historii w całym sezonie. – David O’Brien, autor „Odważnych”.

Głębiej

Gwiazda Braves Ronald Acuña Jr. zdobywa tytuł Gracza Roku MLB w konkursie Players’ Choice Awards

Wymagana lektura

(Zdjęcia: Nick Torchiaro i Amber Searles/USA Today)