15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rzecznik Delta Air Lines powiedział, że lot z Detroit do Amsterdamu został przekierowany do Nowego Jorku po tym, jak pasażerom podano zepsute jedzenie

Rzecznik Delta Air Lines powiedział, że lot z Detroit do Amsterdamu został przekierowany do Nowego Jorku po tym, jak pasażerom podano zepsute jedzenie

(CBS Detroit) – Lot Delta Air Lines z Detroit do Amsterdamu został przekierowany w środę wczesnym rankiem po tym, jak pasażerom podano zepsute jedzenie.

Rzecznik Delta potwierdził, że z powodu problemu lot 136 został przekierowany na lotnisko im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku.

Część głównego posiłku z kurczaka w samolocie zepsuła się, a ekipy medyczne udzieliły pomocy poszkodowanym pasażerom, gdy samolot wylądował w Nowym Jorku około 4 rano – podają urzędnicy.

Trasa samolotu Delta, który wyleciał z Detroit do Amsterdamu, ale został przekierowany do Nowego Jorku po tym, jak pasażerom podano zepsute jedzenie.

Świadomość lotu


Na pokładzie było 277 pasażerów, ale urzędnicy Delty nie podali, ilu pasażerów zjadło zepsute jedzenie. Źródło zaznajomione z sytuacją powiedziało CBS New York, że po zjedzeniu posiłku zachorowało około 70 pasażerów.

Ponadto źródła podają, że niektóre produkty spożywcze były pokryte czarną pleśnią. Inny pasażer samolotu powiedział, że zjadł kurczaka „i nie dokończył go, bo był zbyt kwaśny” – powiedział jeden z pasażerów.

„Zespół Delta ds. bezpieczeństwa żywności zawarł z dostawcami umowę o natychmiastowym odizolowaniu produktu i rozpoczęciu dokładnego dochodzenia w sprawie incydentu” – powiedziała Lisa Hanna, rzeczniczka ds. komunikacji korporacyjnej Delta. „To nie jest usługa, z której znana jest firma Delta, za co serdecznie przepraszamy klientom za niedogodności i opóźnienia lotów.”

Wszyscy chorzy pasażerowie odmówili dalszego leczenia.

Rzecznik Delta powiedział CBS News pod koniec środy, że w odpowiedzi na incydent „w wyniku zachowania dużej ostrożności” w środę linia lotnicza „zmodyfikowała usługę serwowania posiłków podczas wielu lotów międzynarodowych”.

Rzecznik dodał, że na około 75 lotach międzynarodowych pasażerom klasy ekonomicznej oferowano wyłącznie opcję z makaronem.

Barbara Smith z Northville w stanie Michigan była jedną z pasażerów, która nie jadła w samolocie. Kiedy samolot zawrócił, pasażerowie wykazali objawy choroby – Smith powiedział CBS News Detroit. Powiedziała, że ​​nie było chaosu, ale wiele osób wstawało do toalety.

„Przychodzi pilot i mówi: «Okazało się, że mamy skażoną żywność i nie czują się komfortowo, gdy lecimy przez Atlantyk z ludźmi, którzy mogą cierpieć na chorobę przenoszoną drogą pokarmową»” – powiedział Smith firmy cateringowej, czy personel pokładowy zbyt długo zostawiał jedzenie?” Zwłaszcza, że ​​wyszliśmy punktualnie, naprawdę trzeba się zastanowić, co poszło nie tak w łańcuchu wydarzeń. Dlatego doceniłbym przejrzystość. „I co zrobią, aby naprawić sytuację?”

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zostały powiadomione o tym problemie, ponieważ Flight Delta 136 jest lotem międzynarodowym.

Pasażerowie otrzymali bony na żywność i hotel, a wylot z lotniska im. Johna F. Kennedy’ego zaplanowano na środę o 18:30.

zeszły tydzień, Lot Delta do Detroit z Monachium Samolot został skierowany do Londynu z powodu widocznej choroby wśród stewardów.

Po wylądowaniu samolotu na lotnisku Heathrow personel medyczny zbadał sześć stewardów. Delta podała, że ​​stewardessy zachorowały po tym, jak poczuły nieprzyjemny zapach w kabinie. Żadnemu z 229 pasażerów na pokładzie nic się nie stało.

Linia lotnicza stwierdziła, że ​​przekierowanie z zeszłego tygodnia i przekierowanie związane z zepsutą żywnością nie są ze sobą powiązane.

READ  Sprzedaż detaliczna w USA spadła w grudniu o 1,1 proc