16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

AAA podaje, że 1,3 miliona mieszkańców stanu Maryland zamiast samolotem pojechało do miejsc docelowych z okazji Czwartego Lipca

AAA podaje, że 1,3 miliona mieszkańców stanu Maryland zamiast samolotem pojechało do miejsc docelowych z okazji Czwartego Lipca

BALTIMORE – Oczekuje się, że w tym tygodniu miliony Amerykanów wyruszą na drogi i samoloty, aby uczcić Dzień Niepodległości. To obejmuje 1,5 miliona mieszkańców stanu Maryland wyjeżdża na letnie wakacje.

W czwartek na lotnisku BWI Thurgood Marshall panował spokój, nie było żadnych odwołań ani opóźnień. Ruch pasażerski był powolny i stały.

Niektórzy pracownicy linii lotniczych powiedzieli WJZ, że w środę lotnisko było zatłoczone, a większość pasażerów wyjeżdżała z tego obszaru.

Podobnie sytuacja wyglądała na drogach, gdzie występowały nieliczne opóźnienia w ruchu.

Stacja benzynowa w pobliżu autostrady międzystanowej 97 w Glen Burnie podała, że ​​w środę było bardzo tłoczno, ale w czwartek 4 lipca było wolno.

Podróżni twierdzili, że w czwartek wybrali podróż samochodem lub samolotem, ponieważ wierzyli, że będzie mniej opóźnień.

„Myśleliśmy, że na lotnisku będzie łatwiej i mniej tłoczno” – powiedziała Linda Stamper z Bel Air przed wejściem na pokład samolotu do Fort Lauderdale. „Dobrze zaplanowaliśmy, ponieważ kiedy weszliśmy na lotnisko, powiedzieliśmy: «O mój Boże, nikogo tu nie ma.” „Na Florydę o 17:15, więc zrobimy piknik, wypijemy wino i obejrzymy fajerwerki”.

Administracja Bezpieczeństwa Transportu twierdzi, że ten tydzień był jednym z najbardziej pracowitych w historii.

W środę agencja skontrolowała prawie 3 miliony osób, a od zeszłego tygodnia ponad 19 milionów podróżnych. Na początku tego tygodnia urzędnicy z Administracji Bezpieczeństwa Transportu byli na lotnisku BWI Thurgood Marshall, aby omówić pracowity tydzień.

„Latem będziemy bardzo zajęci. Odnotowaliśmy rekordową liczbę latem” – powiedział Christopher Murgia, zastępca dyrektora ds. bezpieczeństwa federalnego TSA.

Władze ds. bezpieczeństwa transportu podały, że ludzie rozpoczęli podróże do miejsc docelowych z okazji Dnia Niepodległości w zeszły czwartek i wrócą na początku przyszłego tygodnia, co oznacza pracowity 12-dniowy okres dla portów lotniczych.

W zeszłym tygodniu rodzina Aleksandra przyleciała z Los Angeles do Maryland, aby na tydzień odwiedzić rodzinę. Aby uniknąć opóźnień po wakacjach, pojechali do domu czwartego lipca.

READ  Grill Bay Area KC jest na stałe zamknięty po 55 latach

„Samoloty są prawie pełne, a ruch jest jeszcze większy. Na szczęście nie lecimy jutro, wiemy, że to pracowity dzień, więc lot czwartego dnia miesiąca pomaga” – powiedział Neil Alexander.

Mówi AAA Mid-Atlantic 1,3 Marylandu Zamiast latać, do miejsca wypoczynku dojechali samochodem.

Po raz pierwszy w historii biura podróży wyznaczono dziewięciodniowy okres podróży wakacyjnych, ponieważ po pandemii Covid-19 ludzie mają większą elastyczność w przedłużaniu swoich wyjazdów.

Niektórzy turyści, którzy przyjechali do naszego obszaru, rozpoczęli długie podróże samochodem do domu, w tym Justin Martinez, który pojechał do Maryland z Houston w Teksasie.

„Chcieliśmy po prostu dobrze zacząć i wcześniej dotrzeć na miejsce. Myślę, że wszystko będzie w porządku. W tej chwili nie jest zbyt tłoczno” – powiedział Martinez WJZ.

Wskazówki dla podróżnych wracających do domu w przyszłym tygodniu obejmują wcześniejsze przybycie na lotnisko, zapewnienie dodatkowego czasu ze względu na ruch drogowy i zachowanie cierpliwości.

„Niestety muszę wracać do domu w niedzielę i słyszałem, że to bardzo zły dzień na podróż” – powiedział Kim Snider z Bel Air.

Oczekuje się, że wiele osób zacznie wracać do domu w ten weekend.

Jeśli podróżujesz samolotem, Administracja Bezpieczeństwa Transportu (TSA) zaleca, aby upewnić się, że dotrzesz na lotnisko wcześniej, zwłaszcza jeśli podróżujesz w godzinach szczytu – rano lub wczesnym wieczorem.

TSA twierdzi, że najbardziej ruchliwe pory to 4:00, 15:00 i 19:00

Jeśli jedziesz do domu na weekend, Policja stanu Maryland Mówi, że na drogach pojawią się dodatkowe patrole, które będą sprawdzały nierozważną, rozkojarzoną czy nietrzeźwą jazdę.