17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sąd Najwyższy odrzuca wniosek o ponowne skazanie Billa Cosby

Sąd Najwyższy odrzuca wniosek o ponowne skazanie Billa Cosby

W zeszłym roku Sąd Najwyższy Pensylwanii podzielił rządziłem tym Cosby nie powinien był ponosić żadnych zarzutów, ponieważ były prokurator okręgowy obiecał w 2005 roku, że nie będzie go ścigał.

Orzeczenie Sądu Najwyższego Pensylwanii zwolniło Cosby’ego z więzienia po prawie trzech latach.

Ten sąd stwierdził, że Cosby uważał, że działał na podstawie umowy o immunitecie złożonej przez prokuratora generalnego, gdy artysta złożył zeznania, które były szkodliwe i doprowadziły do ​​jego skazania.

Prokuratorzy zaprzeczyli jednak istnieniu takiej umowy Bruce CastorCosby, który był wówczas prokuratorem generalnym podmiejskiego hrabstwa Montgomery pod Filadelfią, powiedział w komunikacie prasowym z 2005 roku, że postanowił nie ścigać Cosby’ego.

W komunikacie prasowym stwierdzono, że decyzja Castora została oparta na analizie prawa i dowodów, i że „w okolicznościach tej sprawy” skazanie „nie jest możliwe”.

Andrea Konstandpracownik Temple University na Cosby University, oskarżył aktorkę o narkotyki i nękanie jej w 2004 roku. Obaj później rozstrzygnęli pozew cywilny.

Sprawa karna została wznowiona w 2015 roku po tym, jak sędzia ujawnił części zeznań Cosby’ego podczas procesu cywilnego. Ta decyzja zapadła wkrótce potem tuzin kobiet Podnieśli zarzuty, że Cosby podawał im narkotyki i napadał na nich seksualnie. Od tego czasu wzrosła liczba kobiet składających podobne zarzuty.

Nowy prokurator okręgowy w hrabstwie Montgomery wniósł oskarżenie i Cosby został skazany.

Jednak podzielony Sąd Najwyższy w Pensylwanii stwierdził, że wykorzystanie zeznań Cosby’ego naruszyło jego prawa do rzetelnego procesu sądowego.

Obecny prokurator okręgowy hrabstwa Montgomery, Kevin R. Steele, zwrócił się do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych o interwencję.

Steele napisał w swojej petycji do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych: „W komunikacie prasowym stwierdzono, że nie zostaną wniesione żadne zarzuty i nigdy nie będzie można przeczytać, że prokurator generalny mógłby ponownie rozważyć, gdyby znaleziono nowe dowody”. Sąd. „Prezentacja takich dowodów przez Cosby’ego w rzekomym opieraniu się na niejasnym komunikacie prasowym mogła być krzywdząca — ale nie była rozsądna”.

READ  Mówi się, że Brad Pitt „nie ma nadziei”, że jego relacje ze starszymi dziećmi radykalnie się zmienią

Steele dodał: „Problem polega na tym, czy klauzula należytego procesu zawartej w czternastej poprawce zamienia tę samą deklarację w wiążącą obietnicę, że nigdy nie będzie ścigana, na której oskarżony ma prawo polegać na zawsze”.

Adwokat Cosby’ego, Jennifer Bunjian, odparła, że ​​Steele błędnie przedstawił decyzję sądu w Pensylwanii, mówiąc, że obietnica ta pojawiła się dopiero w komunikacie prasowym.

Sąd w Pensylwanii oparł się na „mocnym i wyjątkowym materiale faktycznym, kiedy doszedł do wniosku, że prokurator okręgowy podjął „bezwarunkowe zobowiązanie”, by nie pozwać Cosby’ego w celu skłonienia go do zrzeczenia się prawa do piątej poprawki w potencjalnym procesie cywilnym – napisał Bonjian. .

Dodała, że ​​prokurator generalny „nie przedstawia przekonującego powodu, aby ten sąd blokował decyzję stanowego Sądu Najwyższego, która jest prawnie bezsporna i oparta na zestawie okoliczności, które są „rzadkie, jeśli nie całkowicie wyjątkowe”, które prawdopodobnie nie powtórzą się w Wspólnota Pensylwanii lub gdzie indziej. ”

Steele powiedział w oświadczeniu, że trudno jest poprosić Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych o ponowne rozpatrzenie decyzji sądu stanowego, ale że było to „właściwe”.

Podziękował Konstandowi za jego postępy i powiedział: „Wszystkie ofiary przestępstw zasługują na wysłuchanie, traktowanie z szacunkiem i wsparcie przez cały dzień w sądzie”.

Rzecznik Cosby Andrew Wyatt powiedział Associated Press, że decyzja sądu o nierozpatrywaniu sprawy „jest naprawdę zwycięstwem pana Cosby’ego, ale pokazuje, że oszustwo nigdy nie przyniesie ci korzyści w życiu, a korupcja czai się w biurze prokuratora hrabstwa Montgomery został umieszczony w centrum uwagi na świecie.” .

White powiedział również Associated Press, że Cosby pozostaje w dobrym zdrowiu, mimo że jest prawnie niewidomy. Powiedział, że „wiele osób prosi o projekty dla niego” i rozważa ostatnią rundę.

READ  Ryan Gosling mówi, co wszyscy myślą o tym, że „Barbie” nie ma nominacji do Oscara

Amy Cheng przyczyniła się do powstania tego raportu.