21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ryan Garcia przez Gervontę Davis KO z brutalnym strzałem do siódmej

Ryan Garcia przez Gervontę Davis KO z brutalnym strzałem do siódmej

Mike’a CoppingeraESPN2 minuty na przeczytanie

LAS VEGAS — Ryan Garcia przyjął szybkie dźgnięcie, po czym upadł na kolano, opóźniony efekt z kłującym strzałem w wątrobę, a idealnie ustawiona lewa ręka Gervonty „Tank” Davis powaliła przeciwnika po raz drugi w ich super walce w sobotę.

Tym razem García nie pokonał hrabiego.

Sędzia Thomas Taylor doliczył do 10 po 1 minucie 44 sekundach siódmej rundy, a Garcia wciąż klęczał na kolanach, walcząc o złapanie oddechu. Zwycięstwo Davisa nastąpiło przed 20 842 na wyprzedanej T-Mobile Arena, co było nieoczekiwanym, ale decydującym zakończeniem najbardziej oczekiwanego meczu bokserskiego od lat.

Dzięki tej jednej lewej ręce Davis (29-0, 27 KO) ugruntował swoją pozycję jako jeden z najlepszych bokserów, jeśli nie jedna z największych gwiazd tego sportu w pojedynku do 136 funtów, który został poprzedzony miesiącami bzdur i szumu.

Gervonta Davis zakończył sobotnią walkę kłującym strzałem w wątrobę, po czym Ryan Garcia przyznał: „Chciałem znowu wstać, ale po prostu nie mogłem wstać”.Albello/Getty Images

„Myślałem, że wstanie, ale lubię grać w gry umysłowe, więc kiedy na mnie patrzył, patrzyłem na niego, próbując powiedzieć mu:„ Wstawaj ”, a potem kręcił głową” Nie” – powiedział Davis.

García (23-1, 19 KO) również został powalony w drugiej rundzie po trafieniu w twarz lewą ręką odwróconą w odpowiednim momencie. Kiedy jego ciało uderzyło w płótno, Garcia pojawił się, jakby chciał pokazać, że strzał go nie zranił. Nie wykazywał żadnych złych skutków powalenia przez cały mecz.

Ale zdjęcia ciała, takie jak to, w którym Davis upadł w siódmym miejscu, to inne zwierzę, nawet jeśli nie dają tego rodzaju brutalności, której pragną fani.

„Nie mogłem oddychać” – powiedział Garcia. „Chciałem znowu wstać, ale po prostu nie mogłem wstać… Złapał mnie dobrym strzałem. Nie chcę tu szukać wymówek… Nie mogłem dojść do siebie… On złapał mnie dobrym strzałem w korpus, zakradł się pode mną i złapał mnie naprawdę dobrze”.

READ  Angel Reese został wyrzucony podczas porażki Chicago Sky z New York Liberty

Davis wracał po zwycięstwie przez TKO nad Hectorem Luisem Garcią w styczniu. Garcia (23-1, 20 KO) nie walczył przez cały 2021 rok, zanim wrócił w zeszłym roku, wygrywając z Emmanuelem Tague i Javierem Fortuną.

Drugi tytuł wagi lekkiej Davisa nie był w sobotę na szali. Obaj zawodnicy musieli ważyć się wcześniej tego dnia bez ważenia 146 funtów z powodu wymogu ponownego nawodnienia, o który prosił Davis.