22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sheryl Crow, Missy Elliott i Chaka Khan robią wrażenie w Rock and Roll Hall of Fame

Sheryl Crow, Missy Elliott i Chaka Khan robią wrażenie w Rock and Roll Hall of Fame

Nowy Jork (AFP) – i Olivia Rodrigo, począwszy od 2023 r Ceremonia wprowadzenia do Rock and Roll Hall of Fame W piątkowy wieczór Missy Elliott zakończyła występ po ponad czterech godzinach wstrząsającym setem, podczas gdy widownia świętowała silną reprezentację kobiet i czarnych artystów.

Chaka Khan, Kate Bush, twórca „Soul Train” Don Cornelius, The Spinners i DJ Kool Herc również zostali włączeni w świętowanie funku, art rocka, R&B i hip-hopu. Która obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Muzykę country reprezentował Willie Nelson, punk Rage Against the Machine, nieżyjący już George Michael reprezentował czysty pop, a Link Ray zdefiniował gitarowych bohaterów.

Silna reprezentacja czarnych artystów i kobiet na tegorocznej ceremonii pojawiła się wkrótce po usunięciu sali Współzałożyciel Rolling Stone Jann Wenner z zarządu. Weiner, który jest także współzałożycielem sali, powiedział, że czarni muzycy i kobiety „nie mówili tak wyraźnie, jak” biali muzycy przedstawieni w jego nowym tomiku wywiadów. Później przeprosił.

Talent nowych rekrutów zdaje się pokazywać, jak błędne było początkowe stanowisko Weinera. Partner Eltona Johna, Bernie Taupin, autor piosenek, wzbudził wiwaty, gdy chytrze powiedział, że jest zaszczycony dołączeniem do Klasy 2023 z tymi „głęboko elokwentnymi kobietami” i „elokwentnymi czarnymi artystkami”.

Queen Latifah przedstawiła Missy Elliott, która jako pierwsza artystka hiphopowa została wprowadzona do Rock Hall, przekraczając po drodze granice mody i stylu. „Po pojawieniu się Messiego nic nie wydawało się takie samo” – powiedziała Latifa. „Jest pionierką, nawet nie próbując”.

Następnie Elliott pojawił się na scenie w Barclays Center na Brooklynie, jakby wystrzeliwał ze statku kosmicznego i przy pompujących wytwornicach dymu, pokazie świateł kinetycznych i ogromnym cyfrowym ekranie odtwarzającym się w godzinach nadliczbowych wykonał „Get Ur Freak On” i „The Rain (Supa Dupa) Fly )”, „Zrób to” i „Podaj ten holenderski” oraz „Strac kontrolę”.

„Missy cię zmęczy!” Queen Latifah zażartowała po secie. „Ta kobieta robi wszystko, co w jej mocy, dla sztuki”. Elliott, która miała na sobie błyszczący kapelusz, była obecna na występie swojej matki, co było dla niej pierwszym świadkiem występu córki na żywo.

READ  Książę William rozstrzygnął pozew o włamanie do telefonu przeciwko Grupie Murdoch w 2020 roku

Elliott zwrócił uwagę na hip-hop wakacje, 50 lat po jego urodzeniu w Nowym Jorku. „To, że tu jestem, wiele dla mnie znaczy” – dodała. „Jestem zaszczycona, że ​​mogę przebywać w jednym pokoju z wami wszystkimi” – powiedziała o swoich pozostałych rekrutach.

Występ rozpoczął się, gdy Rodrigo dołączył do Crowe’a – obaj ubrani na czarno – i wymieniali zwrotki, grając na gitarze. Stevie Nicks dołączył później do Crow, aby wykonać „Strong Enough”, a Peter Frampton pomógł zaśpiewać „Everyday Is a Winding Road”.

„To trochę jak zdobycie Oscara za scenariusz, którego jeszcze nie skończyłeś pisać” – powiedział Crowe. Podziękowała rodzicom za bezwarunkową miłość i lekcje gry na fortepianie. Opisała muzykę jako „uniwersalny dar”.

Laura Dern wtrąciła się w słowa Crowe’a i nazwała swoją przyjaciółkę „złą boginią”. Dern powiedział, że przemysł muzyczny początkowo nie miał pojęcia, co zrobić z grającym na gitarze piosenkarzem i autorem tekstów z Południa. Ale szybko się nauczyła. „Wyznaczył rozdziały naszego życia” – powiedział Dern.

Jan Wrócił z emerytury, aby wystąpić i wznieść toast Tobina. „Stał się moim najlepszym przyjacielem i autorem tekstów” – powiedział John. „Jest bez wątpienia jednym z najlepszych autorów tekstów wszechczasów”.

John zażartował, że przez 56 lat wspólnego życia nigdy się nie kłócili. „Był zniesmaczony moim zachowaniem, ale to oczywiste”. John ujawnił również, że właśnie ukończyli pracę nad nowym albumem.

Obaj mężczyźni objęli się na scenie, a Tobin powiedział, że kiedy spotkali się w 1967 roku, znalazł w Johnie kogoś, kto „inspiruje cię swoją wyobraźnią i rozpala twoje marzenia”. Następnie John usiadł przy pianinie i zaśpiewał „Tiny Dancer”.

Ona, Sia i Kumon towarzyszyły Khanowi w składance funkowych hitów, takich jak „I Feel For You”, „Ain’t Nothing”, „Sweet Thing” i „I’m Every Woman”, z których ten ostatni przyniósł prawie wszystkich do… tego miejsca. Ich stopy.

