18 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

San Francisco pozywa Oakland, aby uniemożliwiło mu zmianę nazwy lotniska

San Francisco pozywa Oakland, aby uniemożliwiło mu zmianę nazwy lotniska

Justina Sullivana/Getty Images

12 kwietnia podróżny przechodzi przez strefę odbioru bagażu w Terminalu 2 międzynarodowego lotniska w Oakland.


San Francisco
CNN

San Francisco pozywa swojego sąsiada po drugiej stronie zatoki w związku z planem zmiany nazwy lotniska w Oakland.

Na początku tego miesiąca komisarze ds. portu w Oakland jednogłośnie głosowali za zmianą nazwy międzynarodowego lotniska w Oakland na „Międzynarodowy port lotniczy San Francisco Bay Oakland”.

„Opinie, które otrzymujemy [from airlines] „Ze względu na brak rozpoznawalności nazw trudno jest sprzedawać bilety przychodzące” – powiedział Danny Wan, dyrektor wykonawczy portu w Oakland. „Ludzie nie wiedzą, że Oakland leży nad Zatoką San Francisco. To jeden ze słabych punktów naszego marketingu”.

Nowa nazwa nie zmieni trzyliterowego identyfikatora lotniska OAK.

San Francisco złożyło w czwartek pozew do sądu federalnego, prosząc sąd o zablokowanie Oakland używania nazwy, twierdząc, że Oakland planuje „świadomie i celowo wykorzystać zamieszanie”.

Miasto San Francisco jest znakiem towarowym nazwy „Międzynarodowy port lotniczy San Francisco” i jest powszechnie określane za pomocą trzyliterowego kodu SFO.

Burmistrz San Francisco: Oakland ma swoją własną, niepowtarzalną tożsamość

Głos w tej sprawie zabrał także burmistrz San Francisco London Breed.[Oakland] Bogata kultura, wspaniali ludzie i ma swoją niepowtarzalną tożsamość. Nie potrzebuje nazwy San Francisco jako części lotniska, aby się wyróżniać” – napisała w liście do portu w Oakland.

Wan odrzucił pomysł, że nowa nazwa może powodować zamieszanie.

„Istnieje wiele, wiele lotnisk, które mają podobną nazwę geograficzną lub miasto lub dzielą się swoimi adresami… Jednak linie lotnicze wymyśliły, jak to zrobić. Pasażerowie wymyślili, jak to zrobić .”

„Pozew San Francisco jest rozczarowujący” – powiedziała CNN Mary Richardson, prawniczka portu w Oakland. „Zmiana nazwy zaproponowana przez OAK nie narusza znaku SFO. Będziemy energicznie bronić naszego prawa do domagania się naszego miejsca w Zatoce San Francisco. Podtrzymujemy. wspieramy Oakland i naszą społeczność w East Bay”.

Co najmniej jedna linia lotnicza zaczęła już używać nowej nazwy.

Linie lotnicze Azores Airlines, które oferują loty z Auckland na wyspę Terceira w portugalskim archipelagu na Oceanie Atlantyckim, umieszczają OAK pod proponowaną nową nazwą.

Według Bureau of Transportation Statistics United Airlines, które mają ponad 40% rynku SFO, powiedziały CNN, że sprzeciwiają się proponowanej zmianie nazwy.

Przedstawiciel linii lotniczej powiedział: „Zmiana nazwy może powodować zamieszanie i niedogodności dla wielu podróżnych niezaznajomionych z tym obszarem, a także prowadzić do problemów, takich jak nieumyślna rezerwacja podróży na niewłaściwe lotnisko”.

Firma Southwest, która ma 82% udziału w rynku w Oakland, oświadczyła w komunikacie prasowym przekazanym portowi, że „zdecydowanie popiera rebranding, który podkreśla pozycję gospodarczą i wpływy firmy OAK w rejonie Zatoki San Francisco, zachowując jednocześnie wierność korzeniom z Oakland”. nie odpowiedział. Southwest poprosił CNN o komentarz.

Ostateczne zatwierdzenie zmiany nazwy oczekuje na drugie głosowanie Rady Komisarzy Portu Oakland w dniu 9 maja.

READ  Wayve zbiera 1 miliard dolarów na udostępnienie wielu producentom samochodów technologii autonomicznej jazdy na wzór Tesli