Na scenie Khan łaskawie zawołała gitarzystę Tony’ego Maidena, członka zespołu Rufus, w którym Khan występowała na początku swojej kariery. „Gdyby nie zespół, nie byłoby mnie tu dzisiaj” – powiedział Khan.

READ  Księżna Walii: Opublikowano pierwsze oficjalne zdjęcie Kate po operacji

Część koncertu Nelsona zajęła znaczną część wieczoru, a Dave Matthews zagrał akustyczny utwór „Funny How Time Slips Away”, legenda dołączyła do Chrisa Stapletona w „Whiskey River”, wystąpiła w duecie z Crowem w „Crazy”, a następnie cała trójka . Muzycy ponownie spotkali się z Nelsonem przy utworze „On the Road Again”, który został nagrodzony owacją na stojąco.

powiedział Mateusz Nelson, 90 lat, Swoją pierwszą piosenkę napisał w 1940 roku, mając siedem lat, i wydał ponad 70 albumów. Przeżył legendarną karierę muzyka, w tym Farm Aid, kłopoty z IRS i upodobanie Nelsona do trawki. „To ludzie tacy jak Willie Nelson dają mi nadzieję na świecie” – powiedział Matthews.

Kiedy nadeszła jego kolej, Nelson podziękował swojej żonie Annie za „trzymanie mnie tutaj i robienie tego, co powinienem”. „Dziękuję za docenienie mojej muzyki” – dodał.

Andrzeja Ridgeleya Uhonorował swojego partnera w Wham! Nieżyjący już George Michael. „Jego muzyka była kluczem do jego empatii” – powiedział Ridgley. „George jest jednym z najwspanialszych śpiewaków naszych czasów”.

Michael pozyskał w swoim hołdzie trzech interesujących artystów: Miguela, Carrie Underwood i Adama Levine’a, z których każdy wykonał po jednej z jego piosenek – „Careless Whisper”, „Faith” i „One More Try”.

Kolejnym pośmiertnym członkiem został twórca „Soul Train” Don Cornelius. Opuszczono ogromny baner z jego starego telewizyjnego programu tanecznego, a tłum tańczył radośnie. Snoop Dogg, Questlove i Lionel Richie w filmie opisali ten program jako rytuał przejścia i przełomowy program, który podnosi poziom czarnej muzyki i kultury.

Big Boi przedstawił Kate Bush, mówiąc publiczności, że nigdy nie wiedzą, czego się spodziewać po jej muzyce i porównując jej naleganie na tworzenie własnej twórczości do bycia bardzo hiphopowym. „Kto wygląda jak Kate Bush?” Spytał. „Jeśli po raz pierwszy słyszysz muzykę Kate, dlaczego nie uwierzysz, że jest to współczesna artystka?”

READ  Książę William, książę George i księżniczka Charlotte biorą udział w London Eras Tour

St. Vincent wszedł na scenę, aby wykonać „Running Up That Hill (A Deal with God)” – piosenkę Busha, która zyskała popularność po tym, jak pojawiła się w programie telewizyjnym „Stranger Things”. Bush nie był obecny na piątkowej ceremonii.

LL Cool J przedstawił DJ Kool Herc, nazywany ojcem hip-hopu. „Prawdopodobnie nikt nie wniósł większego wkładu w kulturę hiphopową niż DJ Kool Herc” – powiedział LL Cool J, a następnie zwrócił się do starszego artysty: „Rozpaliła ogień i nadal płonie”. Wyraźnie dotknięty Herc nie był w stanie mówić przez kilka chwil, zanim podziękował między innymi swoim rodzicom, Jamesowi Brownowi, Marcusowi Garveyowi i Harry’emu Belafonte.

The Spinners, którzy w niecałe 18 miesięcy stali się maszyną do robienia hitów dzięki czterem hitom R&B numer 1 w ciągu niecałych 18 miesięcy, zostali uhonorowani nową wersją w aksamitnej marynarce i fedorze, która zaśpiewała „I’ll Be Around”, „Rubber Man” i „Czy mógłbym się zakochać.” John Edwards i Henry Fambrough reprezentują pięcioosobową grupę z Filadelfii.

Do Hall Hall jako Class of 2023 zostali wprowadzeni także Rage Against the Machine i nieżyjący już gitarzysta Link Ray. Jimmy Page z Led Zeppelin złożył hołd Wrayowi wirtuozowskim wykonaniem utworu „Rumble” zmarłego boga gitary na dwugryfowej gitarze. Później scenę wypełnili piosenkarze, w tym John, Crowe i Brittany Howard, którzy śpiewali piosenkę zespołu „The Weight” w hołdzie zmarłemu. Robbiego Robertsona.

Ice-T przedstawił aktywistyczny punkrockowy zespół Rage Against the Machine – „rock rządzi łodzią”, powiedział – a gitarzysta Tom Morello namawiał publiczność, aby walczyła o świat „bez kompromisów i przeprosin”.

Artyści muszą wydać swoje pierwsze komercyjne nagranie co najmniej 25 lat, zanim kwalifikują się do tej definicji. Na nominacje zdecydowało się w głosowaniu ponad 1000 artystów, historyków i specjalistów branży muzycznej.

1 stycznia ABC wyemituje specjalny program zawierający najważniejsze występy i kultowe momenty.

___

Mark Kennedy jest tutaj http://twitter.com/KennedyTwits